Що робити, якщо аферистам все ж вдалось вас обманути?

Якщо аферистам все ж вдалось заволодіти вашими грошима або майном, постає питання про повернення втраченого. Повернути все те, що у вас відібрали обманним шляхом, швидше за все буде непросто, але шанси все ж є!
Важливо, щоб вам була відома хоча б адреса або місцезнаходження непорядного посередника в працевлаштуванні або нечесного роботодавця.
1. Якщо у вас щось відібрали (гроші, документи, майно) обманним шляхом, використайте і ви проти цих хитрунів свою хитрість. Напишіть заяву в прокуратуру, в територіальну інспекцію праці або місцеве управління праці та соціального захисту, але нікуди її не віддавайте, а прийдіть з нею до аферистів. Пригрозіть, що прямо від них ця заява буде віднесена куди належить, і вивченням законності їхньої діяльності займуться відповідні державні органи. Продемонструйте, що ви є юридично грамотною людиною, і втягуватись аферистам у з'ясування стосунків з вами – їм же самим буде дорожче. Швидше за все, аферисти задумаються і вирішать повернути вам те, що відібрали.
2. Дієвим методом впливу на аферистів є розголос того, чим же вони насправді займаються. Вимагаючи від шахраїв повернення відібраного, можна пригрозити їм, що сьогодні ж ви завітаєте до редакції місцевої газети або на місцеве телебачення і попросите про те, щоб журналісти підготували публікацію або включили в програму новин розповідь про справжню діяльність цієї шахрайської організації.
3. Якщо ж ваші попередження про наміри звернутись до державних органів або до місцевих засобів масової інформації на аферистів не подіяли, то доведеться для себе вирішити питання про те, до кого ж в дійсності треба буде звертатись.
Отже, куди слід звертатись, якщо вашими грошима або майном заволоділи непорядні роботодавці? Ось можливі варіанти:
– Місцеве управління праці та соціального захисту населення, або соцзабез, як його ще називають;
– Територіальна державна інспекція праці. Працівники цієї інспекції повинні бути закріплені за кожним районом. Саме вони здійснюють контроль додержання роботодавцями вимог законодавства про працю;
– Прокуратура. Прокуратура здійснює нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів. Відтак вона може як самостійно розглянути звернення, так і доручити розгляд порушених у зверненнях громадян питань саме контролюючим органам, в даному випадку – територіальній державній інспекції праці.
Якщо ж ваші гроші або майно перейшло до рук аферистів-посередників, звертатись в цьому випадку потрібно буде до таких органів:
– Інспекція з контролю за додержанням законодавства про зайнятість. Такі інспекції працюють в складі обласних центрів зайнятості. Серед іншого, вони також здійснюють нагляд за додержанням вимог законодавства про зайнятість з боку фірм-посередників, що займаються підбором та забезпеченням роботодавців персоналом.
4. Якщо ви маєте на руках вагомі докази порушень законодавства з боку роботодавців або посередників, то можливим є звернення до суду. В цьому випадку вам може знадобитись допомога юриста, який допоможе скласти позовну заяву і зібрати потрібні докази.
5. Застереження. Якщо ви потерпіли від шахрайства, а єдиним документом, що залишився у вас на руках є договір, в якому вказано, що вам надаватимуться “інформаційні послуги” або навіть взагалі нічого не залишилось і зібрати хоча б якісь докази ви не в змозі – то краще не витрачайте час на біганину по інстанціях. Довести факт шахрайства в цьому випадку буде практично неможливо, бо роботи вам ніхто і не гарантував, а гроші з вас взяли за ті ж таки “інформаційні послуги”.
В такому випадку все ж спробуйте поспілкуватись з представниками засобів масової інформації – задля того, щоб інформація про здирників, від яких ви постраждали, набула широкого розголосу, і тоді їм, можливо доведеться припинити свою нечесну діяльність. А ще – свою інформацію ви можете розмістити в мережі Інтернет, зокрема і на цьому сайті, з тим щоб кожен, хто її прочитає, вже більше не потрапляв в розставлені аферистами капкани.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад