Як не боятись розпочинати нову кар’єру незалежно від віку: 5 уроків від супермоделі Мей Маск
Мей Маск неодноразово переїжджала та починала на новому місці усе спочатку, але завжди йшла до мети — бути щасливою у тому, що робиш. Разом із видавництвом Vivat пропонуємо вам 5 її правил життя з книжки «Жінка, яка має план», що допоможуть цього досягти.
1. Зрозумійте, що вам потрібно змінити роботу, якщо вона не приносить задоволення
Перший крок — зізнатися собі, що вас не влаштовує ваша робота, кар’єра, сфера діяльності. Ваше здоров’я напряму залежить від того, чи дозволите ви собі зважитися на зміни та спробувати себе на новому місці. І збоку завжди помітно, що вас щось бентежить. Ось, наприклад, як Мей, дієтологиня за освітою, розповідає про зв’язок між роботою і харчуванням:
«У моїй дієтологічній практиці часто траплялися клієнтки-юристки, які обожнювали роботу, але терпіти не могли своїх керівників. Як я дізнавалася про це? Дуже просто: постійний стрес і невдоволення негативно впливали на їхнє харчування. Тож я радила їм насамперед змінити цю ситуацію. Вони влаштовувались у нову фірму або вирішували заснувати власну, ставали щасливішими — і починали харчуватися ліпше».
Якщо ви звикли заїдати стрес, їсти на ходу, прокидатися пізно і вже не встигати нормально поснідати, потрібно переглянути, що саме не так. Робота займає значний пласт нашого життя, тож витрачати його на те, що псує не лише психічне, а й фізичне здоров’я, точно не варто. Зізнайтеся собі, що ви гідні кращого, що маєте право ризикувати й змінюватися.
2. Краще перетерпіти тимчасові фінансові негаразди, аніж топтатися на місці
Як Мей змогла досягти модельних контрактів на чималі суми? Що ж, вона просто одного разу вирішила піти від агентства, яке не могло вигідно її представити. У п’ятдесят із хвостиком компанія, з якою Мей склала контракт, вперто запевняла, що для неї вже немає роботи. Вони казали, ніби роблять усе можливе, змушували повірити, ніби у відсутності пропозицій винен вік Мей і сиве волосся. Але вона не повірила — і правильно зробила. Тільки-но вона зважилася розірвати домовленості з цим доволі немаленьким агентством у Нью-Йорку, на неї посипалися значно кращі пропозиції — і ось вона уже у Торонто на зйомках для глянцевих видань, з якими раніше майже не мала справи.
«Будь ласка, вчіться швидше, ніж я, і так уникнете багатьох страждань. Якщо бачите, що нічого не змінюється, утікайте якнайшвидше. Це слід зробити, навіть якщо після цього у вас нічого не залишиться або вам здаватиметься, що нічого не залишиться. І навіть якщо після цього на вас чекатиме фінансова скрута».
Для Мей щастя майже ніколи не було прив’язаним до матеріальних благ. Можливо, тому гроші й хороша робота досить швидко знаходилися. Після розлучення з чоловіком їй довелося працювати одночасно на кількох роботах, аби хоч якось прогодувати трьох дітлахів, однак вона була щаслива. Ось це відчуття і є головним; прагніть розвитку, тяжійте до комфорту, а фінанси докладуться самі у процесі.
3. Вдавайте впевненість
Неможливо постійно бути впевненими. Нормально, що ви нервуєтеся під час зміни роботи, боїтеся, ніби залишитеся ні з чим. Але себе треба якось підтримати, інакше так і лишитеся в безпечній бульбашці. Мей Маск з цього приводу радить вдавати впевненість за допомогою простого правила:
«Коли ви горбитеся, то здаєтеся засмученими чи наляканими. Якщо ж ваша спина рівна, то вас вважають сильними і впевненими в собі. Хочете не лише здаватися, а й почуватися впевненими? Почніть із правильної постави. Станьте рівно. Відведіть плечі назад, надайте своєму обличчю приємного виразу й не відводьте погляду, коли спілкуєтеся з іншими. Можете вважати це своєю грою в упевненість».
Інші не вірять у вас та бідкаються, що після звільнення ви навряд чи знайдете таку хорошу компанію з високою зарплатою? Посміхніться і розправте плечі. Ці люди просто транслюють вам власні страхи й намагаються перекинути їх на ваш стан. Не зважайте і просто йдіть вперед, упевнено, на нову співбесіду.
4. Не треба намагатися виправдати чужі очікування
Скільки разів ви не хотіли подаватися на нову посаду, просто тому що «мені вже пізно, куди я піду, та й досвіду саме в цій сфері в мене малувато, а у своїй я вже експерт, тільки витрачу час»? Здається, у вас у голові поселилися чужі очікування. Вам здається, що оскільки інші зазвичай не намагаються зробити щось інакше, то і вам не варто, бо це якось дивно виглядатимете. Але ж ви самі себе обмежуєте, вигадуючи приводи, щоб не пробувати.
Супермодель у 70 років — теж доволі непересічний образ, однак такі люди є, вони цілком успішні, підтвердженням чому і є Мей. Улюблена для багатьох фраза-щит «а що люди скажуть?» у Мей не працює — їй треба робота, яка різниця, що скажуть інші. Вона звикла йти проти суспільних правил, відстоюючи власні інтереси:
«Здобувши диплом дієтолога, я завагітніла й не мала змоги працювати на когось, тож відкрила власний кабінет. Мої колеги не схвалили такого рішення, бо вважали, що потрібно пропрацювати не менш ніж п’ять років у лікарні, перш ніж розпочинати власну практику. Я не мала такої можливості, але мені подобалося допомагати людям, учити їх правильно харчуватися. Тому, переїжджаючи з країни в країну, я щоразу відкривала власний кабінет, знову і знову».
5. Чом би й ні?
Мей Маск ніколи не була проти нових можливостей. Ось чому і зараз вона активно використовує соцмережі, раніше була однією з перших дієтологинь з власним сайтом, а в студентські роки просто так вирішила взяти участь у конкурсі краси.
Ви витрачаєте більше часу на перегляд стрічки новин, відео на YouTube й обмін картинками з друзями, ніж ви думаєте; тож нові авантюри не крадуть час, а допомагають проводити його цікавіше. Будь-яка можливість проявити себе, спробувати нове заняття, надіслати роботу на конкурс — це те, що вас розвиває.
Тож якщо ви поки не наважуєтеся змінити роботу просто тому, що не знайшли, чим би вам справді хотілося займатися натомість, беріть приклад з Мей і запишіться на уроки чогось, що ще ніколи не пробували, але чим давно цікавилися. Без цієї рішучості в неї не було б ані контрактів супермоделі, ані мільйонів прихильників у всьому світі, ані книжки «Жінка, яка має план», що допомагає змінюватися та начхати на вигадані правила щодо віку, зовнішності й можливостей.
https://www.work.ua/articles/reading-with-work-ua/2638/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17393 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
У Хмельницькому з 23 по 27 грудня не буде газу за деякими адресами
22.12 Спеціалісти проводитимуть перевірку систем газорозподілу.
Фейкове авто з-за кордону: як аферисти ошукали мешканця Кам'янця-Подільського
22.12 Наразі правоохоронці з'ясовують всі обставини шахрайства.
У Хмельницькому відкрили виставку ляльок-мотанок, що потрапила до Книги рекордів України
22.12 Автентичні та сувенірні ляльки-мотанки створювали 58 майстринь з усієї кра ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...