Центри зайнятості почали працювати за новими стандартами: електронні каталоги вакансій і психологи для безробітних
Метою Мінсоцполітики було створити під одним дахом майданчик для надання різних послуг людям у пошуку роботи і покликання, для живого спілкування та реальної допомоги, моральної підтримки. Звертатися сюди можуть все і з питання.
В НОВОМУ ФОРМАТІ: ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА І ГРОШІ
Матеріальна база в ІКЦ при Київському міському центрі зайнятості вражає. Інформацію для шукачів, психологічні тести щодо вибору професії можна знайти на комп'ютерах, є кілька терміналів з базою вакансій. Є контакти безкоштовних (для переселенців) курсів англійської та польської мов, зразки бізнес-планів. У куточку для молоді — стоси барвистих папок з повним описом суті і перспектив професій від кальянщика до водолаза. Втрата роботи - завжди стрес, тому громадяни отримують тут і підтримку психолога. Записуються на прийом безпосередньо або по перенаправлення з райцентрів зайнятості. "Тут не просто заспокоять, а налаштують на діяльність, допоможуть зробити супровідні листи, резюме, портфоліо", – запевняє заступник начальника відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості (при якому відкрито ІКЦ) Людмила Сульженко.
Особливий наголос зараз, звичайно, на проблеми учасників АТО і переселенців. Якщо ви дипломований психолог або хоча б соціальний педагог, можете спробувати влаштуватися на роботу профорієнтатор в такий Центр (можуть взяти і з іншою освітою, а підучитися направлять в процесі роботи).
"Від вас чекають терпіння, вміння шукати підхід до людей, порядності та стресостійкості", – говорить досвідчений профорієнтатор Сульженко.
РУКА НА ПУЛЬСІ. Фахівці центру можуть навчити недосвідчених здобувачів всяким штучкам, без яких сьогодні важко виживати на ринку праці: як говорити по телефону з роботодавцем, щоб запросив на співбесіду, як одягатися і вести себе. "Торкаються життєвих: так, за тематикою гендерних проблем проводимо семінари про те, як жінці після декрету увійти в робоче русло, даємо конкретні поради, а не ведемо пафосні розмови про утиски жінок тиранами-чоловіками і начальством", – каже Людмила Сульженко. 2-3 рази на місяць тут проходять ярмарки вакансій. Роботодавців, за її словами, запрошують під запити безробітних: такого, щоб з'явилися візажистки і перукарі, а на ярмарку шукали сантехніків, не буває.
БІЗНЕС. Заявивши, що хочете стати підприємцем, спочатку підете на семінар "Від бізнес-ідей до власної справи", потім на лекцію про бізнес-плани. Пройдете тестову діагностику за направленням психологів - і на курси з підприємницької діяльності. Частина потенційних бізнесменів, за словами співробітників ІКЦ, відсіюється, а ті, що залишилися пишуть бізнес-плани під керівництвом педагогів, захищають їх, а спеціальна комісія дає дозвіл виділити їм якусь суму (як правило, не більше 40 тис. грн). Весь шлях займає до 1,5 місяців, за його результатами (відкриттям бізнесу, відповідністю заявленій сфері і тощо) спочатку стежать. За словами заступника начальника відділу організації профнавчання Алли Зозулі, як правило, гроші отримують близько 70% спочатку претендували.
ВСЕ ДЛЯ МОЛОДІ
Наступні у фокусі уваги після учасників АТО і переселенців - старшокласники. У розпорядженні фахівців - виїзні мобільні центри профорієнтації з комп'ютерами, плазмою для показу слайдів, мікрофоном. "До 1-3 вересня розмістимося у шкіл, діти можуть підходити тестуватися, консультуватися. Такий ІКЦ на колесах можна запросити, наприклад, на батьківські збори, а взагалі він об'їжджає школи міста за графіком ", - розповідає Людмила. Зацікавлених, як не дивно для епохи інтернету, предостатньо, особливо багато прийняв Центр в травні-червні, коли визначився випускники застрибували в останній вагон. Звідси ж організовують безкоштовні екскурсії на кондитерську фабрику, заводи з виробництва напоїв, танковий завод, швейну і панчішну фабрики.
В ІКЦ стоять профорієнтаційні термінали (такі ж - в 318 школах Києва) з інформацією про вибір професії, навчальних закладах країни, психологічними тестами. До речі, звертатися можуть не тільки кияни.
ШАБЛОНАМ — БІЙ
Один з напрямків роботи - спроби переконати дітей, що мода і престиж не найкращі порадники при виборі професії. "Бачать кіношного адвоката на" Лексусі "і вирішують йти по його стопах, не знаючи, що український ринок перенасичений юристами, – пояснює Людмила. - Ми пояснюємо, чим керуватися, щоб після навчання не стати нашим клієнтом". Профорієнтатори пропонують придивитися до роботи токарів, мулярів - навіщо батькам позичати гроші на вуз, якщо диплом потім ляже в стіл? Мотивують тим, що стереотип про п'яний слюсар в брудній робі своє віджив: технології перетворили колись річна тяжка праця в рядове, затребуване і добре оплачуване заняття. "Працевлаштованих сантехнік - це краще, ніж безробітний дипломований фінансист", – вважає Сульженко.
ВСІМ СВІТОМ
Часті гості в ІКЦ - благодійні фонди, громадські організації, навіть суспільство ветеранів. Партнери центру не тільки займаються освітою та просвітою, але і регулярно повідомляють, чим конкретно можуть допомогти, дають корисні відомості. Наприклад, що їхні юристи можуть безкоштовно проконсультувати або незабаром в Музеї "Пирогово" пройде такий-то фестиваль — приходьте з дітьми, вхід для вас вільний. "Нещодавно на круглому столі ми не сходячи з місця вирішили проблеми декількох учасників бойових дій, – наводить приклад Людмила. - В одного була проблема з документами для вступу до вузу, а через два дні прийом закінчувався. Ми зателефонували ректору, пояснили, що не вистачає одного паперу і зробити її не встигаємо, і хлопця прийняли в той же день". Інший скаржився, що до його бойових побратимів приходили з жеку, пропонували утеплити стіни, дах полагодити, якщо потрібно, а до нього ніхто не з'явився, хоча допомога потрібна. Відразу організували йому зустріч в жеку, і люди про все домовилися. Втім, деяким допомогти не виходить ніяк. "У свій час до нас щодня приходила жінка, заглядала в усі відділи і говорила, що вона - балерина і їй потрібно місце в театрі, а на інший день просила відшукати вакансію директора заводу. Ми її вже знали, всі розуміли і трималися коректно - центр відкритий для всіх", – згадує Людмила Сульженко.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...