Молодим дорога: роботодавці все частіше шукають студентів
«Студенти у нас потрібніші й потрібніші, – каже Тетяна Пашкіна, HR-експертсайту rabota.ua. – Судячи з аналітики за минулий квартал, вакансій для них всебільше. Незважаючи на традиційний червневий спад (роботодавці з розумінням ставляться до сесій), попит швидко відновився».
Щоб дістати не тільки студентів-заочників і «вечірників», роботодавці пропонують зручні графіки, гнучкі і «плаваючі», говорить експерт. Скільки студент може працювати в тиждень, стільки і працює – в один день годину, в іншій – 10. Якщо робота на результат, роботодавці можуть пропонувати віддалену роботу.
«Ритейлові мережі надають роботу біля будинку або інституту, щоб студенту не треба було півдня витрачати на переїзди», – наводить приклад Пашкіна.
І не тільки кар'єрними перспективами, але навіть «прикольним» офісом заманюють.
На майбутнє
Вакансії з перспективою кар'єрного зростання найкраще шукати в сфері майбутньої професії. Їх викладають не тільки великі міжнародні компанії, які заздалегідь ростять зміну кадрів і прагнуть налагоджувати з співробітниками довгострокові взаємини.
«Безліч вітчизняних підприємств пропонують постажуватися студентам вузів і учням технікумів, ліцеїстам, – розповідає Тетяна Пашкіна. – У банках є «базові» місця (типу касира у відділенні) з можливістю подальшого кар'єрного зростання. Буде досвід і вакансії – переведуть».
Багато вакансій інтернів публікують ІТ-компанії – в різних технологіях, сферах і мовами програмування. За словами Тетяни Пашкіної, більше стало вакансій від українських «виробничників».
«Справа в тому, що йде на пенсію «стара гвардія», яку нікому замінити, і уроботодавців вибір – «піонери або пенсіонери». Причому за «піонерів» їм належить неабияка боротьба, масштаби якої деякі поки не усвідомлюють», – відзначає аналітик rabota.ua.
Ложка дьогтю
Ситуація зі стажуванням хоч у цілому і покращилася в Україні, але все ж до європейського рівня наші роботодавці в цьому питанні не дотягують. За словами Віталія Михайлова, директора по країнах Східної Європи компанії «World Staff», більшість компаній як і раніше беруть студентів на практику за фахом для «галочки». Адже треба виділити людину, щоб займалася стажистом, навчати, і немає гарантії, що студент повернеться після вузу.
«А якщо стажування ще й оплачується – це взагалі диво (менше мінімалки дати не можуть)», – говорить експерт.
Але якщо студент активний і може хоча б півдня виділяти для роботи – він повинен наполегливо шукати місце.
«Таких беруть із задоволенням, – говорить Михайлов. – Активні – це ті, що брали участь, наприклад, в програмах Work and Travel та інших проектах, волонтери. Роботодавці таких цінують. Як і тих, хто закінчував навчання за кордоном. Ті, хто в свої 22-23 роки ще ніде не працювали, сьогодні виглядають дивно. Ситуація така, що не гріх іноді і лекції пропустити – досвід роботи сьогодні важливіший, на позначки роботодавець не дивиться. Рекомендую їздити влітку на підробітки за кордон (і не раз), підтягувати мови. І працювати, навіть не за фахом. Будуть навички перебування в колективі, розуміння бізнес-процесів. Сам факт – заробив, а не у мами взяв, – в очах роботодавця багато чого вартий».
Закордонний досвід
Від учнів чекають активності не тільки в Україні. Польські студенти за хорошим стажуванням стають в чергу, розповідає Роман Мамаєв, випускник вроцлавського вузу.
«Щоб отримати гарну посаду, роботодавцю треба пред'явити досвід, – каже він. – Заради нього студенти намагаються якомога раніше знайти стажування хоча б в середніх компаніях. Працюють «на побігеньках» 3-4 місяці за копійки – лише заради рекомендацій».
Їм платять всього близько 25% нормального окладу, але за договором, і після закінчення навчання досвід і знання іноземної значно спрощують пошуки роботи.
«Деяких батьки прилаштовують. Але їх небагато, і якщо «прилаштований» не справляється, тримати не стануть», – розповідає Роман.
На формальності в Польщі взагалі майже не дивляться, головне – ККД кандидата.
«Мене на співбесідах і не питали, коли буде диплом. Але дуже цікавилися, що вмію і знаю», – ділиться киянин.
Оголошення на кшталт «Підпишемо практику студентам 1-6 курсів навчання. Проставимо печатки компанії на документах практики» в Україні поки не рідкість. Фейкова практика «для галочки» популярна. А ось в Австралії відведений законом час для виробничої практики даремно не проходить: тут ще в старшій школі відводять два тижні, щоб спробувати себе в якійсь галузі.
«А вузи після 3-4 років навчання виділяють 6 місяців для практики», – говорить Деніел Стефінів з Мельбурна.
Причому можна 2-3 місяці попрацювати на одній позиції, потім на іншій.
«Я на 4-му курсі вже брав участь у реалізації важливого довгострокового проекту. Студентські розробки тут не формальність, вони використовуються в житті», – пояснює він.
А головне, австралійцям не доводиться обирати між роботою і навчанням, пропускати лекції: досить працювати у виділений для практики час.
https://ukr.segodnya.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Любив тишу і мріяв про життя в селі... Історія захисника Дмитра Корчака з Хмельниччини
22.12 Боєць отримав поранення на Курщині, лікарі не змогли його врятувати...
Jerry Heil, Іво Бобул, Krylata, Христина Соловій, Володимир Дантес, Арсен Мірзоян: нова добірка української музики
22.12 «Дівчино мила» — перша спільна робота Христини Соловій та Володимира Данте ...
Графік планових відключень електроенергії на 23 грудня у Хмельницькому
22.12 Понад шістдесят вулиць тимчасово залишаться без електрики.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...