Сезонні роботи що нового?
Згідно з даними Державного Центру цим літом вибір сезонних робіт буде більш обмежений, ніж у минулому 2009 році.
Будівельна сфера, до недавнього часу основний споживач робочих рук, переживає не найкращі часи. Що позначилося на кількості вакансій: їх кількість, порівняно навіть з минулим роком, зменшилася на 40%.
Широкою пропозицією тимчасових робочих місць можуть похвалитися хіба що аграрний сектор, сфери громадського харчування і послуг, а також роздрібної торгівлі.
Сезонних вакансій для фахівців сфери обслуговування та в аграрному секторі менше не стало, але конкуренція серед претендентів підвищилася.
У середньому рівень зарплатних очікувань фахівців в порівнянні з минулим роком незначно знизився (приблизно на 10%). Реакція потенційних роботодавців на змінену кон'юнктуру не змусила себе довго чекати: умови оплати посилилися. Якщо в докризові часи вона відрізнялася широким розкидом цін - 60-200 грн./доба, то цього літа «таксу» стандартизували - 100 грн./доба, незалежно від того, йде мова про збір врожаю або ж розвазі нудьгуючої публіки.
Місце в полуничному раю
У докризовий період найбільш гострий дефіцит з набору «сезонщиків» випробовували компанії аграрного сектору. Адже професійні збирачі врожаю прагнули робити це подалі від батьківщини, вважаючи за краще заробляти на зборі ягід у Фінляндії чи помідорів у Польщі. Але з початком кризи Європа стала менш гостинною, і тому навіть цій категорії працівників довелося звернути свій погляд на рідні поля. Туди ж має намір вирушити і частина городян. В основному - жителі невеликих населених пунктів.
Хоча номінально рівень оплати в порівнянні з минулим роком не змінився, фактично, з урахуванням зниження купівельної спроможності гривні, він зменшився приблизно на третину. При цьому експерти відзначають, що суттєвих регіональних відмінностей у рівні оплати в межах України немає. Незалежно від умов проживання.
Без сну, без відпочинку
Ще однією новинкою нинішнього сезону стала жорсткість умов праці сезонних робітників у приморських містах і селищах. Якщо раніше роботодавці були змушені йти на поступки, пропонуючи менш напружений графік роботи, то цього літа шестиденний робочий тиждень та дванадцятигодинний робочий день стають звичайною справою.
Більш того, навіть санаторії та дитячі табори, які зазвичай лояльно ставилися до того, що приїжджі фахівці - лікарі, медсестри, кухаря - брали з собою власних дітей, нинішнім літом окремим пунктом стали спеціально вказувати у вакансії відсутність такої можливості. Цих співробітників намагаються залучити дещо більшою, ніж у середньому по ринку зарплатою (лікарі - близько 2-2,5 тис. грн., Медсестри - 1,5 тис. грн.). Найбільший попит спостерігається на кваліфікованих кухарів.
Все по сто
Більшість роботодавців вважають за краще мати справу або з перевіреними кадрами, або ж наймати персонал за рекомендацією. Проте деякі особливо економні роботодавці все ж таки зіткнуться з кадровим дефіцитом.
Брак персоналу, швидше за все, відчують і компанії - виробники слабоалкогольної й безалкогольної продукції, морозива. Саме вони планують залучати молодих людей (студентів і навіть школярів старших класів), пропонуючи їм гнучкий графік роботи та скорочений робочий день.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...