Чому потрібно ставити дурні питання?

Чому потрібно ставити дурні питання?

Страх здатися дурним - найгірше, що ви можете собі дозволити на кар'єрному шляху. Він заважає розвиватися і рухатися вгору, змушує вас мовчати тоді, коли ви знаходитесь в кроці від геніальної думки, краде ваші надії і можливості. Але головне - він позбавляє вас впевненості в собі.
Work.ua розповідає, як дурні питання допоможуть піднятися вгору по професійним сходам і розширити ваші горизонти.

Дурних питань не буває
Про всяк випадок повторимося - дурних питань не буває. Правда. Якщо ви думаєте, що можете здатися комусь поганим фахівцем через те, що задаєте питання, припиніть так думати негайно!
   
1. Питання показують вашу зацікавленість у конкретній справі. Їх можна і потрібно ставити на співбесіді, у роботі, у спілкуванні з шефом, колегами і підлеглим.
    2.
Питання - це головний спосіб отримання інформації. Звичайно, можна дізнатися, що буде, якщо наступити на граблі, на практиці. Але чи не краще запитати це у бувалих?
   
3. Питання можуть продемонструвати вашу кваліфікацію. Як? Та легко. Чим більше і глибше ви копаєте, тим явно краще розбираєтеся в темі. Повірте, із питань, які задає людина, можна зрозуміти хід його думок і рівень професіоналізму. Навіть якщо питання здаються безглуздими (див. Пункт 1).

Діалог - найкоротший шлях до взаєморозуміння
Можна нескінченно довго думати, чого хотів ваш начальник, ставлячи ту чи іншу задачу, а можна просто запитати його, що конкретно він мав на увазі. Наприклад, вам кажуть, що червоні троянди слід пофарбувати в білий колір. А ви не можете повірити своїм вухам, але слухняно йдете і фарбуєте червоні троянди білою фарбою. «Дурість, дурниця, нісенітниця», - думаєте ви, але продовжуєте фарбувати.
Потім ваш керівник бачить, що ви пофарбували в білий цілий сад червоних троянд і дивується. Адже ви дизайнер, і вас просили пофарбувати троянди на макеті для клієнта, а не в його саду. А ось уточнили б ви відразу, може, і премію б отримали. А так світить тільки догана й глузування колег.
Якщо простіше - завжди уточнюйте, чи правильно ви зрозуміли завдання. Якщо вам дають завдання, відразу перепитаєте: «Чи правильно я зрозумів, що потрібно пофарбувати троянди на макеті? У червоний колір? Чи не в жовтий і не в сірий? ». Такі питання значно заощадять ваш час і скоротять шлях до взаєморозуміння.
Не потрібно боятися щось запитати. Варто боятися залишитися в тіні через власної нерішучості і зайвої скромності.

https://www.work.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад