Резюме з родзинкою
Отримати хорошу посаду непросто навіть у благополучні часи, в наші дні шикуються черги навіть на самі завалящий місця. На вакансію часом претендує сотні кандидатів, у HR'ов не вистачає часу переглядати всі резюме. Одні здобувачі в цій ситуації покладаються на волю випадку, інші, більш спритні, беруть справу у свої руки. Останнім часом директора з персоналу і керівники підприємств все частіше стикаються з абсолютно неймовірними способами, за допомогою яких кандидати намагаються переконати їх у своїй компетенції.
Рівняння на США
У питанні нестандартних методів пошуку роботи російських претендентів не можна назвати першопроходцями: своїми оригінальні ідеями працевлаштування вже встигли прославитися американські безробітні. Один не полінувався привезти майбутньої начальниці гарячих булочок до сніданку, інший платив роботодавцям за співбесіду з ним, третій роздавав візитки топ-менеджерам під час обідньої перерви. Щоб достукатися до HR'ов, безжурні здобувачі відправляли резюме в коробці з-під піци, стояли на жвавих вулицях з рекламними щитами з оголошенням про пошук роботи і писали скарги на погане обслуговування ...
Спіймати роботу в Мережі
У Росії «веселих і кмітливих» кандидатів теж чимало - у спробах отримати пристойну посаду вони використовують не тільки кмітливість, а й досягнення науково-технічного прогресу. Популярними майданчиками для пошуку роботи стали соціальні мережі та онлайн-ігри. В інтернеті можна знайти координати керівників багатьох компаній: вони ведуть блоги, сторінки на популярних порталах, спілкуються на тематичних форумах. Подальше - справа техніки: зав'язати діалог, похвалити викладені фото, додатися «у друзі» ... Через деякий час можна ненав'язливо поцікавитися відкритими в компанії вакансіями. Спосіб не такий поганий - багато великих організації шукають співробітників за рекомендаціями і професійним знайомствам.
«Подружитися» з потрібною людиною в чаті онлайн-гри ще простіше: захоплюючі пригоди стирають кордони у спілкуванні, і після вдалого рейду можна по-приятельськи попросити замовити за вас слівце. Спам-розсилка резюме, розміщення CV на рекламних білбордах та автобусних зупинках - перелік ноу-хау доведених до відчаю громадян можна продовжувати довго.
Як стати директором? Попрацюй двірником!
Іноді для пошуку роботи використовують і зовсім дивні способи: розсилають резюме по сайтах знайомств, поширюють у податкових службах в період здачі звітності ИФНС, чатують керівників на футбольних матчах, курортах і авіарейсах ...
Багато претендентів готові витратити багато часу, аби лише отримати роботу мрії: почати можна і з малого, наприклад, влаштуватися в бажану компанію двірником, прибиральницею або кур'єром, а потім проявити себе на цьому терені і сподіватися, що керівництво вас помітить.
Наталя, учасник інтернет-форуму:
- На початку свого трудового шляху я, маючи освіту бухгалтера (до того ж червоний диплом), влаштувалася прибиральницею в магазин з продажу побутової техніки. Я завжди намагалася робити довірена мені справу так, щоб потім не було соромно. Через пару місяців моєї старанної роботи, генеральний директор мережі наших магазинів запропонував мені стати помічником бухгалтера (зрозуміло, я не приховувала своєї освіти, спілкуючись з колегами та керівництвом). Через півроку я стала товарознавцем, а ще через рік - заступником директора. Робіть висновки!
Психолог Володимир Шахіджанян пропонує ще більш нестандартний спосіб знайомства з потенційним роботодавцем, що вимагає певних часових ресурсів: треба влаштуватися консьєржем в елітний будинок, де живе президент банку або директор великої фірми, за кілька місяців роботи подружитися з ним, а потім запропонувати свою кандидатуру на ту або іншу вакансію.
Безсумнівно, більшість нетипових способів пошуку роботи мають право на існування і можуть «вистрілити» - з іншого боку, вони можуть зіграти і проти їх авторів. Ще невідомо, як поставиться роботодавець до неформатного резюме, а от у службі персоналу надмірно винахідливого здобувача точно запам'ятають надовго, та ще й розкажуть про нього колегам по цеху.
Креатив і здоровий глузд
HR-фахівці відносяться до нестандартних методів пошуку роботи без ентузіазму: у нашій країні більшою мірою цінують все-таки професійні якості і реальні досягнення, ніж творчий підхід до вирішення завдань. Вибираючи між стандартним резюме кандидата з великим досвідом і творчої самопрезентації, намальованої фарбами на стіні офісу, роботодавець, швидше за все, віддасть перевагу першому варіанту.
Нестандартний підхід до демонстрації своїх навичок доречний, якщо кандидат претендує на вакансію в творчій сфері: дизайнери, актори, фотографи, художники, провідні, піарники можуть продемонструвати в цей момент свій професіоналізм і зробити резюме частиною портфоліо. У всіх інших випадках краще дотримуватися второваною доріжки: компанії зацікавлені у кваліфікованих працівниках, і якщо ваші навички та знання відповідають вимогам, вас обов'язково помітять. Іноді можна дозволити собі деякі вільності, але тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що роботодавець оцінить ваш креатив.
ТОП-3 незвичайних способів пошуку роботи:
• знайомство з керівником в онлайн-іграх;
• пропозицію грошей за співбесіди;
• розсилка резюме на сайтах знайомств.
Елла Михайлова, консультант рекрутингової агенції Penny Lane Personnel:
- Результативність нестандартних методів пошуку роботи досить сумнівна. Тим не менше ці способи мають право на існування і займають 7% у загальному обсязі традиційних способів. Не всі боси вважають подібні підходи професійними, але результат все одно є. Головне, щоб креативність і творча складова обраного способу не переважує інформаційну.
В якості прикладів наведу кілька історій. Один столичний фахівець з реклами розмістив величезну розтяжку з власною фотографією, невеликим анонсом про себе і контактним номером на будинку навпроти 50-поверхового офісного центру. На жаль, я не маю даними, взяли його на роботу в один з офісів БЦ.
Минулого літа на дорогий московської парковці були розвішані яскраві постери з короткою інформацією про професійні навички і контактним номером фахівця по автомобілях.
Мені також відомі випадки, коли бажання працювати в конкретній компанії народжує рішення влаштуватися туди спочатку асистентом, секретарем або навіть кур'єром. Багато поставляться до цього скептично - як же так, у мене вища освіта, я нафтовик (піарник, фінансист) - і асистентом?! Але деякі обирають саме таку тактику, адже фінансисти і піарники в заповітну компанію поки не потрібні, а помічники потрібні скрізь і завжди. Важливо зачепитися. Так можна познайомитися з керівництвом і навіть, можливо, зав'язати приятельські відносини. Бос буде знати, що ви відмінно справляєтеся з обов'язками секретаря і при цьому маєте вищу економічну освіту - і може сам запропонувати вам іншу позицію, наприклад, менеджера.
Віра Савінова
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11468 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
У Хмельницькому відійшов у вічність Віктор Берека, відомий педагог та краєзнавець
07.01 Свого часу він очолював Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут та ...
Унікальну давню знахідку з Хмельниччини, яку незаконно намагалися продати, передали до музею
07.01 Правоохоронці передали артефакт на відповідальне зберігання до Національно ...
Хмельницькі спецпризначенці знищили солдатів Північної Кореї на Курщині
07.01 Воїни «задвохсотили» тринадцять бійців КНДР.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...