М'які начальники, насправді, протипоказані бізнесу. Їх нерішучість і безхребетність часто призводять до посередніх результатів

М'які начальники, насправді, протипоказані бізнесу. Їх нерішучість і безхребетність часто призводять до посередніх результатів

Ви ненавидите боса за жорсткість і вимогливість, але начальство готове з нього здувати порошини. Ви не можете ні на секунду відвернутися від роботи, проте ваш відділ і вас особисто всім ставлять у приклад. Чому? Ваш тиран - це зразок ефективного менеджера і наставника. Може бути, варто відкинути емоції і повчитися в нього?

Свій тиран є майже в кожному офісі. Цим почесним титулом співробітники вельми охоче нагороджують своїх босів, а ось заслужено чи ні - питання інше. Які ж якості потрібно проявити, щоб здобути славу в колективі деспотом? Жорсткість, залякування, неврівноваженість, надмірну вимогливість, суворе дотримання всіх норм і процедур, ну, і позиція "я начальник, ти дурень" не додає любові підлеглих. Але якщо замислитися: чи так вже й погані тирани? Можливо, йдучи на поводу в емоцій, ми втрачаємо щось важливе?

Відразу обмовимося, випадки самодурства і відверто неадекватну поведінку місцевих володарів світу - а боси такого типу, на жаль, теж трапляються - ми розглядати не будемо. Або їх виживають з компанії, або без жалю від них виходять. Ми поговоримо про жорстких начальниках.

Вимогливість і безкомпромісність деяких керівників викликають острах і різке неприйняття не тільки у їх безпосередніх підлеглих, але і від інших працівників, змушених спілкуватися з ними. Босам перемивають кісточки у курилках, їх лають, але при цьому у них у відділах все і завжди робиться в строк, результативність на висоті, а збоїв і фатальних помилок майже немає. Чому?

М'які начальники, насправді, протипоказані бізнесу. Їх нерішучість і безхребетність часто призводять до посередніх результатів. У цього типу босів немає генеральної лінії, якої вони б строго дотримувалися, вони змінюють свої рішення, часто йдуть на поводі у співробітників, яким просто не хочеться обтяжувати себе зайвою роботою, вони не завжди замислюються про наслідки своєї м'якості і чуйності. Адже підлеглі дуже швидко прораховують своїх начальників і намагаються поволі ними управляти. "Ой, ми не можемо", "ми ніколи цього не робили", "ні, сьогодні вже точно не вийде" ... У результаті ефективність роботи підрозділу різко падає, невдоволення керівництва зростає, і до відділу починають застосовуватися санкції. У нинішній ситуації - компанія задумається про звільнення співробітників, може бути, боса, а може, і рядових службовців. Але ж співробітники-то непогані і результати могли показувати, і місця свої зберегти, просто м'який бос розхолоджувало підлеглих, і ось до чого це призвело.

Жорстких ж начальників не люблять, з ними часто важко, дискомфортно спілкуватися, вони постійно тримають у напрузі, але вони вміють добиватися ефективності і змушують співробітників показувати максимум того, на що ті здатні. З-за такого підходу управлінця до роботи його відділ будуть ставити в приклад, і не виключено, що і окремих менеджерів теж. Але головне - такий керівник покаже підлеглим, чого насправді ті стоять, що вміють, і плюс змусить освоїти нові області. Так що досвід роботи з тираном може виявитися досить корисним.

Як безкомпромісні керівники досягають результату?

По-перше, вони чітко визначають мету і шлях до неї, по-друге, вони вміють доносити ці цілі до співробітників, ставити перед ними завдання. Часто боси подібного типу живлять схильність до всякого роду зібранням і звітам, однак у них ці інструменти працюють, а не обертаються порожній втратою часу. Як правило, жорсткі начальники мають почуття справедливості і нагороджують тих, хто це заслужив, причому кожна похвала або премія строго відповідає заслугам людини. Однак зворотний бік цього їх якості викликає гнів і лють підлеглих - начальники подібного типу відкрито висловлюють свою думку про людину і про його роботу, про те, чи можна це виконати чи не можна.

Працювати з жорсткими керівниками некомфортно: з вас і правда будуть вичавлювати всі соки, у вас не буде часу на перекури, розмови по "асьці", перегляд інтернету та інші милі робочі радості. Швидше за все, атмосфера в колективі буде напруженою і навіть нервової, вам часто доводиться переробляти речі по кілька разів, поки ви не навчитеся виконувати їх ідеально, можливо, одного дня гірка правда від начальника боляче ранить вас або навіть образить. Але зате робота з такими людьми неймовірно стимулює, ви самі не помітите, як навчитеся швидко вирішувати проблеми, знаходити нестандартні рішення, освоїте нові області.

Загалом, робота з таким начальником, "офісним тираном" - річ неприємна, але дуже корисна для власного розвитку. Згадайте шкільні та інститутські роки: який предмет ви знали так добре, що і сьогодні, через десять, двадцять років знання не стемніє, не стерлися? Той, який вів жорсткий і нелюбимий викладач, якого ви боялися і ненавиділи, але ніколи не посміли б прийти з незробленим домашнім завданням. Подібний досвід, як правило, важко оцінити відразу, емоційна складова заважає, однак через якийсь час ви зрозумієте, що набули дуже багато - знання, навички, вміння, можливості ... Вже покинувши тирана і влаштувавшись в іншу компанію, ви усвідомлюєте, що отриманий урок був дуже корисним. З новим багажем ви легко зможете разом зробити крок на наступну сходинку, а то і перестрибнути одну.

Слабкі менеджери зазвичай мріють, щоб жорсткі боси пішли з колективу, але компанії, які прагнуть бути першими, повинні їх шукати. У кризу такі люди - на вагу золота, вони здатні не тільки особисто показувати високі результати, вони здатні домогтися від команди максимальної ефективності. Такі тирани - пігулка гірка, але корисна. Для всіх.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад