Як не слід шукати роботу
Роботу можна знайти і під час кризи, головне - не панікувати, чітко вибудувати систему пріоритетів, визначити цілі, "вірити в себе і не бачити перешкод". При цьому не завадить бути реалістом, якщо ще зовсім недавно фахівці були впевнені, що їх скрізь чекають з розпростертими обіймами, то сьогодні ситуація змінилася. У зв'язку з цим доведеться коригувати свої амбіції і, як не сумно, стримати апетити по заробітній платі.
Убивча сила резюме
Не секрет, що саме на підставі резюме у роботодавця складається перше враження про претендента. Насторожити роботодавця може часта (до декількох разів на рік) або нелогічна (наприклад, людина працювала менеджером з продажу, після чого зайняв посаду HR-менеджера) зміна роботи, нав'язливе позиціонування себе як "ідеального співробітника".
Примітно, що наявність в резюме зайвих і непотрібних даних з лишком компенсується повною відсутністю дійсно необхідних даних. Наприклад, людина вказує місце прописки, але не пише, де проживає, вказує число, але не вказує рік народження. Однак ці та подібні виверти фахівцям з підбору персоналу давно відомі: якщо не вказано місце проживання - швидше за все, іногородній, якщо не вказана форма навчання у вузі - швидше за все, заочник, якщо не вказано вік - значить, здобувачеві занадто мало або занадто багато років, і так далі.
Висновок експертів однозначний: іноді краще мовчати, ніж говорити, і краще не писати мета зовсім, ніж вказувати цілі, абсолютно не відповідні вакансії. Головне правило при написанні резюме - воно має бути максимально органічним!
Люди, які шукають роботу в період кризи, вже заздалегідь налаштовані на складнощі і невдачі. Тому абсолютно звичайні розпитування роботодавця трактуються як завуальований відмову. І людина біжить далі, не зупиняючись на невизначеному відповіді, шукає певного згоди. Нехай і на менш вдалих умовах, але зате без зайвої тяганини.
Говорячи про помилки, які найчастіше допускають шукачі при пошуку роботи, експерти склали список того, чого не варто робити, навіть якщо дуже хочеться:
- Писати мета резюме, особливо якщо вона не відповідає заявленій вакансії;
- Надсилати фотографію, тим більше в повний зріст і в купальнику;
- Наполягати на особистій зустрічі з роботодавцем;
- На співбесіді відповідати запитанням на запитання;
- На кожне питання відповідати, що це "особиста інформація";
- Качати права на співбесіді, навіть якщо вважаєте себе "особливо цінним кадром".
І, зрозуміло, не потрібно грубіянити співбесідникові на іншому кінці дроту, будь він директором або звичайним менеджером з персоналу. Кадровики, спілкуючись з кандидатами, роблять позначки, і, одного разу пославши фахівця компанії під три чорти, на роботі в даній компанії можна поставити хрест назавжди. Насправді ринок праці у нас не настільки широкий, і рано чи пізно ви знову натрапите на людину, якій нахамили. А у фахівців з персоналу відмінна професійна пам'ять: вони запам'ятовують претендентів і по голосах, і по особам, і за прізвищами, і по резюме!
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...