Чому варто наймати співробітників у віці за 50
В Україні ж навколо працівників 50+ досі витає безліч міфів, перешкоджаючи їх успішному найму та відлякуючи роботодавців. Але якщо абстрагуватися від стереотипів і подивитися свіжим поглядом, то стає цілком очевидно, що рекрутинг фахівців зрілого віку не тільки додає плюсів до соціальної відповідальності, але й приносить реальну вигоду компанії.
Почнемо з елементарної арифметики: жоден 30-річний претендент, яким би вундеркіндом він не був, не зможе похвалитися 40-річним досвідом. Фахівці старшого віку часто не тільки володіють унікальним набором знань і навичок, якими із задоволенням будуть ділитися, вони також більш зрілі в своїй області, мають велику базу професійних контактів і «набили не одну шишку» у вирішенні конфліктів. Як показує наша практика, навіть найпрогресивнішій і найінноваційнішій компанії потрібні «старійшини роду», які завдяки своїй життєвій мудрості зможуть оперативно вирішити цілий набір ситуацій просто тому, що вже не раз з ними стикалися.
Найпоширеніша омана, що люди у віці технічно не так підковані, як молоді, які пристосувалися до смартфонів, планшетів і лептопів ще з пелюшок. Але давайте пройдемося по фактах: комп'ютери в офісному побуті використовують вже понад 20 років, а творцям мережі та багатьом IT-магнатам далеко за 50. І якщо вже предметно замислитися, то тривалі взаємини з гаджетами та Інтернетом швидше пов'язані з достатком, ніж з цифрою в паспорті. Виходячи з цієї логіки, IT-компаніям варто було б наймати тільки представників середнього класу.
Якщо з досвідченими фахівцями ви пов'язуєте страх частих проблем зі здоров'ям і низький життєвий тонус старшого покоління, то радимо звернутися до свіжої статистики інфарктів і емоційного виснаження у працівників у віці 25-50 років.
Ще одна хибна думка, що зрілі таланти коштують дорожче. Але ми знаємо: висока вартість не завжди є показником якості, й можна знайти хороші туфлі подешевше. Так чому вік здобувача повинен бути головним мірилом ставки?
По-перше, ви можете обмежити зарплатну вилку ще на першому етапі рекрутингу, відразу відсіявши тих, кого вона не влаштовує. По-друге, якщо вам підходить тільки цей конкретний зрілий фахівець, а бюджет не дозволяє придбати його, подумайте, які додаткові «плюшки» ви можете йому запропонувати. Це може бути зайнятість по певних днях тижня або ж гнучкий графік з частковою віддаленою роботою. З нашого досвіду, медичне страхування або освітні програми можуть бути вагомішими для людей поважного віку, ніж розмір окладу.
І нарешті, наскільки ймовірним є, що ваш віковий фахівець спонтанно звільниться і поїде в пошуках себе в Азію, а вам доведеться витрачати ресурс на пошуки й навчання нового співробітника? Наймати зрілі таланти, у яких в пріоритеті стабільність, менш ризиковано й більш вигідно.
Що ж ми отримуємо, наймаючи працівників 50+? Вони давно в бізнесі, сфокусовані, самодостатні та відкриті, надійні й часто більш організованіші, тому що крім вашої компанії, вони вже встигли заменеджерити як мінімум своїх дітей, і як максимум – правнуків. Робота в поважному віці – це як вікова вагітність, коли точно знаєш, чого хочеш, як треба і як буде краще. Ці співробітники не будуть перестрибувати з місця на місце, якщо вони знайшли те, що до душі, вони тут і залишаться. І нарешті, чим різноманітніше буде колектив у віковому розрізі, тим ширший спектр завдань, з якими зможе успішно впоратися ваша компанія.
https://hrliga.com/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Любив тишу і мріяв про життя в селі... Історія захисника Дмитра Корчака з Хмельниччини
22.12 Боєць отримав поранення на Курщині, лікарі не змогли його врятувати...
Jerry Heil, Іво Бобул, Krylata, Христина Соловій, Володимир Дантес, Арсен Мірзоян: нова добірка української музики
22.12 «Дівчино мила» — перша спільна робота Христини Соловій та Володимира Данте ...
Графік планових відключень електроенергії на 23 грудня у Хмельницькому
22.12 Понад шістдесят вулиць тимчасово залишаться без електрики.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...