Як продати потенційним співробітникам себе і свою компанію

Як продати потенційним співробітникам себе і свою компанію

Прийом на роботу хорошого співробітника - це взаємовигідна угода між двома зацікавленими сторонами. Звичайно, кандидат прагне продати себе компанії, але в той же час працедавець повинен вигідно подати себе і свою компанію кандидатові, щоб узяти в свою команду дійсно кращих! Дуже неприємно, коли співробітник вам ідеально підходить, але відмовляється від пропозиції, тому що на нього не справили враження компанія або ви самі як керівник. Єдиний спосіб уникнути втрати хороших потенційних співробітників - це навчитися продавати себе.

Відразу створіть правильний імідж

Правильний імідж компанії необхідно створювати з першого контакту з потенційним співробітником, навіть якщо ви спілкуєтеся по телефону. Кожна людина, з якою ви спілкуєтеся, може одного разу приєднатися до вашої компанії і зробити свій внесок в її успіх. У жодному випадку не слід показувати кандидатам, що вони негідні вашого часу і уваги. Під час особистої співбесіди розпитайте кандидата, що він знає про вашу компанію. Почніть із загального питання. Це допоможе вам будувати співбесіду далі. Більшість кандидатів дадуть відповідь в стилі: «Що це чудова компанія. Лідер на ринку». Вони хочуть справити на вас враження своїм позитивним настроєм. Почніть копати глибше, ставте додаткові питання - так ви не тільки дізнаєтеся про дійсний імідж вашої компанії на ринку, але і створите більш довірчу атмосферу на інтерв'ю. Якщо ви виявите, що у кандидата є якісь сумніви з приводу успішності компанії, у вас є можливість викласти своє бачення. Відкрито розкажіть кандидатові про цілі та завдання компанії, про загальний шлях розвитку - тоді він може краще оцінити себе і перспективу своєї роботи у вас. Обговоріть, який внесок ця людина зможе зробити в успіх та розвиток компанії. Якщо кандидат вам дійсно цікавий, дайте йому зрозуміти, що компанії якраз потрібний співробітник з тими якостями, знаннями і досвідом, якими він володіє. Дайте йому відчути свою значущість - тоді кандидат побачить себе частиною команди вже на першій співбесіді. Пам'ятайте, що ви продаєте не просто робоче місце, а місце в певній корпоративній культурі. Місія та завдання компанії можуть зіграти більшу роль, ніж сама посада. Деколи людина шукає не посаду, а саме компанію, в якій вона хотіла би працювати, і з баченням якої солідарна.

«Так» - компанії, «ні» - начальникові, і кандидат йде

Ви продаєте не тільки компанію, але і себе як потенційного керівника цієї людини. Щоб продати себе, вам потрібно розкритися. Можливо, ви вирішите розповісти, як ви самі прийшли в цю компанію, що вас привабило, як вам вдається реалізовувати своє бачення. Це налаштує кандидата позитивно по відношенню до вас та компанії. Якщо ви не будете безпосереднім керівником цього співробітника, поясніть йому ієрархічну структуру компанії та познайомте з людьми, з якими йому належить працювати.

Екскурсія по офісу

Якщо кандидат вам сподобався на співбесіді, і ви бачите в ньому перспективного співробітника, проведіть його по офісу, покажіть відділ, в який він влаштовується, познайомте з потенційними колегами, дайте можливість поставити питання. Кандидатові буде простіше зрозуміти корпоративну культуру, якщо він поспілкується з людьми, які вже тут працюють, та зможе оцінити, підійшла б йому ця компанія, і який тут колектив.

Впіймайте кращого кандидата «на гачок»

Якщо ви вирішили зробити пропозицію про роботу конкретному кандидатові, зробіть це з радістю і ентузіазмом - покажіть, що ви дійсно щасливі запропонувати йому приєднатися до вашої команди та бачите, яку важливу роль він може зіграти в успіху компанії. Бажано особисто привітати кандидата по телефону. Обговоріть всі моменти, що стосуються зарплати, соціального пакету, виходу на роботу. Будьте готові відповісти на виниклі у кандидата питання. Підтвердіть вашу угоду офіційною письмовою пропозицією. Не варто квапити кандидата з відповіддю - краще всього дати йому пару днів на роздуми. Оптимально зробити пропозицію в понеділок - тоді ви зможете отримати відповідь на цьому ж тижні, не дотягуючи до вихідних. Проте будьте готові, що деякі люди попросять дозволу дати відповідь після вихідних, щоб мати можливість обговорити все спокійно з сім'єю.

Переговори - закономірний процес

Будьте готові до того, що кандидат захоче обговорити умови договору детальніше, внести зміни. Якщо кандидат в чомусь сумнівається, ви повинні разом вирішити всі питання на цій стадії і прийти до оптимального рішення. Якщо переговори проходять в обстановці взаємної пошани, обидві сторони від цього тільки виграють. Для обговорення умов трудової угоди краще запросити кандидата в офіс. Те, як ви будете вести переговори, дуже важливо. Якщо ви проявите себе неконтактним, негнучким, не охочим досягти компромісу керівником, ваш кращий кандидат може піти. Якщо ж вимоги самого кандидата здадуться вам дуже жорсткими, ви також можете відмовитися від операції.

Рішення можна змінити, поки папери не підписані.

Кандидат повинен розуміти, що якщо ви гнучкі, йдете на певні поступки, готові до обговорення, щоб прийти до взаємовигідного рішення, він повинен прийняти вашу пропозицію. Інакше вчинити просто некоректно і неетично, тому якщо кандидат все-таки так вчинить, ви повинні серйозно задуматися про те, чи варто йти на подальші поступки і чи хочете ви, щоб ця людина приєдналася до вашої команди.

Не забувайте про список фінальних кандидатів

Не забувайте про кандидатів, наступних за вашим «першим номером». Якщо ви чекаєте відповіді на пропозицію, і в цей час вам зателефонує інший кандидат на цю вакансію, який розглядається вами, не поспішайте спалювати мости - просто скажіть, що ви ще не ухвалили рішення. Можливо, незабаром ви вирішите розширити компанію в цьому напрямі і захочете прийняти на роботу інших кандидатів, які опинилися на крок позаду лідера. Звичайно, ви не можете довго тримати кандидатів в невіданні або примушувати їх чекати вічно. Якщо перший кандидат затягує з відповіддю, можливо, вам доведеться змиритися з операцією, що не відбулася, і звернутися до інших кандидатів. Пам'ятайте, що навіть на цьому етапі ви продаєте компанію кожному кандидатові і продовжуєте формувати свій імідж.

Джерело: www.hrliga.com

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад