Як заробити бали для вступу до вишу на олімпіадах і в Малій академії наук?
Одна з новинок вступної кампанії 2011 - можливість заробити додаткові бали до сертифікату зовнішнього незалежного тестування й атестату. Їх одержать призери Малої академії наук і переможці олімпіад, однак лише при виборі спеціальності, за якою вони стали переможцями.
Для вступу до вишу в 2011 році призери четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, і третього етапу Всеукраїнських конкурсів Малої академії одержать тільки додаткові бали до атестату та результатів зовнішнього незалежного оцінювання. За новими правилами, їх позбавили позаконкурсного вступу, що був торік. За диплом першого ступеня або перше місце, школярам дадуть додаткових п'ятдесят балів. За диплом другого ступеня або друге місце - сорок, за диплом третього ступеня або третє місце - тридцять. Але ці бали вони одержать лише в тому випадку, якщо будуть вступати на ту спеціальність, за якою вони й зайняли свої призові місця. Якщо призер з фізики буде вступати на філфак, на якому це не профільний предмет, він не одержить жодних бонусів.
Шлях олімпіадника
Олімпіади з базових предметів проводяться щорічно. Брати участь у них можна вже з шостого класу, але потрапити на всеукраїнський етап мають право учні тільки з 8-9-го класів в залежності від предмета. Олімпіади з української мови та літератури, права, іноземних мов, інформатики й економіки проводяться в 9-11 класах. З історії, математики, фізики, хімії, біології, географії - в 8-11 класах. З праці - в 9 і 11-му, з російської мови та літератури - в 9-11 класах, екології - 10-11 класах, астрономії - 10-11 класах, педагогіки та психології - в 11 класі.
Потрапити на четвертий етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, математики, хімії, біології, географії, економіки, російської мови та літератури, не беручи участь при цьому в шкільних олімпіадах, можуть переможці Всеукраїнської Інтернет-олімпіади.
Юні академіки
Ще один шанс одержати бонуси при вступі - стати переможцем третього етапу Всеукраїнських конкурсів Малої академії наук. На цьому конкурсі школярі презентують і захищають свої науково-дослідні роботи. Розпочинати співробітничати з Малою академією потрібно заздалегідь - вже в дев'ятому класі, максимум, у десятому, продовжуючи це робити до 11-го класу. Якщо нинішні 11-класники вперше вирішать взяти участь у конкурсі академії, то виграти їм не вдасться. Вони можуть брати участь тільки на позаконкурсній основі, як і восьмикласники. Наукові праці в Малій академії повинні бути на одну з тем з історії, географії, філософії, суспільствознавства, технічних, аграрних або комп'ютерних наук, філології, мистецтвознавства, математики, фізики й астрономії, економіки, хімії, біології, екології. Учень повинен захистити свою роботу на шкільному та районному етапі конкурсу. Кращі в районі йдуть спробувати свої сили на міському етапі. На всеукраїнський етап, що буде тривати впродовж всього квітня, потрапляють школярі, які посіли перше місце на міському етапі.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11141 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Графік планових відключень електрики на 9 січня у Хмельницькому
08.01 Подекуди не буде світла через планові ремонтні роботи.
Скільки грошей з держбюджету виділили на зарплати вчителям Хмельниччини та які школи перестануть фінансувати з вересня
08.01 Освітня субвенція має покрити витрати на заробітну плату освітян з січня п ...
Фейкові повістки в Польщі та дезінформація про депортацію біженців з Німеччини: добірка тижня
08.01 Українським чоловікам у Польщі почали приходити фейкові повістки нібито ві ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...