Ринок праці видужує

Ринок праці видужує

Кількість вакансій постійно зростає, причому в більшості галузей, тому другої хвилі звільнень не варто очікувати. У цілому ринок перебуває в стані "стриманого оптимізму". Такими відомостями про стан ринку поділилися учасники Інтернет-дискусії на тему: "Український ринок праці: нинішній стан і тенденції", що проходила на порталі ЛІГА Експертів 3 листопада.

Стриманий оптимізм

"За нашими спостереженнями, кількість вакансій постійно зростає й другої хвилі кризи не очікується. Не можна назвати нинішню ситуацію близькою до передкризового (для цього досить подивитися кількість оголошень про оренду офісів у Києві)", - розповів генеральний директор "Rabota International" (портал "rabota.ua") Микола Михайлов.

За його спостереженнями, в 90% випадків компанії зростають, а не скорочуються. "Міжнародні ризики, пов'язані з уповільненням економічного росту, є, але більшість компаній дотримується на цей рахунок політики "стриманого оптимізму", - додав він.

Зі своєї сторони менеджер з розвитку бізнесу кадрового холдингу АНКОР в Україні Костянтин Ткаченко зазначив, що скорочення персоналу сьогодні якщо й проводяться, то це - заплановані заходи щодо реорганізації. "Скорочення якщо й будуть, то не масові. Це може бути викликане запущеними процесами реорганізації. Тобто компанії продовжать проводити процеси, що вже відбуваються. Наприклад, хтось централізує бухгалтерські функції й тому вивільняються бухгалтера в регіонах", - пояснив експерт.

Позитивну ситуацію на ринку праці, а також правдивість інформації з офіційних джерел, що викликала запитання в деяких читачів, підтвердив і заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк. "Ми оперуємо цифрами Державної служби зайнятості України (ДСЗ) щодо зареєстрованого безробіття, оскільки вони ґрунтуються на даних регіональних центрів зайнятості, дані Держкомстату вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності, обстеження підприємств, установ і організацій мають стандартну погрішність вибірки (SE) 0,3%. Дослідження, проведене ЕФО в рамках проекту "Огляд ринків праці в Чорноморському регіоні" і оприлюднене в жовтні поточного року на Міжнародній конференції в Одесі, зазначає, що періодичність, порівнянність даних динаміки усередині країни створює досить повну інформаційно-статистичну систему для аналізу ринку праці та суміжних сфер, у деяких випадках порівнянну зі стандартами ЄС", - відзначив С. Кондрюк.

Так, за даними офіційної статистики, чисельність громадян, які перебували на обліку в Держслужбі зайнятості, на 20 жовтня поточного року становила 416 873 осіб. Кількість вакансій на цей же період становила 83 836. Навантаження на одне вільне робоче місце становить у середньому по країні 5 осіб. Однак у розрізі регіонів ситуація відрізняється: навантаження на одне вільне робоче місце коливається від 3,5-1 осіб у Севастополі й АР Крим до 15-37 осіб в Івано-Франківській, Черкаській і Хмельницькій областях.

У столиці в цей період кількість вакансій перевищує кількість зареєстрованих безробітних в 3,8 рази. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зареєстроване безробіття зменшилося більш ніж на 116 тис. осіб, навантаження на одну вакансію становило близько 7 осіб.

Лідери попиту

Коментуючи нинішній попит на ринку праці, К.Ткаченко назвав серед найбільш затребуваних вакансій наступні:

- менеджер з продажу (від скріпок до важкого устаткування);

- фінансисти, бухгалтера (немає єдиного профілю посади; під потреби кожного підприємства);

- у банки - ризиковики, кредитники.

Ольга Позднишева, Директор з персоналу, група компаній "ЛІГА", зазначила серед найбільш затребуваних декілька категорій.

Для невиробничої сфери:

- менеджери з продажу;

- фінансисти;

- маркетологи-аналітики;

- рекрутери.

Для виробничої сфери:

- головні інженери;

- технологи (розробка нових продуктів);

- електрики всіх рівнів.

На ринку послуг, у тому числі в IT-сфері:

- консультанти з впровадження ПЗ модулів PP(виробництво) і MM (логістика);

- розробники ABAP високого рівня з успішними проектами;

- розробники 1С, Oracle, PHP;

- адміністратори Linux;

- аналітики.

А фахівець зі зв'язків з громадськістю міжнародного кадрового порталу "hh.ua" Сергій Дідковський привів своєрідний Топ-10 вакансій, популярних нині на ринку праці України:

- C++ developer;

- PHP developer;

- менеджер з продажу;

- інженер;

- аудитор;

- копірайтер;

- головний бухгалтер;

- генеральний директор;

- бухгалтер;

- HR-менеджер.

Перспективи ринку

Коментуючи перспективні напрямки працевлаштування на українському ринку праці, С. Дідковський зазначив, що у зв'язку з Євро-2012, це, у першу чергу, вакансії від компаній сфери обслуговування - готелів, ресторанів, барів, кафе.

"Адже кожному туристові потрібно десь жити та щось їсти. Очевидним попитом будуть користуватися перекладачі з англійської та німецької мов (вона популярна у Європі, і на рівні з англійською використовується в якості мова міжнародного спілкування). У цілому, особливу цінність будуть мати професіонали, які вільно володіють англійською мовою. Напевно, додатковий заробіток отримають гіди. Причому ті, які працюють в рамках туристичних агентств і самостійно. Так само завдяки напливу туристів збільшаться обсяги виробництва товарів FMCG-групи", - поділився інформацією С. Дідковський.

М. Михайлов зазначив, що, якщо є можливість вибирати, то однозначно варто подумати про освіту в сфері інформаційних технологій.

"Це дійсно величезна дуже перспективна галузь, що швидко розвивається. Крім того, це та спеціалізація, що дозволяє планувати свою кар'єру за рамками України, якщо людина прагне до міжнародної кар'єри. Якби ринок міг запропонувати більше фахівців у галузі IT, то вони однаково були б затребувані. Розумні фахівці в цій галузі одержують досить високі зарплати та мають стабільний прибуток", - розповів генеральний директор "rabota.ua".

Джерело: http://biz.liga.net/

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад