Що робити, якщо аферистам все ж вдалось вас обманути?
Якщо аферистам все ж вдалось заволодіти вашими грошима або майном, постає питання про повернення втраченого. Повернути все те, що у вас відібрали обманним шляхом, швидше за все буде непросто, але шанси все ж є!
Важливо, щоб вам була відома хоча б адреса або місцезнаходження непорядного посередника в працевлаштуванні або нечесного роботодавця.
1. Якщо у вас щось відібрали (гроші, документи, майно) обманним шляхом, використайте і ви проти цих хитрунів свою хитрість. Напишіть заяву в прокуратуру, в територіальну інспекцію праці або місцеве управління праці та соціального захисту, але нікуди її не віддавайте, а прийдіть з нею до аферистів. Пригрозіть, що прямо від них ця заява буде віднесена куди належить, і вивченням законності їхньої діяльності займуться відповідні державні органи. Продемонструйте, що ви є юридично грамотною людиною, і втягуватись аферистам у з'ясування стосунків з вами – їм же самим буде дорожче. Швидше за все, аферисти задумаються і вирішать повернути вам те, що відібрали.
2. Дієвим методом впливу на аферистів є розголос того, чим же вони насправді займаються. Вимагаючи від шахраїв повернення відібраного, можна пригрозити їм, що сьогодні ж ви завітаєте до редакції місцевої газети або на місцеве телебачення і попросите про те, щоб журналісти підготували публікацію або включили в програму новин розповідь про справжню діяльність цієї шахрайської організації.
3. Якщо ж ваші попередження про наміри звернутись до державних органів або до місцевих засобів масової інформації на аферистів не подіяли, то доведеться для себе вирішити питання про те, до кого ж в дійсності треба буде звертатись.
Отже, куди слід звертатись, якщо вашими грошима або майном заволоділи непорядні роботодавці? Ось можливі варіанти:
– Місцеве управління праці та соціального захисту населення, або соцзабез, як його ще називають;
– Територіальна державна інспекція праці. Працівники цієї інспекції повинні бути закріплені за кожним районом. Саме вони здійснюють контроль додержання роботодавцями вимог законодавства про працю;
– Прокуратура. Прокуратура здійснює нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів. Відтак вона може як самостійно розглянути звернення, так і доручити розгляд порушених у зверненнях громадян питань саме контролюючим органам, в даному випадку – територіальній державній інспекції праці.
Якщо ж ваші гроші або майно перейшло до рук аферистів-посередників, звертатись в цьому випадку потрібно буде до таких органів:
– Інспекція з контролю за додержанням законодавства про зайнятість. Такі інспекції працюють в складі обласних центрів зайнятості. Серед іншого, вони також здійснюють нагляд за додержанням вимог законодавства про зайнятість з боку фірм-посередників, що займаються підбором та забезпеченням роботодавців персоналом.
4. Якщо ви маєте на руках вагомі докази порушень законодавства з боку роботодавців або посередників, то можливим є звернення до суду. В цьому випадку вам може знадобитись допомога юриста, який допоможе скласти позовну заяву і зібрати потрібні докази.
5. Застереження. Якщо ви потерпіли від шахрайства, а єдиним документом, що залишився у вас на руках є договір, в якому вказано, що вам надаватимуться “інформаційні послуги” або навіть взагалі нічого не залишилось і зібрати хоча б якісь докази ви не в змозі – то краще не витрачайте час на біганину по інстанціях. Довести факт шахрайства в цьому випадку буде практично неможливо, бо роботи вам ніхто і не гарантував, а гроші з вас взяли за ті ж таки “інформаційні послуги”.
В такому випадку все ж спробуйте поспілкуватись з представниками засобів масової інформації – задля того, щоб інформація про здирників, від яких ви постраждали, набула широкого розголосу, і тоді їм, можливо доведеться припинити свою нечесну діяльність. А ще – свою інформацію ви можете розмістити в мережі Інтернет, зокрема і на цьому сайті, з тим щоб кожен, хто її прочитає, вже більше не потрапляв в розставлені аферистами капкани.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Втрати ворога на ранок 10 січня
10.01 Ще понад 1800 російських солдатів більше не зможуть виконувати злочинні ві ...
На Хмельниччині під час повітряної тривоги працювала ППО
10.01 Росіяни атакували "шахедами".
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...