Головні HR-тренди 2018 року

Головні HR-тренди 2018 року

Кращі HR-тренди 2018 року включають:
1. Розвиток програм корпоративної міжособистісної взаємодії
Багато компаній продовжують розвивати програми для посилення особистого спілкування співробітників. IBM прагне залучити дистанційних працівників до роботи в офісі, Apple відкрила спеціальний інноваційний центр для обміну ідеями та спілкування, Google створив кафе для розвитку взаємодії між різними відділами та командами. Одне з досліджень показало, що розмови з колегами збільшують продуктивність на 20%, а в іншому дослідженні з'ясувалося, що 72% співробітників, у яких є кращий друг на роботі, більш задоволені своєю роботою. Причому, цікаво, що представники покоління Z і мілленіали воліють індивідуальні розмови, спілкування дистанційно.
2. Зростання кількості онлайн-курсів
Все більше людей вважають за краще здобувати освіту не в стандартних навчальних закладах, а на різних безкоштовних і умовно-платних онлайн-курсах. Компанія Pew Research говорить про те, що самонаправленності навчання потребують впровадження нових систем атестації. Майже три чверті дорослих людей говорять про те, що людина сама несе відповідальність за розвиток своїх талантів і навичок. Молоде покоління починає чинити опір традиційній системі навчання. Деякі навмисно уникають навчання в коледжах і вузах, вважаючи за краще онлайн-курси з важливих для них навичок.
3. Акцент на підвищення кваліфікації та перепідготовку працівників
ЗМІ постійно говорять про те, що автоматизація звільнить робочі місця. Але більш серйозною проблемою сьогодні є дефіцит співробітників з потрібними для бізнесу навичками. Національна федерація незалежного бізнесу США повідомляє про те, що 45% малих підприємств не змогли знайти кваліфікованих кандидатів на наявні вакансії, а у 60% всіх роботодавців вакантні місця залишаються незаповненими протягом 12 і більше тижнів, що обходиться їм щорічно в $ 800 тис. Від втрат продуктивності й витрат на рекламу.
У теперішній економіці зміни відбуваються дуже швидко, і половина придбаних навичок втрачає актуальність вже через п'ять років. Майже половина всіх завдань, які люди щодня виконують, можна виконувати автоматизовано, а численні дослідження показують, що загальна чисельність персоналу буде зменшена на 12-50%. Роботодавці будуть вкладати більше коштів у свої програми навчання і розвитку в 2018 році, щоб заповнити прогалини в навичках і досягти повної потужності. Коли співробітники проходять навчання з навичок, необхідних бізнесу, компанії економлять у середньому $ 70 000 на рік і отримують 10% збільшення продуктивності.
4. Збільшення штучного інтелекту на робочих місць
У найближчі декілька років практично всі нові пристрої будуть мати штучний інтелект. У 2018 році чат-боти будуть продовжувати проникати на робочі місця. Вони полегшують обмін текстовими повідомленнями, і як очікується, допоможуть компаніям заощадити більше $ 79 млн в рік, а ефективність від їх використання перевищить 30%. Компанії використовують чат-боти в якості особистих помічників для підтримки клієнтів на вимогу, для збору даних, оптимізації бізнес-процесів, відновлення інформації про продукт і відповіді на питання співробітників.
5. Фінансове та психічне здоров'я стають пріоритетними
Фінансові проблеми, заборгованості по кредитах негативно впливають на здоров'я людей. Працівники піддаються стресу, а це впливає на їхню продуктивність і задоволення роботою. Компанія «Northwestern Mutual» говорить про те, що понад чверть мілленіалів вважають, що фінансовий стрес впливає на їх роботу та викликає почуття нездужання і пригніченості. Майже половина співробітників відчуває фінансові проблеми, в результаті чого вони щорічно втрачають у середньому шість робочих днів.
Все більше лідерів компаній намагаються розвивати програми з поліпшення психічного здоров'я. Наприклад, симптоми депресії можуть привести до приблизно п'яти пропущених робочих днів і 11,5 днів зниження продуктивності кожні три місяці тільки в США, це становить 200 млн втрачених робочих днів на рік, в результаті чого загальна втрата продуктивності складе від $ 17 до $ 44 млрд.
6. Збільшення проблеми – вигорання працівників
За даними Right Management, більше третини співробітників отримують електронну пошту від керівництва в неробочий час і майже 10% отримують листи у відпустці. Технології збільшили робочий день і змушують співробітників витрачати більше часу на роботу за ту ж зарплату та без бонусу. Одне з досліджень показало, що вигорання працівників є причиною в половині випадків плинності кадрів. HR-и вважають, що вигорання викликано несправедливою компенсацією, необгрунтованим робочим навантаженням і надмірною роботою в позаурочний час. У Франції навіть прийнятий нормативний акт, який дає працівникам «право відключитися».
7. Вплив досвіду співбесід у компанії на споживчу поведінку кандидатів
У дослідженні, проведеному «CareerArc», було виявлено, що досвід проходження співбесід у компанії впливає на споживчу поведінку кандидатів. 64% претендентів кажуть, що негативний досвід проходження співбесід може знизити ймовірність покупки товару або послуги у потенційного роботодавця. 91% роботодавців згодні з тим, що досвід кандидата може вплинути на рішення про покупку, але тільки 26% вимірюють цей показник.
8. Поліпшення складу робочої сили
Інженер Google склав документ на дев'яти сторінках, в якому описав протиріччя в області формування складу співробітників. Він стверджує, що жінки недопредставлені в IT-сфері не тому, що стикаються з упередженістю і дискримінацією, а через психологічні відмінності між чоловіками та жінками. Компанія «SAP» переглянула свою політику в оплаті праці за гендерною ознакою і ввела в систему такі фактори, як період роботи в компанії, професійний досвід, продуктивність праці та позиція співробітника. Компанії знадобився $ 1 млн, щоб покрити розрив між зарплатами жінок і чоловіків у колективі.
9. Старіючі працівники
Вік працівників продовжує збільшуватися і ця тенденція зберігається багато років. Наприклад, близько ¾ американців планують працювати після досягнення пенсійного віку. За оцінками «Pew Research», до 2050 року кількість людей віком 65 років і старше збільшиться в три рази. Більше третини компаній готуються до того, що кількість літніх працівників збільшиться, і це спричинить серйозне підвищення витрат на пенсійні посібники, охорону здоров'я і забезпечення рівних можливостей. Як наслідок, молодим співробітникам буде складніше піднятися кар'єрними сходинками в своїх компаніях, що може привести до збільшення плинності кадрів і стресів.
https://hrliga.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад