Випускникам вузів важко знайти роботу

Випускникам вузів важко знайти роботу

Такими є результати представленого в Києві дослідження, яке провів Український центр соціальних реформ спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України за підтримки Міжнародної організації праці (МОП).

"Економічна криза 2008 року змусила молодь України зіткнутися з безліччю проблем на ринку праці, включаючи зростання безробіття, низькокваліфіковані робочі місця для тих, хто міг би займатися більш кваліфікованою працею, а також довший і соціально незахищений перехід від навчання до роботи", - повідомив координатор Системи ООН в Україні Ніл Вокер, представляючи результати вищезгаданого дослідження.

Як зазначив старший фахівець з питань зайнятості Субрегіонального бюро МОП Маурісіо Дірксенкс, в Україні досить хороший показник зайнятості серед молоді - 51,7% в 2015 році при середньому рівні зайнятості населення в минулому році 56,7%.

"Однак залишається відкритим питання, чи підходить їх бажанням і навичкам, які вони отримали, та робота, яку вони знаходять?" - Сказав Дірксенкс.

Як вказується в дослідженні, зарплата молодих працівників більш ніж на 30% нижче рівня середньої зарплати в країні. При цьому наголошується, що люди з середньою освітою на своїй першій роботі отримують більше, ніж працівники з вищою освітою. У той же час, люди з середньою освітою витрачають на працевлаштування більше часу, ніж мають вищу освіту. Через низький рівень оплати праці майже третина працюючої молоді хотіла б змінити роботу.

Серед основних ризиків у сфері зайнятості для молоді експерти назвали неоплачувані години роботи, високий рівень неофіційної зайнятості (більше половини молоді працює неофіційно), а також те, що близько третини молодих працівників занадто утворені для їх нинішніх робочих обов'язків.

Також вказується, що часто роботодавці порушують права молодих працівників, котрі дають їм навчальну відпустку.

За результатами дослідження були запропоновані рекомендації щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості молоді в Україні. Так, експерти рекомендують посилити зв'язок навчальних закладів і бізнесу з метою організації стажувань, реальної навчальної практики, укладення договорів з вузами про працевлаштування випускників на перше робоче місце.

Також пропонується залучати бізнес до формування навчальних програм та організації навчального процесу, щоб учні опановували потрібними для майбутньої роботи знаннями.

Експерти відзначили надзвичайно низьку частку серед молоді підприємців. Так, власну справу у віці 15-25 років відкривають лише 2,5%. У зв'язку з цим запропоновано посилити інформаційну підтримку молоді, яка бажає розпочати підприємницьку діяльність, а також виділяти додаткові кошти на відкриття бізнесу за рахунок бюджету Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Як повідомляв УНІАН, Державна служба зайнятості має намір забезпечити стажування 10 тис. Студентів в українських компаніях до 2020 року в рамках підписаної угоди з Міністерством освіти і науки та рядом українських компаній.

Державна служба зайнятості в січні-липні 2016 року допомогла отримати роботу 445 тис. Чоловік.

Рівень безробіття в Україні, розрахований за методологією Міжнародної організації праці (МОП) для осіб у віці від 15 до 70 років, в першому кварталі 2016 року зріс до 9,9% (1,77 млн ​​осіб) у порівнянні з 9,1% за підсумками 2015 року (1,73 млн осіб).

http://ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад