Чого хочуть і що отримують українські працівники від своїх роботодавців

Чого хочуть і що отримують українські працівники від своїх роботодавців

Робочий процес не є одностороннім, коли тільки співробітник займається виконанням своїх посадових інструкцій і обов'язків, це ще й взаємодія з роботодавцем. У своєму новому матеріалі Міжнародний кадровий портал «hh.ua» дізнавався, чого очікують від роботодавця співробітники в першу чергу, і що саме отримують. Так, 65% респондентів, перш за все, очікують гідної оплати праці. Разом з тим, тільки на думку 16% опитаних, це очікування виправдовується. А ось кожен п'ятий українець переконаний, що роботодавець повинен давати можливість підлеглому працювати віддалено або в зручному для нього місці.

65% респондентів, перш за все хочуть отримувати високу заробітну плату. Трохи менше половини вважають, що роботодавець повинен надавати можливість для розвитку та кар'єрного зростання. Більше третини опитаних стверджують, що їх рівень продуктивності залежить від емоційної атмосфери в колективі. При пошуку роботи, українці звертають увагу на загальний клімат у колективі, який є одним з першочергових питань, які хвилюють здобувачів.

Серед тих, хто брав участь в опитуванні, 35% знаходяться в постійному пошуку знань і нового досвіду. Саме це і є для них важливим критерієм при працевлаштуванні. Кожен четвертий хоче бути офіційно працевлаштованим і отримувати офіційну заробітну плату, право на оплачуваний лікарняний і відпустку. Для п'ятої частини респондентів бажаним є гнучкий графік роботи, а також можливість працювати віддалено. На думку українців, такий підхід до організації роботи з боку керівництва демонструє довіру до підлеглих.

19% співробітників претендують на право приймати стратегічні рішення в компанії. Кожен шостий працівник вважає, що роботодавець повинен належним чином організувати робочий простір підлеглих. 14% українців хочуть, щоб керівник зазначив їхній внесок у розвиток компанії. Кожен десятий хоче мати доступ до сучасних технологій і стільки ж хочуть працювати з іноземними колегами. 9% респондентів вважають, що керівництво повинно сформувати прозору та зрозумілу систему заохочення для працівників, і стільки ж очікують, що роботодавець повинен піклуватися про здоров'я своїх підлеглих. 8% українців хочуть, щоб їх робота знаходилася недалеко від будинку, а для 7% важлива популярність компанії. Кожен двадцятий звертає увагу на соціальну значимість діяльності підприємства та стільки ж респондентів хочуть, щоб роботодавець займався загальним кліматом у компанії і організовував спільний відпочинок.

Тільки 1% українців звертають увагу на соціальну відповідальність бізнесу та на благодійні заходи, в яких бере участь компанія.

Якщо ж говорити про те, наскільки відповідають очікування респондентів з дійсністю, то спостерігаються деякі відмінності. Так, опитування показало, що менше половини респондентів офіційно не працевлаштовані, хоча прагнуть до цього. Разом з тим, третина працюють у хорошому колективі, де панує довіра та повага. Четверта частина офісних працівників відзначають, що їх компанії мають зручні та обладнані офіси й стільки ж мають гнучкий графік роботи.

22% респондентів працюють у відомій компанії. Кожен п'ятий українець має можливість приймати рішення з важливих питань діяльності компанії і стільки ж офісних працівників працюють поруч з будинком.

Кожен шостий учасник опитування розповів, що в рамках робочого процесу може розвиватися, в тому числі й за допомогою навчальних курсів. 16% українців відзначають, що роботодавець забезпечує їм високу та гідну заробітну плату. Кожен сьомий має доступ до сучасних технологій і стільки ж беруть участь в активному корпоративному житті. Кожен восьмий має перспективи кар'єрного зростання. 11% респондентів відзначили, що отримують бонуси та премії за успіхи на роботі, стільки ж опитаних сказали, що їх керівництво виділяє внесок кожного співробітника в розвиток компанії. 6% офісних співробітників стверджують, що їх компанія бере участь у соціальних і благодійних проектах, а 5% респондентів стверджують, що компанія є соціально відповідальною.

Опитування показало, що є певні розбіжності між тим, чого хочуть українці від свого роботодавця, і тим, що він може їм забезпечити. Разом з тим, офіційне оформлення, атмосфера взаємної поваги, зручний офіс українські роботодавці все ж намагаються забезпечити своїм працівникам.

https://khmelnitsky.hh.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад