Люди у поганому настрої працюють краще

Люди у поганому настрої працюють краще

Як виявилось, смутні люди здібні до більш зважених думок в тому, що стосується роботи, чим їх життєрадісні колеги. Проведене британськими ученими дослідження показує також, що пам'ять у них теж краща. Співробітники університету Нового Південного Уельсу в ході наукової роботи виявили, що люди у поганому настрої критичніше відносяться до інформації і приділяють більше уваги тому, що відбувається, ніж задоволені життям люди, готові повірити всьому, що їм говорять.

Гарний настрій корисний для творчості, поганий - для пам'яті

"Позитивний настрій сприяє підвищенню творчих здібностей, робить людей гнучкішими, здібнішими до співпраці і допомагає знаходити простіші методи виконання творчих завдань; поганий настрій сприяє підвищенню уваги, ретельнішому обдумуванню і кращому усвідомленню навколишньої дійсності", - говорить автор дослідження Джозеф Форгас. На його думку, меланхолія сприяє таким стратегіям обробки інформації, які краще підходять для найбільш складних ситуацій.

Смутні люди не схильні носити рожеві окуляри

В ході дослідження Форгас і його команда провели ряд експериментів, на початку яких у піддослідних викликали гарний або поганий настрій шляхом демонстрації фільмів або провокації спогадів про приємні або сумні події. Так, в рамках одного з таких експериментів, веселих і сумних піддослідних попросили оцінити правдивість урбаністичних легенд і чуток. Ті, у кого настрій був поганим, були менш схильні вірити в подібні історії.

Сумні люди толерантні і чітко виражають свої думки

Люди в поганому настрої менш схильні до ухвалення спонтанних рішень на основі расових або релігійних забобонів і рідше здійснюють помилки. Дослідження також показало, що сумні люди краще можуть викласти свою точку зору на листі. На думку професора Форгаса, це указує на те, що "легка меланхолія сприяє конкретнішому, відповідному тій або іншій ситуації і, кінець кінцем, успішнішому стилю комунікації". "Гарний настрій не є таким вже безумовним плюсом. Люди в поганому настрої менш схильні здійснювати помилкові думки, стійкіші до звичайних спотворень сприйняття очевидців, а також продукують якісніші і ефективніші комунікативні вислови", - упевнений Форгас.

Опитування Office Life: чим поганий гарний настрій і добрий поганий

На прохання Office Life люди різних професій, що знаходяться в різному настрої, пояснили на своєму прикладі, чому працювати краще у поганому настрої, і чим позитивний настрій заважає ефективності.

"Гарним настроєм хочеться ділитися, а на це йде час"

Ганна: "Експериментальним шляхом встановлено, що в моєму випадку поганий настрій збільшує робочий ККД. Парадокс, але факт! Можу припустити, що коли у тебе позитивний заряд, тобі, перш за все, хочеться його донести і передати близьким людям і, як наслідок, дуже багато часу йде на зайві "бла-бла-бла" не по роботі. Той час, коли можна було б написати-переговорити-продати-купити "по роботі", йде на захоплені емоції".

"Працювати у поганому настрої - це як стрес знімати в тренажерному залі"

Євгенія: "Мені краще працюється у поганому настрої, тому що я даю своєму розуму відпочинок від думок. Завантажую голову і руки справою... Це як стрес знімати в тренажерному залі. Як робот працюю. Чітко, без емоцій, швидко. У хорошому настрої працюється краще, ніж в середньому. Тому що тобі все під силу і ти на подвиги готовий! Але в голові всякі радісні думки, емоції, якими ти насолоджуєшся, і які підтримують твій гарний настрій. І вони, як би там не було, відволікають від роботи. У середньому настрої взагалі не працюється".

"Відволікаєшся від негативних думок і знаходиш в роботі заспокоєння"

Арсеній: "У поганому настрої краще працюється. Обгороджуєш себе стіною від всіх впливів ззовні, ні на що стороннє не реагуєш (тому що настрій поганий) і працюєш, знаходячи в роботі навіть заспокоєння якесь, тому що відволікаєшся від негативних думок". "Коли мене лають, я працюю краще" Єлизавета: "Коли мене лають і говорять, що я погано працюю, то у мене з'являється стрес. Через це я прагну краще працювати, щоб мені більше так не говорили, тобто, я напружуюся і видаю добрий результат. А коли сидиш і все добре, здається: "А, гаразд, прокатає, можна схалтурити..." До речі, коли поганий настрій не через критику боса, все одно хочеться працювати краще, оскільки хочеться, щоб ну хоч щось у тебе в житті виходило".

"Занурюєшся в роботу, щоб не думати про погане"

Світлана: "Коли чимось сильно засмучений, хочеться не думати і не навантажувати себе думками, які підтримують цей найгірший настрій. Тому починаєш старанніше працювати. Робиш все можливе, щоб не думати про погане". Джерело: www.rabotaplus.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад