Платіжки без субсидій: чиновники радять платити по повній і обіцяють розібратися «потім»

Платіжки без субсидій: чиновники радять платити по повній і обіцяють розібратися «потім»

Як пояснюють в Київській держадміністрації, це пов'язано з тим, що районні органи соцзахисту ще продовжують обробку даних від компаній-постачальників послуг ЖКГ, податкових органів, пенсійного фонду та інших структур, від яких залежить рішення про «автоматичному» перепризначення субсидій.

 

Заступник директора департаменту соціальної політики КМДА, начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги Максим Бученко називає головною причиною затримки новий порядок нарахування субсидій та технічні збої в роботі систем через кібератаки.

 

У КМДА відзначають, що органи соціального захисту населення у зв'язку з прийняттям постанови Кабміну №300 з технічних причин не мали можливості провести перерахунок субсидій в травні, і робота почалася тільки в червні. Станом на початок липня вже обробили 65% особових рахунків для перепризначення субсидій.

 

«Масиви даних для друку платіжок передавалися органами соцзахисту 28 червня. Але кібератака перервала цей процес. Зараз всі служби працюють в штатному режимі, але може виявитися так, що субсидія вже призначена, але ще не відображена в платіжках », - розповів UBR.ua Максим Бученко.

 

У КМДА розраховують, що до кінця липня будуть змінені субсидії 90-95% тих, хто має на них право.

 

Нагадаємо, постанова КМУ №300 від 26 квітня 2017 року передбачає, що при призначенні субсидії враховується дохід родини не за попередній календарний рік, а за останні 12 місяців (чотири квартали) до моменту призначення допомоги.

 

Крім того, субсідіанти позбавляються права на отримання компенсацій, якщо вони не платять за комуналку більше двох місяців. При цьому розмір боргу не має значення. Важливий сам факт його наявності - хоч і одна гривня. Хоча у деяких громадян рахунок заборгованостей йде на тисячі.

 

Субсидія розраховується таким чином, щоб у сім'ї вистачало грошей на оплату комуналки. І якщо громадяни не платять, то роблять це або свідомо, або в силу виникли надзвичайних обставин, наприклад, необхідність витратитися на лікування.

 

«До речі, буває, що у громадян є борги, накопичені до нарахування субсидії. Вони не відміняються і повинні бути погашені. Інакше право на субсидію буде втрачено », - зауважив Максим Бученко.

 

Розмір субсидії індивідуальний для кожного домогосподарства, так як розраховується виходячи з числа прописаних в будинку і сукупного доходу сім'ї.

 

«У кого-то це може бути 3% від загального доходу, а у кого-то всі 60%. За підсумками опалювального сезону середній розмір субсидії склав 1400 грн. З огляду на, що зараз вдома не опалюються, ця сума буде менше », - розповіли в КМДА.

 

Якщо споживач представить документ про оплату заборгованості, то йому з травня автоматично буде перепризначено субсидія. Це або квитанція про оплату, або договір про реструктуризацію заборгованості. І в майбутньому субсидія буде врахована як переплата. В іншому випадку доведеться і борг погашати і жити без субсидії.

 

У КМДА просять киян, які мають право на субсидію, але отримали платіжки за травень-червень, в яких про компенсації - ні слова, оплатити комунальні послуги в повному обсязі. Після перепризначення субсидій буде автоматичний перерахунок, і з'явиться переплата, яку городяни зможуть використовувати.

 

Така ж позиція і у постачальників послуг, які не хочуть залишитися без грошей. Особливо в умовах, коли місто вичерпав всі бюджетні ресурси на виплату субсидій у 2017 році ще до травня.

 

«Близько половини киян, які отримують субсидії, з квітня не бачили їх в своїх платіжках. Наша рекомендація таким людям - оплатити згідно з отриманими рахунками, а в серпні ті, кому покладена субсидія, отримають таку допомогу відразу за два місяці », - зазначив заступник директора розрахункового департаменту Київводоканалу Юрій Терещенко.

 

Тобто, не отримали пролонгацію субсидій майже половини всіх субсідіантов. Хоча по окремим постачальникам ЖКП картина виглядає не такою гнітючою.

 

Як повідомила в.о. заступника гендиректора КК «Центр комунального сервісу» Анна Шевченко, кількість боржників серед тих, хто отримав право на субсидію з оплати за утримання будинків і прибудинкових територій, на початок липня склала 9%.

 

За словами начальника розрахунково-абонентського відділу «Київгазу» Людмили Гребещук, число неплатників за газ серед пільговиків варіюється в межах 15-17%.

 

Як повідомила начальник інформаційного управління «Київводоканалу» Анна Слободянюк, серед клієнтів компанії неакуратно платять 18% субсідіантов.

 

За даними КМДА, всього в столиці, за станом на 1 травня 2017 року, субсидії отримували 297 тисяч домогосподарств. З них борги є приблизно у 100 тисяч домогосподарств.

 

Тим, хто претендує на субсидію, чиновники рекомендують звернутися в органи соцзахисту, щоб з'ясувати, на якому етапі перебуває призначення їм допомоги.

Якщо є борг, то треба звернутися до постачальника, провести звірку даних і або заплатити, або розстрочити борг.

 

«Якщо мешканці не можуть відразу оплатити весь борг, можна звернутися до постачальника послуг (Київенерго, Київгаз, Київводоканал і т.д.) для оформлення розстрочки. Тим, хто може оплатити, краще це зробити відразу, а потім звернутися до органів соцзахисту для з'ясування причин ненарахування субсидії », - розповів Юрій Терещенко.

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад