Як пройти співбесіду зі співробітниками СБ компанії?
Позаду співбесіди з кадровиком, психологом і майбутнім начальником. Тепер від жаданої вакансії вас відділяє останній і, як правило, вирішальний етап — співбесіда з співробітниками служби безпеки (СБ).
Майбутню розмову з корпоративною вартою здатний збентежити навіть бувалого здобувача. Неусміхливі і в силу своєї професії підозрілі люди в чорному здатні закрити перед вами двері фірми, яку ви вже почали сприймати як свого роботодавця. Негативний вердикт начальника СБ найчастіше переважує не тільки позитивний висновок рекрутера і схвальний відгук безпосереднього керівника. А інтерв‘ю з преторіанцями менше за все буде нагадувати довірливу бесіду двох професіоналів. У багатьох випадках СБ свідомо проводить співбесіду в психологічно незатишній стресовій обстановці.
Втім, справедливості заради варто помітити, що повною мірою відчути себе героєм другосортного детектива на допиті у слідчого зможе хіба що претендент на керівну позицію;співбесіда з кандидатом на лінійну посаду буде, швидше за все, носити формальний характер, а есбешники не стануть прискіпливо вивчати всю його таємницю.
Зустрічають за одягом
Співробітники СБ схильні до стереотипів нітрохи не менше, ніж представники інших професій. Будучи, як правило, вихідцями з силових структур, вони схильні ставити на перше місце консерватизм у зовнішньому стилі, бездоганну акуратність і педантичне дотримання як писаним, так і неписаним нормам корпоративного дрес-коду. Тому, вирушаючи на рандеву з гвардією, постарайтеся максимально відповідати їхньому образу ідеального кандидата. Навіть якщо на співбесіду з HR-менеджером або психологом ви прийшли у вільному стилі, заради позитивного відгуку СБ вам незалежно від статі доведеться одягнутися за статутом: строгий костюм, білосніжна блуза або сорочка, акуратна зачіска.
Стриманість, лаконізм і ввічлива коректність повинні бути головними принципами вашого спілкування зі співробітником СБ. Якщо у вас чудово підвішений язик і ви здатні зачарувати в бесіді будь-якого, не варто давати волю своїм ораторським здібностям на інтерв’ю з есбешником. Розлогі міркування він сприйме як спробу відходу від відповіді, і ви лише спровокуєте град додаткових питань. Напевно співрозмовник налаштований серйозно, так що не намагайтеся розрядити обстановку жартом: у даній ситуації це недоречно.
Про що запитає охорона
Питання, які вам належить почути, можна умовно розділити на три групи. У першу чергу співробітник СБ поцікавиться, наскільки ви чисті перед законом, чи немає у вас згубних пристрастей та інших відхилень. Чи притягалися ви або ваші близькі до кримінальної або адміністративної відповідальності, чи немає у вас непогашених судимостей, чи не ухиляєтеся ви від сплати податків -цей черговий набір питань роботодавці сьогодні включають навіть у звичайну анкету для претендента. До речі, пам‘ятайте: якщо ви претендуєте на посаду у великій корпорації, то вам навряд чи повірять на слово.
По-друге, СБ приділить увагу вашим попереднім роботодавцям. Причому вивченням рекомендацій і одним формальним дзвінком справа не обмежиться: в солідних структурах перевіряючі співробітники для отримання повної картини зв’язуються з безпосереднім начальником кандидата, його колегами та підлеглими. Якщо ви сумніваєтеся, що ваші колишні товариші по службі дадуть вам утішний відгук (наприклад, ви звільнилися через гучний скандал), заздалегідь поінформуйте СБ, пояснивши причини конфлікту.
Нарешті, третя група питань має скласти вичерпний психологічний портрет майбутнього співробітника. Саме ці питання, пов‘язані з особистим і навіть інтимним боком життя, найчастіше викликають у претендентів невдоволення і навіть обурення. Наприклад, у вас можуть спитати, чи задоволені ви своїм сімейним життям, чи є у вас позашлюбні зв’язки і ін. Зрозуміло, подібна уїдливість і надмірна цікавість мало кому сподобаються. Однак найголовніше в подібній ситуації — не ставитися до таких питань дуже серйозно і не демонструвати ображене самолюбство, принципово відмовляючись обговорювати цю тему. У даному випадку можете зі спокійною совістю дати правильну відповідь.
Інтерв'ю в стресовому стилі
Нерідко саме СБ доручають провести зі здобувачем стресову співбесіду, основне завдання якої — перевірити реакцію кандидата на потенційно конфліктну ситуацію, його самовладання і витримку. Певний резон у такому сценарії є: міцні чоловіки з силового підрозділу створять більш реалістичну атмосферу психологічного тиску, ніж миловидна дівчина-кадровик. Арсенал методів дуже широкий:від зневажливого тону, провокаційних питань і навмисного ігнорування співрозмовника до блефу і залякування. Наприклад, есбешник може повідомити вам, що по своїх каналах отримав компрометуючу і ганебну для вас інформацію, яка ставить під питання ваше успішне працевлаштування. Мета подібного трюку -перевірити наявність у вас в шафі реальних скелетів; якщо почали нервувати, значить, вам дійсно є що приховувати.
Головний принцип проходження стресової співбесіди — спокій і ще раз спокій. Ні на мить не забувайте, що все це тільки психологічна гра, де ваш суперник прагне за всяку ціну вивести вас з рівноваги.
Картонні тигри
Зміст повноцінної СБ, укомплектованої висококваліфікованими фахівцями, -недешеве задоволення, яке здатні дозволити собі тільки великі корпорації, банки, нафтові компанії та інші акули бізнесу. Тому в середніх і особливо у дрібних фірмах есбешники найчастіше є типовими весільними генералами:незважаючи на значний антураж, служба не має і десятої часткою тих можливостей, про які заявляє. Пробити кандидата за всіма мислимими базами, перевірити його кредитну історію і справжність документів — у багатьох випадках подібні обіцянки є блефом.
Так що, вирушаючи на співбесіду до співробітників СБ, не варто заздалегідь налаштовуватися на гірше, готуючись до зустрічі з корпоративними Джеймсами Бондами. Не виключено, що реальність виявиться набагато прозаїчнішою за ваші очікування.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11468 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Активісти просять демонтувати 5 радянських пам'ятників на Хмельниччині: що кажуть в міськрадах
07.01 Демонтаж пам'ятника радянським солдатам на Меморіалі Слави в Хмельницькому ...
Громада на Хмельниччині провела торги з продажу будівель сільради, амбулаторії та будинку культури зі стартовою ціною в... одну гривню
07.01 За результатами торгів вартість будівель становить від двох тисяч до двохс ...
У Шепетівці матері загиблого Героя передали нагороду сина
07.01 Вшанували пам'ять захисника Андрія Дмитерка.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...