Кібербезпека малого бізнесу: 4 простих рішення
Паніка, до якої призвели атаки типу WannaCry або NotPetya (вірусів-вимагачів, що вражають користувачів операційною системою Microsoft Windows), змусила великі корпорації направити величезні потоки ресурсів на власну безпеку. Це не дивно, якщо враховувати втрати, які бізнес поніс через хакерів і віруси. Так, тільки датська корпорація Maersk, що займається вантажоперевезеннями, усього за рік в результаті кібератак втратила близько 300 млн доларів.
Кіберзагроза: ціна питання для бізнесу
Фахівці прогнозують, що в поточному році сукупні витрати в світі на кібербезпеку можуть перевалити за 93 млрд доларів. Але якщо гіганти типу Microsoft або Google можуть дозволити собі багатомільйонні бюджети на захист від вірусів, то що робити малому і середньому бізнесу?
За даними Понемонського інституту, в 2017 році 61% опитаних представників малого та середнього бізнесу відчували на собі кібератаки. Кількість таких атак зросла відразу на 6% в порівнянні з 2016 роком. Низький рівень захищеності, висока залежність від клієнтів і підрядників, доступність – все це робить середній і малий бізнес привабливою жертвою для хакерів і кіберзлочинців.
В Україні, згідно з даними Держстату, в 2016 році було зареєстровано 1,86 млн суб'єктів господарювання, 1,55 млн з яких – приватні підприємці. Це величезний сектор, який багато в чому формує національну економіку, дає робочі місця сотням тисяч громадян, регулярно сплачує податки в національний бюджет. Але обмежені бюджети на кібербезпеку, слабкість правоохоронної системи в боротьбі з кіберзлочинами та низький рівень свідомості самих підприємців в цьому питанні роблять український бізнес доступним для атак. На щастя, є рішення, що дозволяють ефективно протидіяти кібератакам. Ось лише кілька з них.
# 1. Антивірус
Сьогодні антивірус став чимось на кшталт обов'язкової вакцинації для вашого девайса. Без надійного, ефективного та постійно оновлюваного антивірусу будь-яка інформація стає легкою здобиччю для вірусів, мережевих черв'яків і інших небезпечних програм з арсеналу хакера.
Так, захистити дані на 100% не зможе навіть найдосконаліший з існуючих антивірусів. Але він, як мінімум, допоможе зрозуміти, наскільки безпечні зовнішні носії, які ви підключаєте до системи, або інформація, скачана з Інтернету. Антивірус сповістить про загрозу і дасть час для прийняття важливих рішень.
Видання Inc. називає найбільш підходящими антивірусами для малого і середнього бізнесу такі програми, як Bitdefender Endpoint Security, Sophos Endpoint Protection, ESET Endpoint Security, Symantec Endpoint Protection Small Business, F-Secure Client Security.
# 2. Гарне ПО і своєчасне оновлення
Нові технології однаково грають на руку як тим, хто захищає себе від кібератак, так і тим, хто їх планує і здійснює. Новий вірус стимулює розробки в антивірусних програмах, а вони, в свою чергу, змушують активізуватися творців-шкідників.
Щоб захистити дані бізнесу, необхідно використовувати новітні рішення в області безпечного програмного забезпечення. Намагайтеся дізнаватися, в яких програмах виявляють уразливості і як можна швидше встановлювати необхідні оновлення. Або налаштуйте автоматичне оновлення. Так, для цього потрібно відмовитися від поширеного на пострадянському просторі піратського софту і встановити ліцензійну версію. Але в питанні захисту інформації економія часто обертається величезними втратами. Під загрозою опиняються дані банківських рахунків і карток, особиста інформація співробітників, контакти постачальників і багато іншого. А надійне ПЗ, встановлене на сучасні девайси, – ще один плюс до загального рівня захищеності інформації.
# 3. Надійні паролі
Віруси-вимагачі – далеко не єдина із кіберзагроз. Рівень захисту від багатьох вразливостей значно підвищує хороший пароль. Це один з найпростіших і, здавалося б, очевидних способів захистити інформацію від кіберзлочинців. Але далеко не завжди підприємці використовують по-справжньому надійні паролі. До сих пір можна зустріти поєднання на кшталт «qwerty» або «12345».
Пароль повинен мати кілька обов'язкових характеристик, щоб у нього був високий рівень складності. Використовуйте різні комбінації цифр і букв, не забувайте про регістри (великих і маленьких буквах), по можливості додавайте в код спеціальні символи (на кшталт «&», «%» або «#»). Намагайтеся не застосовувати паролі коротше 10 знаків. Для кожного використовуваного облікового запису потрібен свій унікальний пароль. І не забувайте міняти комбінації хоча б раз на півроку.
# 4. Знання – головний захист
Головною зброєю кіберзлочинців залишається соціальна інженерія. Навіть найсучасніша система захисту безсила, якщо співробітники компанії скачують файли без розбору і відкривають вкладення з листів, яких не чекали. Так що з командою регулярно потрібно проводити бесіди силами відділу інформаційної безпеки. Якщо компанія зовсім маленька і такого відділу у вас немає, варто більше дізнатися про проблему і способи її вирішення. Наприклад, можна вивчити серію безкоштовних відеокурсів від Вашингтонського університету на edX.
Ознайомившись самостійно, не забудьте поділитися інформацією з партнерами, колегами, співробітниками. Як підрахували експерти з Ponemon Institute, в 54% випадків причиною атаки стає недбалість працівника або підрядника компанії. Так що підкованість в питаннях кібербезпеки, а також належний рівень відповідальності захищають гроші і інформацію від непрошених гостей.
Щоб убезпечити себе від кіберзагроз, малому і середньому бізнесу в Україні не завжди потрібні мільйонні бюджети і відділи білих хакерів. Часом досить просто знати про прості та ефективні інструменти, бути готовим вчитися і вчити інших, а також ставитися до цієї проблеми відповідально. Халатність в питанні кібербезпеки – це втрачена інформація, а значить, втрачені гроші. Ваші гроші.
http://molotpravdu.su
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Любив тишу і мріяв про життя в селі... Історія захисника Дмитра Корчака з Хмельниччини
22.12 Боєць отримав поранення на Курщині, лікарі не змогли його врятувати...
Jerry Heil, Іво Бобул, Krylata, Христина Соловій, Володимир Дантес, Арсен Мірзоян: нова добірка української музики
22.12 «Дівчино мила» — перша спільна робота Христини Соловій та Володимира Данте ...
Графік планових відключень електроенергії на 23 грудня у Хмельницькому
22.12 Понад шістдесят вулиць тимчасово залишаться без електрики.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...