Виплата відпускних. Основні правила. Складності
Будь-якому співробітникові підприємства або організації здається, що розрахувати суму відпускних не становить труднощів. І тільки бухгалтер знає, яка це непросте завдання. Додаткові труднощі в справі розрахунку відпускних додалися зі зміною основного закону про нарахування відпускних, яке відбулося не так давно.
За новими правилами, відпустка будь-якого співробітника може бути наданий вже через півроку після початку роботи. Крім того, відпустка може бути розбитий на частини, і все це суттєво ускладнює завдання бухгалтера. Якщо стандартний відпустку, яку працівник отримує після закінчення року роботи, розрахувати не складніше, ніж автострахование каско за допомогою спеціального калькулятора, то відпустку в кожному конкретному випадку стає завданням підвищеної труднощі.
Основні правила, що стосуються розрахунку відпускних, закріплені законодавчо. Відпустка може бути наданий через півроку після початку трудової діяльності працівника на підприємстві або в організації. При цьому при договорі з керівництвом відпустку призначається як би авансом, і може бути поділений на 2-3 частини. Якщо йому і керівництву зручно поділити відпустку, то важливо врахувати, що хоча б одна його частина була не коротше 2 повних календарних тижнів.
У число відпрацьованих працівником днів не включається тривалу відпустку за свій рахунок, який працівник може взяти за потребою, якщо термін такої відпустки перевищує 14 днів. Якщо потрібно скоротити термін відпустки працівникові, наприклад, у разі термінової виробничої необхідності, даний захід обов'язково узгоджується двома сторонами - працівником і керівництвом. Це ж правило стосується перегляду термінів відпустки. Змінені строки повинні влаштувати обидві сторони.
Для певної категорії працівників законом передбачена додаткова відпустка, крім основного терміном в середньому в 28 календарних днів. Ці категорії громадян перераховані в статтях 115 і 116 трудового кодексу.
Основна відпустка повинна надаватися співробітникові раз на рік, при цьому терміни відпустки щороку можуть мінятися. Розраховуючи тривалість відпустки, потрібно виключити з належного числа днів святкові дні, які випадають на період відпустки.
Відпустка надається працівникові відповідно до графіка відпусток, складеним спільно роботодавцем і працівниками. Графік відпусток - це своєрідна страховка осаго від будь-яких неприємностей на виробництві, пов'язаних з відсутністю занадто великий відсоток співробітників, тому планування графіка - важливий етап. Відступ від графіка може мати місце тільки за згодою обох сторін.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...