Гроші треба вміти не тільки заробити, але і зберегти
Абсолютної надійності в бізнесі не існує — більшість людей заробляє гроші і незабаром втрачає їх, тому, що вони не вчилися зберігати гроші.
Більшість робить гроші і витрачає їх. Чому це відбувається? Чи не тому, що вони вчилися робити гроші і не навчалися зберігати їх?
Дослідження показують, що на Заході і в США зі 100 бізнесменів тільки четверо стають багатими і зберігають свої гроші.
Але якщо виконувати деякі правила, то ймовірність зберегти нажитий капітал збільшиться у багато разів.
1. Ніколи не можна вірити тому, що чуєш. Потрібно дотримуватися принципу Декарта: «Піддавай все сумніву».
Кожну хвилину у фінансовій сфері відбуваються десять обманів. Більшість з них ненавмисні — їх можна назвати фінансовими неточностями. Але при цьому люди втрачають гроші, і чималі.
У сфері фінансів немає незацікавлених людей: кожен переслідує свої корисливі особисті цілі. Кожен намагається зіграти або на підвищення, або на пониження. Наприклад, у дев‘яти випадках з десяти поради купувати виходять від самих продавців, а поради продавати — від покупців.
Що стосується повідомлень про діяльність акціонерних товариств, то їм також не можна довіряти безоглядно. Сумний приклад нашого недавнього минулого — фінансові та товарні піраміди.
Не заслуговують довіри і балансові звіти. Кожен рік у тисячах з них витрат надається вид доходів і навпаки.
Некомпетентність, зайва довірливість і неуцтво завжди небезпечні, але найбільше — у світі фінансів. Тому купуйте тільки те, що вже добре знаєте.
2. Кожного разу, коли у вас просять гроші, відкладіть відповідь до завтра — це правило вбереже вас від багатьох збитків.
Завдяки зусиллям різних паразитів (у тому числі і державних) і різного штибу шахраїв, шахраїв та жебраків в сучасному світі дуже розвинене мистецтво позбавляти людей їхніх грошей. Людина з грошима повинен триматися, як осаджена фортеця. Врахуйте, що мистецтво нападу у сфері фінансів значно перевершує мистецтво захисту.
Зокрема, ніколи не потрібно поступатися робляться натиску. Кожного разу потрібно спокійно, холоднокровно питати себе: «А що отримаю я? І що отримаю?» Свій власний інтерес — це не та річ, якої треба соромитися. Своя вигода є основоположною цінністю в бізнесі.
Будьте якомога спритнішими, коли самі робите свої справи, граєте в свою гру. Але коли мова йде про те, що треба розлучитися зі своїми грошима або власністю, будьте повільні. Ніколи не купуйте, не віддавайте, не давайте в борг і не вкладайте гроші під тиском.
3. У світі фінансів основний спосіб робити гроші — спекуляції.
Багато інвестиції несподівано перетворюються на спекуляції, а багато спекуляцій стають інвестиціями. Саме тому ніякими законами не можна скасувати ні засновників і спонсорів, ні біржових шахраїв.
Ви уникнете істотного прорахунку, якщо будете робити гроші на власності, а не на планах. Різниця між ними полягає в тому, що власність має невід’ємною цінністю, у той час як цінність плану повністю залежить від його реалізації. Найдосконаліший план може бути передоднем банкрутства.
План — це те, у що люди хочуть вірити, а не те, у що вони повинні вірити. Тому плани завжди будуть популярні. І завжди будуть відбуватися одні й ті ж історії шахрайств.
Чим розумніша людина, тим більше він може покладатися на плани. Чим важче він міркує, тим більше він повинен мати справу з власністю. Саме тому вивчайте всі подробиці плану, власності, самого себе. План, по суті, — ніщо, швидкий спосіб розтрачання грошей, якщо, звичайно, за планом не стоїть людина, що володіє досвідом, здібностями, чесністю, достатніми для його успішного здійснення.
4. До тих пір, поки ви не станете настільки багаті, що зможете дозволити собі втрачати гроші й не шкодувати про це, не купуйте жодної речі тільки тому, що вона вам сподобалася.
Часто недосвідчений підприємець купує товари, які задовольняють тільки його смаки, а потім виявляє, що вони нікому (окрім нього) не потрібні. І товари мертвим вантажем осідають у нього на балансі.
При покупці завжди потрібно брати до уваги наступне:
а) продажна ціна визначається попитом, а не вартістю або цінністю (відомий, наприклад, випадок, коли авіаносець і рідкісна поштова марка були продані за одну і ту ж суму);
б) не можна витрачати гроші на догоду своїм примхам і при цьому думати, що ви робите вкладення капіталу;
в) чим незвичніший предмет, менше шансів знайти на нього покупця. Чим звичніша, річ, тим більше вона привертає покупців.
Інакше кажучи, потрібно прагнути до того, щоб з фінансової точки зору товари були як можна більше схожі на гроші. Велика цінність грошей полягає в тому, що вони потрібні кожному. Тому, коли купуєте що-небудь, подумайте: чи можна підвищити ціну і чи знайдуться інші люди, яким це потрібно? Якщо так — можна сміливо купувати. Вартість власності почасти залежить від її здатності бути проданою. За винятком тих випадків, коли у вас є гроші, які ви готові втратити, купуйте тільки те, що можна швидко продати без втрат. Не зв‘язується з тим, що продати можна.
5. Краще відразу отримати невеликий прибуток, ніж пізніше — великий
Ми всі дуже прив’язані до своєї власності і ставимося до неї як до чогось невідчужуваного, який не підлягає продажу. Занадто багатьох людей стають підозрілими, коли їм пропонують за їх товар високу ціну. Вони воліють почекати подальшого її підвищення. Але це неправильна позиція. Суть полягає в тому, щоб використовувати кожну сприятливу можливість вірного і швидкого одержання прибутку. Кожна мала частина, приєднана до того, що вже є, робить вас багатшими.
Вчіться робити гроші за допомогою підприємливості: думаючи, плануючи, використовуючи можливості, які відкриває коливання цін. Це творча робота, законний спосіб робити гроші, найкорисніший і найменш шкідливий з усіх, що застосовуються у світі бізнесу.
6. У фінансовій сфері натовп завжди програє.
На ринку капіталовкладень завжди існують два натовпи: натовп покупців і натовп продавців. І коли людина потрапляє на цей ринок, він незмінно приєднується до тієї натовпі, що більше. Саме це і є однією з головних причин збитків. Слідкувати треба за цінами, а не за натовпом. Фінанси — пряма протилежність політиці, їх мало хвилює думка більшості. Ціни не встановлюються голосуванням.
Звідси висновок: ніколи не купуйте, коли покупців більше, ніж продавців, — обов‘язково переплатите. Ніколи не продавайте, коли продавців більше, ніж покупців, — отримаєте гроші. Більшість людей є оптимістами під час буму і песимістами — під час депресії. Але той, хто дійсно робить гроші, виступає песимістом під час буму і оптимістом під час депресій.
Коли ціни високі, ми думаємо, що вони обов’язково піднімуться ще вище. Істина ж полягає в тому, що якщо ціна на який-то товар зростає, саме це є ознакою його швидкого здешевлення. А якщо що-небудь дешевшає, то слідом за цим піде подорожчання.
7. Більшість фірм отримують невисокий прибуток тому, що капітали у них омертвлені, не перебувають в обігу.
Занадто багато товарів лежить на далеких полицях. Занадто багато невикористаного устаткування. Занадто великий запас сировини. Занадто багато будівель … Все це означає бездіяльний капітал, а це свого роду параліч.
Норма прибутку більше залежить від швидкості продажів, ніж від високих цін. Вигідніше зробити 5% за місяць, ніж 30% за рік. Це відомо всім лихварям, але не всім торговцям. Правилом процвітаючого торговця повинно бути: «Купив сьогодні — продай завтра». Таке ж правило корисно і для фінансистів. Постійно тримайте гроші в обороті. Кожен карбованець — маленький робітник. Потрібно зробити так, щоб він працював, а не спав, — знаходив собі застосування і швидко повертався, ведучи за собою нову маленьку монетку.
8. Як тільки ви переконаєтеся, що можете ефективно поводитися з грошима, терміново беріть кредит.
Багато бізнесменів жахаються перед боргами. Вони займаються бізнесом, використовуючи тільки те, що мають самі. Вони явно перестраховуються. І результат — виходять у відкритий океан торгівлі і комерції на маленькому кораблі, ім‘я якому «Готівка» і намагаються триматися ближче до берега. Але ж біля берега більше скель, а мілководді набагато небезпечніше, ніж глибокі води.
Кожному бізнесменові слід мати якісь свої кошти, перш ніж наважитися попросити гроші в інших. Але як тільки ви переконаєтеся, що можете ефективно поводитися з грошима, терміново беріть кредит. І не чекайте, поки заробите ще. Якщо хочете заробити більше грошей, беріть у кредит стільки, скільки можете вкласти у свій бізнес. Це швидко окупиться і почне приносити прибуток.
9. Головне в бізнесі — це не те, яке він справляє враження, а те, яку він приносить прибуток.
Кожен великий бізнесмен, починаючи свою справу, думав спочатку про нього, а потім уже про себе. Краще мати процвітаючу справу у стайні, ніж збиткову — в будівлі зі скла і бетону.
Бізнесом спонукають займатися два чинники: прибуток і гордість. Якщо ви берете кредит для прибутку — все в порядку. Але якщо займаєте для заохочення власної гордості — ваш бізнес у небезпеці. Взяті в кредит гроші або підносять, або скидають — залежно від того, як вони використовуються.
10. Як тільки ви відкрили рахунок в банку, навчитеся говорити «ні».
Відомо, що, як тільки у вас з’являються гроші, до вас починають приставати жебраки. У них одна мета — перемістити деяку суму з вашої кишені у свій. Позичити — це й не подарувати, і не вкласти. Це не принесе ні подяки, ні шансів отримати прибуток.
Позичаючи гроші порядній людині, найчастіше псуєш з ним стосунки. Давая борг, завжди втрачаєш одного. Кредитора ніколи не люблять. Як тільки ти позичив йому, відразу перестаєш бути «своїм хлопцем» і стаєш безжалісним лихварем. Борги завжди пригнічують людину, і він перекладає цей гніт на кредитора.
11. Якщо купити звичайні акції кращої фірми в гіршій галузі, то можна бути настільки впевненим у прибутку, наскільки взагалі можна бути в чомусь впевненим у цьому світі фінансового ризику.
Завжди у сфері економіки можна виявити галузь, яка знаходиться в занепаді. Але і майже завжди в цій галузі є принаймні одна фірма, про яку відомо, що вона надійна, перспективна і добре фінансується. У цієї фірми повинні бути звичайні акції — саме такі акції піднімаються вище і падають нижче, ніж інші цінні папери. Під час спаду ця фірма разом з іншими в галузі йде по низхідній і її звичайні акції через деякий час досягають своєї нижчої цінової точки.
Потрібно пам'ятати, що жодна галузь не знаходиться постійно в занепаді. Всі вони мають свої підйоми і спади. І коли ця галузь піде вгору, перш за все будуть рости придбані вами акції. Тому, якщо купити звичайні акції кращої фірми в гіршій галузі, то можна бути настільки впевненим у прибутку, наскільки взагалі можна бути в чомусь впевненим у цьому світі фінансового ризику. Так що таке вкладення капіталу повинно принести вам солідний прибуток. Це більше, ніж порада. Це вказівка на певний, цілком розумний спосіб, як робити гроші, використовуючи коливання цін на фондовій біржі.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11468 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Активісти просять демонтувати 5 радянських пам'ятників на Хмельниччині: що кажуть в міськрадах
07.01 Демонтаж пам'ятника радянським солдатам на Меморіалі Слави в Хмельницькому ...
Громада на Хмельниччині провела торги з продажу будівель сільради, амбулаторії та будинку культури зі стартовою ціною в... одну гривню
07.01 За результатами торгів вартість будівель становить від двох тисяч до двохс ...
У Шепетівці матері загиблого Героя передали нагороду сина
07.01 Вшанували пам'ять захисника Андрія Дмитерка.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...