Життя без субсидій: за що вже почали позбавляти пільг

Життя без субсидій: за що вже почали позбавляти пільг

З минулого тижня українцям стали активно відмовляти в наданні субсидій на житлово-комунальні послуги: тепло, електрику, газ. Вступили в силу нові правила, які за визнанням самих чиновників, повинні зменшити число претендентів на держдопомогу відразу на 20-25%, до 5-5,5 млн осіб.

 

Першочергова задача уряду - максимально скоротити витрати на субсидії. Щоб зменшити дефіцит бюджету і виконати вимогу МВФ.

 

Так що умови надання пільг переглянули серйозно. Всього за вісьмома пунктами, три з яких:

 

Зниження соціальних норм споживання енергії (тепла, електрики і газу).

Зміна оцінки доходу сім'ї: аналізує не середньорічні, а середньомісячні заробітки.

Введення заборони на субсидію при наявності заборгованості при оплаті комунальних послуг - від двох місяців.

А також:

 

Зменшення термінів опалювального сезону, на який видається субсидія.

Списання переплати за ЖКГ - заощаджений сім'єю більше не накопичується на її рахунку, а списується.

Субсидії дозволили отримувати на дачі, причому без прописки.

Розмір субсидій збільшується для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян;

Про зміну робочого статусу субсідіанта, складу зареєстрованих осіб в житло, тепер потрібно звітувати.

Без стимулів за новими нормативами

Це матиме практичні наслідки.

 

Так, якщо раніше субсидія на опалення, наприклад, квартири в 60 кв.м покривала 330 кубометрів газу, то зараз знижку нарахують тільки на 300 «кубів», а за час, що залишився 30 кубометрів доведеться доплатити, згідно з діючим тарифом, трохи більше 200 грн.

 

У такій же квартирі з центральним опаленням субсидія тепер покриває 2,5 Гкал тепла, замість 3,28 Гкал. Різниця обійдеться приблизно в 1,4 тис. Грн.

 

«Правда в даному контексті слід зазначити, що дані нормативи - це« загальна температура по палаті »і погодний фактор був більш сприятливим», - зауважив у розмові з UBR.ua старший аналітик «FOREX CLUB» Андрій Шевчишин.

 

Скоротився і сам опалювальний сезон: якщо раніше субсидія призначалася з 1 жовтня по 30 квітня, то тепер - з 15 жовтня по 15 квітня.

 

При цьому економію більше не заохочують: коли сім'я споживає менше позначених нормативів, зекономлений нею залишок більше не записують на рахунок (щоб витратити його в майбутньому), а просто списують. Він йде назад в бюджет. І в майбутній місяць можна буде вийти за рамки нормативу.

 

«В іншому випадку різницю доведеться доплачувати або починати економити для того щоб вкладеться у відведені ліміти», - помітив в розмові з UBR.ua старший юрист Eterna Law Артем Кузьменко.

 

На субсидію тепер не можуть претендувати боржники, які не розраховувалися за комунальні послуги більше двох місяців. Пільги не заберуть тільки якщо домовитися про реструктуризацію заборгованості.

 

Дохід для розрахунку субсидій тепер будуть брати з розрахунку середньомісячного доходу сім'ї, а не річного. Через це «відпадуть» ті, хто отримував низькі зарплати, оскільки з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата офіційно встановлена ​​в розмірі 3 200.

 

«Також під скорочення субсидування потраплять сім'ї, в яких є студенти - їх дохід, при оформленні субсидій вважається рівним 3 200 грн, і безробітні, дохід яких прирівнюється до 6 400», - зауважив у розмові з UBR.ua експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

 

Ціна відпочинку: скільки українцям доведеться викласти за море

Тепер пільговики (пенсіонери, студенти, учні, військові строкової служби) зобов'язані підтверджувати розмір своїх доходів кожен опалювальний і неопалювальний період.

 

«У минулій редакції вони зобов'язані були це робити один раз на рік», - розповіла нам юрист ЮК «Волхв» Ярослава Борка.

 

Щоб не втратити субсидію доведеться звітувати про зміну роботи, хто виписується / прописується в квартиру, про перехід з централізованого опалення на індивідуальне і навпаки.

 

Ще зі списку пільговиків викреслив за дорогі покупки - понад 50 тис. Грн.

 

Плата за обман

Після проходження опалювального сезону, потреба в субсидуванні різко знижується, особливо це стосується газу і опалення, в меншій мірі гарячої води. Тому травень і, тим більше, літні місяців не будуть показовим в розрахунках і числі субсідіантов, кажуть експерти.

 

Українцям хочуть видавати субсидії на їжу

«Все зміниться в кінці осені, з новим опалювальним сезоном. Кількість одержувачів різко скоротиться не тільки через зміни нормативів і правил, а й зі зростанням доходів через підвищення зарплат - тільки за перший квартал номінальні зарплати в середньому по Україні зросли на 36,8%. Можна припустити, що на 20% витрати бюджету на субсидії будуть знижені », - зазначив Гаврилечко.

 

За все незаконно отримані субсидії, за приховування доходів, помилкові дані передбачені штрафи, а отриману допомогу потрібно буде повернути.

нові поблажки

Втім, не обійшлося і без хороших новин. Наприклад, навіть у разі прострочення по оплаті послуг ЖКГ понад два місяці, при наявності «поважних причин», можна попросити про продовження терміну на погашення боргу.

 

Та й в цілому влада обіцяє розглядати кожну заяву на субсидію індивідуально, враховуючи конкретні життєві обставини людини.

 

Збільшити розмір держдопомоги можна буде сім'ям з пенсіонерами, інвалідами або іншими непрацездатними громадянами: соціальну норму споживання на площу квартири дозволять збільшити з 49 до 75 квадратних метрів.

 

Крім того, на субсидію зможуть претендувати також жителі садових будинків і дачних кооперативів, які до сих пір не могли отримувати пільгу.

 

«З позитивного також варто відзначити додавання до переліку відшкодування витрат послуги транспортування і розподілу природного газу», - зазначила Борка.

 

Втім, як би там не було, це все тимчасові заходи. Правила надання субсидій продовжать міняти. Адже кінцева мета влади - монетизація пільг, виплата їх живими грошима. Для неї напишуть нові правила і нормативи.

 

«Вже до осені громадяни, які економили отримають живі гроші в результаті монетизації. Можлива зміна самого підходу монетизації з живих грошей в гроші для оплати виключно комунальних послуг », - спрогнозував Артем Кузьменко.

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад