Найзатребуваніші професії 2015 року
На ринку праці спостерігався спад активності з боку працедавців і підвищення активності з боку претендентів. Але, незважаючи на плачевну ситуацію, є професії, попит на які досить високий. Про те, які професії будуть найзатребуванішими наступного року.
"Затребувані були ті, хто повністю або частково орієнтовані на зовнішні ринки (експорт товарів і послуг). Це, в першу чергу, ІТ-спеціалісти, агросектор (тут позитивну роль зіграли рекордні врожаї, і як наслідок, рекордні експортні показники)",– відзначив генеральний директор Brain Source International Андрій Кривокоритов.
У той же час, він додав, що проблеми цього року були у працівників банківського сектора, який переживає нелегкі часи. Також у мінусі рекламісти через тотальне скорочення бюджетів на просування. Незначне пожвавлення для цієї сфери було тільки у тих, хто займався рекламними передвиборними кампаніями.
ІТ-спеціалісти
ІT-сфера є однією з таких галузей у світі, які найшвидше розвиваються, і безумовним лідером по затребуваності фахівців. На попит ІT-спеціалістів навіть не вплинула нестабільна військово-політична ситуація в країні.
Незважаючи на те, що число вакансій на ринку праці зменшилося, в ІT-галузі цього не сталося. Попит на них тільки зростав. За оцінками міжнародних фахівців, діапазон затребуваних спеціальностей буде досить широкий – від розробки мобільних додатків до технічного обслуговування веб-сайтів і їх інформаційного захисту.
В Україні ІT має великий потенціал розвитку і може стати однією з найприбуткових галузей для економіки країни, створюючи нові робочі місця і притягаючи іноземні інвестиції в Україну.
"Ця сфера – повністю інтелектуальна. Це означає, що для виробництва продукту ми не використовуємо природні ресурси країни, ми продаємо наші мізки. Точніше, результати їх діяльності. А це коштує дорого. ІT прямо і побічно покращує економіку країни", – розповів викладач Львівської Школи Тестування Програмного Забезпечення і професійний тестувальник програмного забезпечення в EPAM Георгій Гульов.
Робочі професії
Останніми роками на українському ринку праці спостерігається стійка тенденція зростання попиту на робочі спеціальності. За словами експертів, гострий дефіцит "синіх комірців" з кожним роком буде тільки зростати. Тому шанси знайти роботу працевлаштуватися є не лише у досвідчених працівників, але й у претендентів без досвіду
За даними прогнозу потреби економіки України в робочій силі, розробленого Мінекономрозвитку, в Україні зростатиме попит на продавців, працівників сільського господарства і демонстраторів.
"За нашими розрахунками, найбільша необхідність у простих професіях у сільському господарстві, торгівлі та сфері послуг. Об'єктивним є зростання попиту на продавців і демонстраторів. Також спостерігатиметься попит на робітничі професії, зокрема, будуть потрібні робітники на будівництво, на транспорт, у сфері видобутку корисних копалин. Залишається потреба у водіях і робітниках з обслуговування пересувної техніки та працівниках, які надають персональні та захисні послуги", – сказав директор департаменту економіки соціальної та гуманітарної сфери відомства Олександр Савенко.
У той же час фахівець із підбору персоналу компанії «АНКОР» Ганна Рудь додала, що сьогодні з робітничих спеціальностей найбільш затребувані вантажники, працівники складу (комплектувальники, збиральники, різноробочі), водії-перевізники, продавці, прибиральниці. Якщо говорити про сезонність, то в передсвятковий період значно збільшився попит на фахівців сфери обслуговування (особливо в Західному регіоні країни).
"Попит на робітників буде завжди, оскільки саме в цьому сегменті спостерігається найбільша плинність персоналу. Враховуючи нинішню ситуацію в країні, в 2015 році можливе зростання попиту на фахівців будівельної галузі у випадках будівництва в регіонах", – вважає Ганна Рудь.
Фахівці агросектора
Продовжить демонструвати свою активність агроринок. Останні декілька років підвищується інтерес до сільськогосподарських професій із-за приходу іноземних інвестицій у підприємства. Багато компаній залучають молодь до стажувань для подальшого працевлаштування.
Сьогодні аграрні професії не користуються в Україні популярністю, тому, незважаючи на хороші перспективи розвитку галузі, складно знайти хорошого фахівця з ветеринарної справи і зоотехніків.
Прогноз
Згідно з даними прогнозу Мінекономрозвитку на 2015-2018 рр., подальший розвиток економіки приведе до зростання попиту на інженерів, професіоналів в області фізичних, математичних і технічних наук, а також фахівців у сфері інформації і телекомунікації і IT-сектора.
Також затребуваними будуть працівники металургійної і машинобудівної сфер. Дані розроблених міністерством прогнозів враховуються при формуванні держзамовлення на підготовку кадрів у навчальних установах.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...