Інваліди з проблемами психічного розвитку хочуть і можуть працювати

Інваліди з проблемами психічного розвитку хочуть і можуть працювати

Працевлаштування інвалідів з проблемами психічного розвитку залишається гострою проблемою сьогоднішнього дня. Про це мова йшла на прес-конференції "Створення в Києві реабілітаційно-виробничого кластера підприємств інвалідів з проблемами психічного розвитку "Гармонія", що відбулася в Укрінформі за ініціативи активістів Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Гармонія".

У заході брали участь президент ВГОІ "Гармонія" Юрій Антропов, начальник відділу "Гармонії" по роботі з громадськими організаціями Наталя Плескач і експерт з питань соціальної політики Сергій Панцир.

Як зазначив Ю. Антропов, проблема створення робочих місць для інвалідів з проблемами психічного розвитку в державі занадто складна. За його словами, наприклад, у Києві нею на сьогоднішній день займаються хіба що активісти ВГОІ "Гармонія".

"Це досить актуальна проблема, адже тільки в Києві таких людей налічується близько 18 тисяч. Для багатьох з них робота стає не просто можливістю знайти застосування своїм умінням і навичкам. Не менш важливі соціальний, медичний і економічний аспекти. Адже, працюючи, ці люди відчувають свою користь для суспільства, у них рідше відбуваються рецидиви та набагато швидше проходить процес реабілітації. А, крім того, вони одержують можливість заробляти собі на життя", - підкреслив президент ВГОІ.

Експерт з питань соціальної політики Сергій Панцир зазначив, що фінансово-економічна криза й її наслідки примусили громадські організації шукати допомоги не тільки у держави та місцевої влади. "Ми вирішили шукати однодумців серед представників приватного сектора, у результаті уклали меморандум про співробітництво між громадськими організаціями та бізнесом. Значну інформаційну підтримку надав нам Міжнародний фонд "Відродження", - сказав С. Панцир.

Він підкреслив, що зараз завдяки підтримці НП "Девайсцентр" і агентства "Брендком" у Києві створений центр, у якому вже працюють інваліди. Зарплата на підприємстві досягає 1.5 тис. грн. С. Панцир підкреслив, що з наступного року аналогічні виробництва відкриються й в інших регіонах України, зокрема на Черкащині, Рівненщині та Харківщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Начальник відділу по роботі з громадськими організаціями ВГОІ "Гармонія" Наталя Плескач зазначила, що чимало інвалідів мають потребу в індивідуальному супроводі соціального працівника до місця роботи та додому, однак поки що держава таких послуг не надає.

Ю. Антропов згадав, як у радянські часи при лікувальних установах і інтернатах для інвалідів з проблемами психічного розвитку працювали виробничі цехи. Громадським організаціям, що займаються створенням робочих місць для інвалідів, украй необхідна практична допомога з боку представників виконавчої влади як на місцях, так і в Києві, констатував він.

Апелював Ю. Антропов і до бізнес-структур: "Інваліди хочуть і можуть працювати. Вони виготовляють прекрасну рекламно-сувенірну та поліграфічну продукцію, однак замовлень не вистачає".

Яскравою ілюстрацією його слів стала розгорнута в прес-центрі Укрінформу імпровізована виставка робіт інвалідів. Серед них - національні сувеніри, ляльки, картини, композиції, рекламна та поліграфічна продукція.

Джерело: Укрінформ.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад