Думки, які заважають знайти своє покликання
Звичайно, ви не одні такі. І часто ми самі гальмуємо себе на цьому шляху.
У багатьох випадках перешкоди – всередині вас. Це те, у що ви вирішили повірити. Ось 8 зрадницьких думок, які вам, можливо, знайомі і не дають рухатися до мети.
1. «Я не знаю, з чого почати»
Це не заважає вам почати. Якщо ви відчуваєте натхнення і намір зробити щось, ви завжди можете зробити наступний крок. Єдине, що вас утримує – це ваша переконаність у чомусь. Ви можете довго знаходити виправдання не починати щось. Ви можете боятися, і цей страх ніколи нікуди не дінеться, він завжди буде поруч. Просто зосередьтеся на тому, щоб почати, і відкиньте всі інші думки.
2. «У мене дуже багато інтересів»
Більшість людей має декілька захоплень, масу ідей та інтересів. Проблема в самій думці, що ви повинні обрати щось одне і правильне. Або навіть у думці, що ви в змозі зробити такий вибір. Ваше завдання – не в тому, щоб передбачити майбутнє або гарантувати, що все буде добре. Ваше завдання – протестувати привабливу ідею і подивитися, що вийде. Дивіться на себе як на експериментатора.
3. «Я не годжуся для цього»
Цією думкою ви вмовляєте себе. Але думка – не факт. Якщо ви думаєте, що ще не готові, це не об'єктивна оцінка, а лише ваше відчуття. Це ж стосується і думок про те, що вам нема чого запропонувати світові. Не це важливо – а те, що вас приваблює. Якщо вас тягне писати – пишіть. Якщо малювати – малюйте. Ви не фахівець світового рівня, але це й є привід почати. Як ви навчитеся, якщо не почнете?
4. «Що подумають люди?»
Якщо вас хвилює, що подумають інші, значить, ви вірите, що ваші відчуття і взагалі хід вашого життя повинні бути націлені на те, щоб радувати інших людей. Але чим більше ви слідуватимете за покликом серця, чим більше будете впевненими в собі, тим більше люди будуть поважати те, що ви робите. У решті-решт робити людей щасливими – не ваш обов'язок. Наше щастя визначається не обставинами, а нашими думками. І це не означає, що думки обов'язково жорстко контролювати. Просто ставтеся до них не так серйозно.
5. «А якщо я виберу щось не те?»
Вибрали неправильно? Ну й що? Може, саме це і повинно статися з вами на шляху туди, де ви повинні в підсумку опинитися. Починаєте помічати, як багато у вас хибних установок? Це нормально. Ми хочемо контролювати весь процес, хоча насправді ми мало що контролюємо. Життя тече, як річка. Ми не управляємо її рухом, а лише відчуваємо його, катаємося на ній. Ваш досвід визначається вашим мисленням. Немає потреби контролювати свої думки – просто стежте за тим, як виникає ваше уявлення про світ.
6. «А якщо все це даремно?»
А якщо ви даремно витратите час, слідуючи своїй пристрасті? Неможливо. Адже в решті-решт ви хочете бути щасливими, так? А коли ви робите те, що любите, і слідуєте своїй інтуїції, ви відчуваєте радість, умиротворення, спокій. Хіба це може бути порожньою тратою часу? Ви марнуєте час лише тоді, коли вперто обмірковуєте думку, що даремно витрачаєте час. Вірячи в це, ви утримуєте себе від дослідження миру.
7. «Знайти покликання повинно бути легко»
Легко повірити, що нам має бути гарантоване життя без проблем, але так не буває. У житті буває і гаряче, і холодне, і чорне, і біле. Можна влаштувати з цього приводу філософську дискусію. Але головне – ви постійно розвиватися і змінюєтеся. Тому іноді у вас будуть труднощі. Життя буде складним. Іноді навіть болючим. І це не проблема. Проблема – думати, що має бути інакше. Знайти покликання буває нелегко, хоча не обов'язково це має бути й важко. А важко буде, якщо ви будете намагатися заздалегідь все зрозуміти або контролювати процес. Але буде легше, якщо ви не будете вставати на шляху у себе і дозволите своїй внутрішній мудрості вести вас. Зовсім не потрібно знати, яке ваше покликання, щоб слідувати своєму чуттю, своїм інтересам і своїй мудрості. І ще діяти поступово, крок за кроком.
8. «У мене немає часу»
Пошук покликання зовсім не вимагає звільнятися з роботи, розлучатися з сім'єю або робити щось ще радикальне. Це просто ще одна ваша ідея про те, як все «має бути». А насправді навіть якщо у вас є всього 5 вільних хвилин на день, ви можете витратити їх на пошук своєї справжньої пристрасті. Час – не питання. Вірніше, це питання штучно придумане.
Як жити своїм покликанням
Насправді ми всі вже знаємо, куди треба рухатися, що робити, у чому наша пристрасть. Ми просто ускладнюємо собі шлях, намагаючись заздалегідь все зрозуміти. А це неможливо. Спроби зрозуміти заважають зрозуміти. Ми самі все ускладнюємо.
Сьогодні – протягом дня – постарайтеся помітити ті припущення і думки, що не дають вам зайнятися улюбленою справою і реалізувати свої інтереси. Не хвилюйтеся щодо контролю. Просто постарайтеся відчути, що відбувається. І насолоджуйтеся. Робіть, що можете, спираючись на те, що у вас є. Цього достатньо.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...