Українців в Польщу заманюють зарплатою

Українців в Польщу заманюють зарплатою

У країні просто не вистачає рук, і уряд щедро роздає запрошення сусідам. Тільки в минулому році дозволи на роботу отримали понад 100 тисяч українців. Їх приваблюють високою зарплатою і спрощеної візової процедури.

 

Раніше їздили переважно поодинці, а в даний час - цілими сім'ями, говорить директор агентства з працевлаштування.

 

"Якщо вам хтось пропонує якусь роботу в Польщі, то вона там є. До українців зараз змінилося ставлення, і зарплату піднімають з 1 січня. Мінімальна плата - це 13 злотих на годину", - говорить Олександр Шевчук, директор агентства з працевлаштування в Польщі.

 

Якщо знаєте польську мову - велика зарплата гарантована, каже Євген. Чоловік півроку працював в Польщі монтажником устаткування на заводі.

 

Але будьте готові і до ненормованого графіка і жахливих умов проживання.

 

"Жили у вагончиках, де немає елементарних умов для проживання. Ходили готувати до господарів по сусідству", - розповідає Євген Романиця, працівник.

 

Буквально на цьому тижні уряд Польщі зробило чергову гучну заяву - обіцяє поліпшити умови праці та перебування для українців. А ще - видавати візи на довші терміни.

 

"Та ситуація, яка склалася на ринку праці, свідчить про те, що в Польщі не вистачає робочих рук", - зазначила Ельжбета Рафальська, міністр сім'ї, праці і соціальної політики Польщі.

 

Правда, українські посередники з працевлаштування в Польщі говорять: польські обіцянки поліпшення - популізм.

 

"Процедура оформлення візи на сьогоднішній день досить проста ... краще для українців може бути тільки безвіз з доступом до ринку праці", - вважає Анатолій Каралоп, представник варшавського кадрового агентства.

 

Однак в разі безвіза Польща може взагалі втратити українських працівників. Відкритий доступ до європейського ринку праці дозволить вибирати - і держава, і зарплату. Українські кадрові портали вже рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад