Пастка для безробітних
Розвиток ринкових відносин в Україні, крім позитивних, має, на жаль, і негативні наслідки. Доволі поширеною формою шахрайства нині став прийом на роботу з так званим випробним терміном та невиплата заробітної плати після звільнення. Такі дії спритників з підставних фірм підривають віру пересічних громадян у справедливість, у те, що хорошу роботу можна знайти чесним шляхом, без налагоджених «зв'язків» та чималих хабарів. Безробітні у пошуках кращої долі потрапляють на гачок, а правозахисні структури держави не завжди в змозі відстояти їхні права.
Нам особисто довелося зіштовхнутися з такою схемою: організація, яка надає послуги з працевлаштування за кошти тих, хто до неї звертається, направляє безробітних до приватних фірм, з якими має попередню домовленість. Останні ж у фактичному працевлаштуванні не відмовляють, проте, користуючись правовою необізнаністю більшості громадян, офіційних документів про прийом на роботу, як цього вимагає вітчизняне законодавство, не оформляють. При направленні і прийомі на роботу громадян спокушають привабливими обіцянками високої зарплати, а насправді не платять зовсім або виплачують досить мізерні суми. Як наслідок прийняті на роботу люди працюють у таких фірмах до першої виплати зарплати.
На жаль, це має системний і доволі масовий характер. Через те, що прийом на роботу документально не оформляється, у більшості випадків виявляється, що згадані фірми-«роботодавці» мають фіктивну назву, а їхня юридична адреса не відповідає фактичній. Тому, якщо розчаровані у своїх сподіваннях робітники і вирішують направити скаргу до суду або прокуратури, юристи одразу відносять ці справи до розряду неперспективних. Адже зібрати доказову базу тут практично неможливо.
Сподіваємося, що громадяни, влаштовуючись на роботу, обов'язково вимагатимуть від роботодавців укладення офіційних письмових трудових угод, внесення відповідних записів до трудових книжок, ознайомлення з наказами про прийом на відповідну посаду та умовами колективного договору.
Дії ж правоохоронних органів, на нашу думку, мають бути спрямовані на попередження таких випадків ошуканства довірливих громадян. Фірми, які реєструються вперше, мають перевірятися на плинність кадрів, відповідність юридичної і фактичної адреси, банківських реквізитів тощо. А у засобах масової інформації повинні міститися телефони довіри, за якими безробітні могли б повідомити відповідні органи про виявлені порушення у процесі працевлаштування.
І. Діхтяренко, С. Петровський, "Урядовий кур’єр"
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11879 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Графік планових відключень електрики на 9 січня у Хмельницькому
08.01 Подекуди не буде світла через планові ремонтні роботи.
Скільки грошей з держбюджету виділили на зарплати вчителям Хмельниччини та які школи перестануть фінансувати з вересня
08.01 Освітня субвенція має покрити витрати на заробітну плату освітян з січня п ...
Фейкові повістки в Польщі та дезінформація про депортацію біженців з Німеччини: добірка тижня
08.01 Українським чоловікам у Польщі почали приходити фейкові повістки нібито ві ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...