Симчишин назвав бюджет-2020 найгіршим за попередні роки

Симчишин назвав бюджет-2020 найгіршим за попередні роки

Хмельницький міський голова вважає проблемою зростання реверсних дотацій.

Сьогодні, 11 грудня, на сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли бюджет обласного центру на наступний рік. Під час брифінгу Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів журналістам про його найбільші проблеми та особливості.

«Попри зростання власних доходів міста, бюджет міста на 2020 рік певно найгірший за всі роки нашої каденції, — переконаний Олександр Симчишин. — З хмельницької скарбниці все більше вилучається коштів до державного бюджету. Зокрема, через реверсні дотації. У 2015-му вона складала 10 мільйонів гривень, а наступного року у нас заберуть 71 мільйон гривень. Крім того, маємо перекривати частину державних видатків. Наприклад, перекривати частину зарплатні для вчителів і лікарів, фінансувати заклади професійно-технічної освіти, відшкодовувати пільгові перевезення».

За його словами, кожна цих витрат складає понад 100 мільйонів гривень. Тому бюджет розвитку Хмельницького у 2020 році буде на 240 мільйонів менший, аніж цьогоріч. Це означає, що з міської скарбниці будуть менше виділяти коштів на ремонти та нові будівництва доріг, шкіл, спортивних і культурних закладів тощо.

Проте очільник міста зазначив, що власні доходи Хмельницького суттєво зростають. Якщо у 2015 році вони складали приблизно 700 мільйонів гривень, то у наступному році вони попередньо мають становити понад 2 мільярди 656 мільйонів гривень. Основними причинами такого росту Олександр Симчишин вважає виведення бізнесу з «тіні», створення нових робочих місць та підвищення зарплатні.

«Наприклад, у 2015-у ми мали майже 78 тисяч офіційно працевлаштованих громадян, то цьогоріч — 93,5 тисячі. Завдяки цьому й маємо ріст власних доходів», — додав міський голова.

За словами Олександра Симчишина, наступного року з міської скарбниці найперше фінансуватимуть продовження будівництва важливих для міста об’єктів. Зокрема, 15 мільйонів гривень передбачено на Палац спорту, 10 мільйонів гривень — НВК у мікрорайоні Озерна, 8 мільйонів гривень — дитсадок у мікрорайоні Лезневе. Крім того, 29 мільйонів гривень виділять на ремонт прибудинкових територій та 50 мільйонів гривень на ремонт доріг суцільним методом.

«Однією з новинок стане збільшення на 10 відсотків надбавки вчителям за престижність їх роботи. Таким чином ця надбавка у Хмельницькому загалом становитиме 30 відсотків. Також підвищили фінансування харчування у дитсадках, школах і медичних закладах», — розповів Олександр Симчишин.

ye.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад