Кожна друга жінка в Україні вважає, що чоловікові на аналогічній посаді платять більше
Компанія KPMG провела опитування серед жінок, як вони оцінюють рівень дискримінації в своїх організаціях.
Згідно з дослідженням, 2/3 учасниць опитування вважають, що жінки сьогодні мають однакові можливості для прийняття управлінських рішень у своїх організаціях. Більше половини опитаних (59%) підтвердили, що компанії пропонують однакові умови чоловікам і жінкам для просування кар'єрними сходами. Але, з іншого боку, 43% вказали на вплив фактора статі при оплаті праці, рівень якої істотно нижче в порівнянні з оплатою праці чоловіків на однаковій посаді.
Серед факторів, що вимагають особливої уваги роботодавців, учасниці опитування зазначили відсутність в компаніях спеціальних програм для розвитку навичок стратегічного та інноваційного мислення серед жінок-співробітниць. Лише 23% опитаних підтвердили наявність подібних ініціатив роботодавців. А 62% учасниць опитування визнали, що в їхніх організаціях такі програми навіть не аналізуються і не плануються.
Позитивним моментом за результатами дослідження був факт, що сьогодні все менше жінок стикаються з дискримінацією при пошуку роботи. Також респонденти вказали на низку факторів, які допоможуть їм покращити баланс між роботою та особистим життям. На думку опитаних жінок, в 44% випадків основними умовами для досягнення успіхів в обох сферах міг би стати гнучкий графік роботи, а саме зручний час початку і закінчення робочого дня, а також можливість працювати віддалено певну кількість днів на місяць (42%).
Завдяки опитуванню KPMG "Працюючі жінки України" вдалося визначити основні навички, завдяки яким жінки сподіваються працювати ефективніше: управління особистісним і професійним розвитком (64%), стратегічне і довгострокове планування цілей (63%), управління у кризових ситуаціях (53%), управління командами (40%), розвиток талантів інших людей (36%), управління проектами (35%), робота із зовнішніми та внутрішніми клієнтами (23%)".
Варто також зазначити, що нещодавно Україна посіла 56-е місце в Глобальному рейтингу гендерної рівності за 2014 (TheGlobal Gender Gap Report 2014), проведеному під егідою Всесвітнього економічного форуму. Даний рейтинг оцінює гендерну рівність в 142 країнах з точки зору залученості жінок в економіку, політику, освіту та охорону здоров'я. Першу п'ятірку в дослідженні посіли скандинавські країни - Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія і Данія.
KPMG в Україні ініціювала опитування "Працюючі жінки в Україні", оскільки компанії-члени мережі KPMG International у своїй роботі дотримуються принципів розширення прав і можливостей жінок. Дані принципи є одними з основоположних інструментів, розроблених під керівництвом Глобального договору Організації Об'єднаних Націй і Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН-жінки).
Методологія. Висновки дослідження засновані на підсумках електронного опитування працюючих українок, проведеного в травні-жовтні 2014 р. серед 228 респондентів. Більше половини опитаних (71%) займають посади керівників відділів або вищі керівні посади. Опитувалися жінки в різних галузях економіки, держустановах і вишах України.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17526 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...