Експерти: кого люблять, а кого ігнорують українські роботодавці

Експерти: кого люблять, а кого ігнорують українські роботодавці

«В минулому році вакансій розміщувалося, в середньому, на 62% більше, ніж в 2015-му. У цьому році зростання триває. У січні 2017 року надійшло 58 тис. Вакансій, що на 43% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У лютому ринок показав 37% зростання, в березні - 28% », - розповів Марченко.

Як і в минулому році, першість утримують категорії «Виробництво», «Робочі спеціальності», «Будівництво та архітектура», «Логістика», «Сфера обслуговування».

Гірша ситуація в категоріях «Маркетинг», «Продажі та закупівлі», «IТ-бізнес», «Нерухомість» і «Страхування»: там зростання склало всього 2%.

Неприємним сюрпризом стало затишшя в категорії IТ, так як цей бізнес в Україні давно став одним з флагманів економіки. ІТ-шники приносять в Україну багато валюти, тому що працюють на зовнішніх ринках.

    
Інспектори з праці почали масово шукати в українських офісах неоформлених працівників

«Я можу пов'язати відносно невеликий відсоток приросту в IТ з тим, що він не зовсім український. ІТ-шники працюють на глобальному ринку, а він менше схильний до коливань. Крім того, ринок IТ фактично не падав в 2014-15 роках і в даний час він, відповідно, не так швидко зростає, як інші », - зазначив Марченко.

Досить динамічно зростає і середня заробітна плата по країні.

У порівнянні з минулим роком вона збільшилася в січні на 20%, в лютому - на 19%, в березні - на 20%.

«Зараз середня зарплата, яку пропонують роботодавці Work.ua для тих, хто шукає роботу, становить 7,685 тис. Грн. При цьому в Києві заробляють найбільше - 8,471 тис. Грн., В Одесі - 7,915 тис. Грн., В Харкові - 7,451 тис. Грн., У Львові - 7,215 тис. Грн., В Дніпрі - 7,048 тис. Грн. » , - уточнив Сергій Марченко.

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад