Робота: якщо не полінуватися, то і в 50 років можна влаштуватися добре

Робота: якщо не полінуватися, то і в 50 років можна влаштуватися добре

Гроші, які ми отримуємо за свою працю, – мінімальна мотивація. Як бути, коли й вона зникає? Як знайти роботу, якщо вам 45-50 років і більше, а ви як і раніше сповнені сил і енергії, та хочете вести активний спосіб життя?

Як змиритися?

Багато хто вважає, що після 45 починається «нове життя»: діти виросли, обов’язків стало менше, з’явилася можливість присвятити собі більше часу і працювати собі на втіху. Область занять вже визначена, накопичено значний життєвий досвід і досвід роботи. Проте працедавці можуть мати іншу точку зору і звільняють немолодих працівників, віддаючи перевагу молодим. Буває так, що перед менеджером по персоналу стоїть завдання сформувати молодий колектив, і він може не захотіти брати на роботу дорослішої людини. Але люди, що посідають керівні посади, продовжують працювати і у віці, тоді як звичайний персонал може бути відправлений на пенсію раніше.

На чому заощаджувати?

Що робити, якщо це трапилося? Перш за все, потрібно правильно скласти резюме, щоб працедавець зацікавився настільки, щоб не надати великого значення віку. Не варто писати в резюме весь досвід роботи, особливо, якщо ви змінили достатньо місць. Вкажіть ті, які безпосередньо відносяться до посади, на яку ви претендуєте. Якщо ви користуєтеся Інтернетом, відвідайте різні форуми і сайти, що відносяться до пошуку роботи. Там можна поспілкуватися з людьми, які мають схожий досвід, отримати пораду фахівця або навіть зацікавити якого-небудь працедавця. Якщо ви не знаєте, як користуватися комп’ютером і Інтернетом, ви можете додатково відвідати комп’ютерні курси або скористатися допомогою молодшого покоління. Можна також відновити вивчення забутої з школи англійської мови, або почати вивчати мову з нуля. Навики володіння комп’ютером зараз необхідні на багатьох посадах, і це не стане для вас черговим бар’єром, а знання іноземної мови можуть додати додаткову цінність вашій кандидатурі. Ось зразковий список вакансій, які можуть підійти на основі досвіду і освіти і де немає жорсткої вимоги за віком (навіть навпаки великий вік бажаний): няня, вихователь групи продовженого дня в школі, адміністратор, секретар, консультант на телефоні, торговий представник і ін. Будьте готові, що в оголошеннях буде вказано занижене обмеження бажаного віку, але звертатися потрібно і в тому випадку, якщо стоїть обмеження за віком до 45 або 50-ти. При успішному проходженні співбесіди працедавець може не так критично віднестися до цього. Слід пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, і можливості розвитку кар’єри залежать від кваліфікації, спеціальності і рівня зарплати, на який Ви претендуєте. Основну ставку тут потрібно робити на використанні тих навиків, які були отримані на попередній роботі, і своїх вікових якостях: наполегливість, дисциплінованість, неконфліктність, обов’язковість, передбаченість і так далі.

Переживати – це нормально

Якщо є досвід керівної, адміністративної роботи, то зверніть увагу, що є багато різних вакансій, де вимога за віком сильно відрізняється залежно від компанії. Наприклад, на посаду адміністратора в одних випадках запрошують до 25 років, а в інших, навпаки, - 45-55. Не варто упускати з уваги організації, в яких дійсно дотримуються Трудового кодексу, відчувають нестачу персоналу, але не готові платити великі гроші співробітникам, або керівні працівники теж знаходяться у віці: держустанови, інститути, муніципальні служби і так далі.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад