Work-life balance: 5 основних правил для досягнення гармонії
Не беріть на себе більше, ніж вісім соціальних ролей, тоді вам буде неважко балансувати між ними. Наприклад, підлегла, керівниця, матір, дружина, подруга, дочка, спортсменка тощо. Коли ця кількість перевищується, ви втрачаєте контроль над власним життям. Статистика свідчить, що частіше жінки не знають, як знайти баланс між роботою та сім’єю. Тут важливо зупинитися і визначити, що для вас у пріоритеті. Після цього відкинути останніх декілька пунктів і забути про них назавжди.
Слідкуйте за часом та графіками. Намагайтеся приділяти роботі тільки відведені години та дні. Не беріть невиконані завдання додому та не працюйте у вихідні. Подумайте, скільки часу ви витрачаєте на непотрібні речі, й відмовтесь від цього на користь того, що любите. Психологи радять дорогою з роботи налаштуватись на сімейне життя, подумати, як проведете час з рідними, коли приїдете додому. Якщо ви дуже заклопотана людина і можете забути про обіцянки відвідати з дитиною зоопарк, внесіть це у свій робочий щоденник так само, як і вносите наради.
Забудьте про багатозадачність. Ви не зможете якісно виконати жодне із завдань, якщо візьметеся за них одразу. Так само ви не зможете нормально працювати, якщо всі ваші думки будуть із сім’єю або з друзями. Те ж стосується робочих питань, які ви вирішуєте під час прогулянки з дитиною чи пробіжки. Тому розподіляйте час, який приділятиме різним аспектам свого життя. Не забувайте робити перерви на роботі. Вийдіть з офісу та випийте кави на свіжому повітрі або зателефонуйте рідним.
Приділяйте час лише собі. За виконанням своїх соціальних ролей не забувайте, що ви особистість, і влаштовуйте відпочинок від усіх інших ваших обов’язків. Так, виділіть час для повного релаксу: відвідайте перукарню чи масажиста, прогуляйтеся в парку чи сходіть у кіно без компанії, прийміть теплу ванну з улюбленою книгою. Такі перезавантаження наповнять вас новою енергією та мотивацією.
Навчіться говорити «Ні». Не кидайтеся на допомогу всім і відразу. Якщо хтось вас просить виконати додаткову роботу, подумайте, чи не завдасть це збитків іншим аспектам вашого життя. Вирішіть, що для вас у пріоритеті: допомогти колезі та бути в його очах добрим другом, чи поїхати додому, щоб зготувати жінці вечерю і бути для неї найкращим чоловіком. Не соромтеся відмовляти, коли відчуваєте, що не впораєтеся з усім.
Для гармонійного життя просто треба навчитися чути свої бажання і не слідувати чужим установкам. Єдиної формули балансу не існує. Тому просто живіть тим, що любите, притримуйтеся перерахованих вище правил, й рецепт гармонії прийде до вас сам.
https://thepoint.rabota.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17393 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Любив тишу і мріяв про життя в селі... Історія захисника Дмитра Корчака з Хмельниччини
22.12 Боєць отримав поранення на Курщині, лікарі не змогли його врятувати...
Jerry Heil, Іво Бобул, Krylata, Христина Соловій, Володимир Дантес, Арсен Мірзоян: нова добірка української музики
22.12 «Дівчино мила» — перша спільна робота Христини Соловій та Володимира Данте ...
Графік планових відключень електроенергії на 23 грудня у Хмельницькому
22.12 Понад шістдесят вулиць тимчасово залишаться без електрики.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...