Хто найчастіше йде працювати в сім'ю з дітьми? Няня

Хто найчастіше йде працювати в сім'ю з дітьми? Няня

Роботі няні не вчать у вузах, на неї не здають іспити, і, тим не менше, така професія є і дуже популярна. Завжди вистачає як претенденток на посаду, так і зацікавлених роботодавців. Няня доглядає за дитиною і за будинком, поки батьки зайняті на роботі, забезпечує дитині дотримання режиму, стежить за її здоров'ям і розвитком.

Портрет спеціаліста

Хто найчастіше йде працювати в сім'ю з дітьми? Нянями стають представниці різного віку та спеціальностей. Як виняток можна зустріти няню-чоловіка, але переважно це все-таки жіноча професія.

Найчастіше нянями стають дві категорії жінок. Одні з них, це ті, хто вже встиг виростити власних дітей і онуків, і зараз шукає приробіток на пенсії. Як правило, раніше ці жінки працювали лікарями або педагогами, і мають достатній досвід взаємодії з дітьми.
Інші - більш юні, ті, хто поки не знайшов собі роботу за фахом, або ж заробляє дуже мало на основному місці роботи. Зазвичай у них ще немає своїх дітей, хоча може бути досвід виховання братів-сестер, роботи в дитячому садку або дитячому таборі.

У Європі та Америці нянями часто стають старшокласниці, які приходять посидіти з дітьми сусідів вечорами або у вихідні. Бебісіттерство - одне з найбільш реальних джерел доходу для підлітків. У нашій країні ця тенденція поки не поширена. Раніше найбільш популярними кандидатами в няні були жінки на пенсії. В останні роки ситуація змінилася, і все частіше віддається перевага жінкам 30-40 років. Бажаний досвід роботи з дітьми або наявність власних дітей.
Крім освіти і досвіду роботи з дітьми, мають велике значення особисті якості, - головне з яких - любов до дітей. Для того, щоб знайти підхід до будь-якій дитині, стануть в нагоді знання педагогіки та психології. Для нянь важливі такі якості, як комунікабельність і відповідальність. Адже дитина - найцінніше, що їм довіряють.
Няня - не те ж саме, що вчитель або вихователь. Навпаки, досвід роботи в школі може навіть стати перешкодою, адже робота з групою дітей за встановленим планом дуже відрізняється від постійного спілкування з однією дитиною, де важливо встановити контакт і знайти індивідуальний підхід. Тому особисті якості мають велике значення.
Перш ніж стати нянею, Ганна працювала медсестрою, але, посидівши одного разу з малям на прохання знайомих батьків, відчула, що це саме та робота, якої їй хотілося б займатися надалі: «У мене є подруги, які працюють нянями через нестачу фінансів. Адже ми отримуємо гарні гроші і відпрацьовуємо їх по повній програмі. Але для мене діти - це диво. Правда, перший час важко: доводиться підлаштовуватися, адже у кожній родині свої закони, порядки. А коли втягуєшся, все вже йде своєю чергою, і всі справи в радість. У колишніх родинах на мені була не тільки дитина, а й цілий будинок: я і готувала, і прала, і вбиралася.»

Основні обов'язки

Обов'язки няні визначає майбутній роботодавець, тобто батьки. Вік дитини також має значення: для немовляти і для чотирирічки потрібно зовсім різне коло обов'язків.

У різних сім'ях є свої індивідуальні вимоги до якості няні. Іноді шукають людину, яка може просто посидіти і пограти з дитиною, поки мами немає вдома, іноді хочуть, щоб няня одночасно відповідала за роботу по дому, прибирання і приготування їжі. У деяких випадках для дитини підбирають людину з обов'язковим медичною, педагогічною або психологічною освітою. Батьки можуть хотіти, щоб з дитиною проводили розвиваючі заняття, супроводжували на гуртки, перевіряли домашні завдання тощо.
Чим молодша дитина, тим важливіше, щоб няня мала медичну підготовку - необхідно ретельно дотримуватися режиму дня, стежити за гігієною і здоров'ям малюка.

У базові обов'язки входить догляд за дитиною, утримання в чистоті її одягу та іграшок, годування, дотримання режиму дня, заняття, ігри і прогулянки.

А ось прибирання кімнати дитини, прання її речей і приготування їжі - додаткові вимоги, які безпосередньо до компетенції няні не належать, і повинні обговорюватися окремо. Вони припускають додаткову оплату.

Рівень зарплат

Зарплата няні дуже індивідуальна, і залежить від декількох факторів: робочий графік, перелік обов'язків, кваліфікація та досвід роботи.
Середня вартість догляду за дитиною по Києву - від одного до п'яти доларів за годину. Кваліфікована няня з відповідною освітою та досвідом роботи - близько 2,5 доларів за годину.
Багато сімей вважають за краще домовлятися на місячний оклад, що набагато зручніше, якщо няня повинна буде працювати повний день, або ж, працювати з проживанням. Місячна зарплата може становити від ста до семисот доларів. У разі влаштування через агентство мінімальний оклад становитиме близько 300 доларів на місяць.
У тому випадку, якщо няня постійно проживає на території сім'ї, її праця оплачується у розмірі 500-700 доларів.
Няня - та спеціальність, де графік роботи найбільш різноманітний. Можливо працювати тільки у вечірні або ранкові години, у вихідні чи кілька днів на тиждень.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад