За дитячу працю посадять батьків

За дитячу працю посадять батьків

Незаконна праця

Ключовою проблемою нинішнього законодавства в частині заборони примусового дитячої праці парламентарії називають визначення вікового ліміту. Кримінальний кодекс України в його чинній редакції забороняє експлуатувати дітей до віку, з якого дозволяється працевлаштування.

На думку ініціаторів законопроекту, українське трудове законодавство «плаває» в цьому питанні і не містить конкретних вікових цензів. Проблеми пропонують вирішити радикально. Якщо документ буде прийнятий, експлуатація праці неповнолітнього (18 років) виявиться незаконною.

Карати експлуататорів законотворці пропонують по-різному. Якщо зараз за використання дитячої праці винному загрожує арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі до 3-х років. Те законопроект пропонує додати до існуючих опцій штраф від 500 до 1000 НМГ (8,5-17 тис. Грн).

Але головна зміна стосується переліку обвинувачених в експлуатації осіб. Чинна редакція КК ніяк не поділяє суб'єктів злочину. Закону байдуже, хто саме використовував працю дітей. Покарання посилюється тільки в разі, коли експлуатації піддавалися кілька дітей, або робота завдала шкоди здоров'ю дитини.


Новий же документ пропонує суттєво посилити відповідальність «батька, матері, опікуна, іншого члена сім'ї, а також працівника освітнього, виховного або лікувального закладу» за використання дитячої праці. Ці категорії винних пропонують позбавленням волі на строк від 3-х до 5 років.

Той же термін світить і посадовим особам, які експлуатують працю дітей, використовуючи службове становище. Однак якщо з недбайливими «трудовиками», які збирають дитячими руками табуретки для подальшого продажу, все очевидно. Той як бути з батьками, які експлуатують працю своїх дітей чи не кожен день.

Адже проект не передбачає ніяких «пом'якшуючих» обставин для батьків. І не обумовлює критеріїв «експлуатації». Виходить, що за ґрати можна потрапити навіть за вимиту дитиною не по його волі посуд.

Покарання виглядають досить жорстко: як нові правила, так і раніше діяла відповідальність. У той же час юристи запевняють, що українським правоохоронцям абсолютно байдужа трудова завантаженість дітей.

«За всю мою юридичну практику і за весь час роботи оперуповноваженим в міліції не бачив не єдиного справи, заведеної за дорослого за примус маленької людини до праці. Чим займалися відділи у справах повнолітніх - це залученням дітей до відповідальності за злочини, ті ж крадіжки, наприклад. Ніхто не турбувався про трудову повинність. Ні в правоохоронних органах, ні в органах соцзахисту, які перебувають у нас злиденному стані », - зазначив у розмові з UBR.ua керуючий партнер ЮФ« Можаєв і партнери »Михайло Можаєв.

І додав, що в західних країнах до захисту прав дітей приваблюють не тільки служби соцзахисту, які дійсно захищають права дітей, а й суспільства в цілому.

«У США сусіди часто повідомляють про порушення прав дітей. І батькам загрожує жорстка відповідальність. Там за ляпас можуть мало не батьківських прав позбавити. А у нас навіть елементарного не роблять », - зауважив Можаєв.
За жебраків доведеться відсидіти

Проект також передбачає кардинальне посилення відповідальності за дитяче жебрацтво і втягування дітей у злочинну діяльність. За залучення дитини до такої діяльності організатору загрожує тюремний термін від 3-х до 7 років (зараз до 3-х років обмеження або позбавлення волі).


Якщо ж у такій діяльності будуть викриті батьки дитини або працівники установ, відповідальних за його виховання (школи, садочки, інтернати та ін.), Їм доведеться забути про свободу на термін від 5-ти до 10-ти років.

Але особливо суворий законопроект до використання в жебрацтві новонароджених (дітей до 1 року). Винних у таких злочинах пропонують в
ідправляти в кутузку на термін від 8-ми до 15-ти років. У той час як діючі норми КК не поділяють жебраків за віком.

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад