Весняний ринок праці в Україні
Нинішня складна політична та економічна ситуація в країні гостро відобразилася на ринку праці, особливо у східних і південних регіонах України. За даними кадрового порталу HeadHunter Україна, в Донецькій і Луганській областях кількість вакансій знизилася на третину. А Крим заполонили пропозиції роботи для низькокваліфікованих робітників, що передбачають переїзд в один з регіонів Росії. Про те, як вплинули останні події в Україні на ринок праці на східні та південні регіони країни, дізнавався UBR.ua.
Кількість вакансій йде в мінус
У наближених до "гарячих" областей країни, але поки спокійних регіонах, ситуація залишається без змін. Згідно з даними HeadHunter Україна, в Дніпропетровську розміщено на 10% менше вакансій, ніж у березні, але на 13% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Подібна ситуація і в низці інших областей - у квітні кількість пропозицій роботи трохи нижче, ніж у березні, але на 10-15% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Така тенденція помітна в Одеській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях.
Виключення з цієї картини складають вже "гарячі" області - Донецька та Луганська. Так, у цих регіонах спостерігається нульовий приріст резюме і на 28% менше пропозицій роботи, ніж торік.
Водночас контент-експерт кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна зазначила, що в більшості областей східного регіону та в Криму кількість вакансій, хоч і незначно, але скоротилось. Тільки Луганська область демонструє певну постійність - за перший квартал цього року кількість вакансій не пішла в мінус. Проте, навіть цю динаміку складно назвати позитивною, порівнюючи її з минулим роком.
"Якщо говорити про загальну тенденцію, ми помітили, що січень був традиційно неактивним місяцем. Кількість свят у січні і травні "вибивають" їх з робочої колії. Проте, лютий демонстрував досить оптимістичні показники, які почали знижуватися в березні та продовжили падіння в квітні. Цієї тенденції, звичайно, не було минулого року, оскільки такої кількості дестабілізуючих подій, що негативно впливають на ринок праці, теж не було", - пояснила вона.
Трійка лідерів за приростом вакансій - Волинська, Миколаївська та Запорізька області
Також експерт додала, що в Одесі, наприклад, зберігається позитивна динаміка з невеликим провисанням в березні - з цілком зрозумілих причин. Приємно зазначити, що інші південні міста, такі як Миколаїв та Херсон - демонструють позитивну динаміку вакансій, хоча не вважалися раніше бізнес-активним регіоном. Трійка лідерів за приростом вакансій - Волинська, Миколаївська та Запорізька області. Як бачимо, різні регіони нашої Батьківщини демонструють зростання кількості вакансій.
Як розповіла консультант кадрового холдингу АНКОР в Україні Олеся Яковлєва, багато великих компаній в Донецькій і Луганській області, з цілком зрозумілих причин, зайняли вичікувальну позицію і закривають термінові вакансії, в основному по тих позиціях, функціонал яких немає можливості розподілити між поточними співробітниками.
"Відносно стабільно відчувають себе ІТ-компанії, які шукають нових співробітників у міру надходження нових аутсорсингових проектів в роботу. Мережеві банки працюють у штатному режимі, без прийому нових співробітників. Шахти, також, працюють у штатному режимі", - зазначила вона.
Кандидатське поле
"В основному кваліфіковані співробітники, які працевлаштовані, не готові активно розглядати нові пропозиції, оскільки воліють ризику стабільність. Однак у зв'язку зі скороченням штату в деяких компаніях на ринку є кваліфіковані професіонали, зарплатні очікування яких досить гнучкі", - підкреслила Олеся Яковлєва.
За її словами, деякі шукачі розглядають можливість для релокації в Дніпропетровськ, Київ, Львів. Із закордонних країн воліють Західну Європу, Казахстан, Білорусь, Грузію. До Росії - релокаціонний потік стабільний, без сплесків. Помітна тенденція на повернення громадян в рідні невеликі міста з Донецька та Маріуполя.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...