П’ять професій, які зникнуть в найближчі 10 років

П’ять професій, які зникнуть в найближчі 10 років

Диспетчер таксі

З ростом технологій і розвитком GPS-навігації, людина з легкістю може викликати собі транспорт, не вдаючись до послуг диспетчера. Щоб розвивати свій бізнес, майже всі служби таксі розробили спеціальні додатки, де автоматизовано більшість процесів: розрахунок вартості поїздки, фільтр по вибору авто (бізнес-клас, мінівен, легкове), відстрочка виклику. Крім того, оплатити поїздку можна банківською картою за допомогою того ж додатка. Диспетчери таксі сьогодні виконують, скоріше, допоміжну функцію, а незабаром і зовсім зникнуть. 

Касир

Нові технології дозволили далеко просунутися в простому процесі здійснення покупок. З появою кас самообслуговування професія продавця роздрібного магазину поступово поступається місцем техніці. Сьогодні каси самообслуговування є тільки в великих торгових мережах, але вже через декілька років вони повністю витіснять звичайних касирів.

Листоноша

З появою електронних засобів зв'язку актуальність паперової пошти майже зійшла нанівець. Зараз робота листоноші має мало шансів для просування та кар'єрного зростання. Рахунки, повідомлення та судові оповіщення вже приходять за допомогою електронної розсилки. Основною функцією пошти поки залишається відправка посилок, але і тут у неї вже є безліч конкурентів.

Водій автобуса

Вчені припускають, що такі професії, як водії автобусів і маршруток, незабаром також зникнуть. Уряд Німеччини вже зробив ставку на самохідні вантажівки. Наступне покоління автомобілів Tesla стане повністю автономним і буде пересуватися по виділеній смузі. А вже в найближчому майбутньому пересування по місту буде нагадувати горизонтальний «ліфт»: ви просто натискаєте кнопку, а автомобіль везе вас туди, куди вам потрібно.

Банківський клерк

Менеджери банку, які допомагають оформити кредит, оплатити рахунок або отримати грошовий переказ, поступово замінюються платіжними онлайн-сервісами, за допомогою яких можна здійснити будь-яку банківську операцію. За допомогою спеціальних додатків зараз можна відкрити рахунок в банку, відправити гроші в будь-яку країну або оплатити комунальні послуги. Так що банківські службовці професія, яка скоро теж зникне.

https://hrliga.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад