Жінки не дружать з тими, хто нижче їх за рангом

Однак психологи з Гарварду (США) вирішили перевірити ще раз це твердження і раптово виявили зворотне.
Метод, яким скористалися дослідники, був вельми своєрідним: автори роботи вибрали 50 науково-освітніх організацій, в яких на психологічних кафедрах було як мінімум по двоє чоловіків і жінок на посаді професора і по двоє - старших викладачів.
Вчені проаналізували авторський склад в статтях, які співробітники цих кафедр написали з 2008 по 2012 рік, а саме те, наскільки часто більш високопоставлені колеги брали в співавтори тих, хто стояв нижче їх на ієрархічній драбині.
Виявилося, що професори-чоловіки і професори-жінки в рівній мірі готові співпрацювати з колегами одного з ними рангу (автори роботи оцінювали співпрацю тільки в межах однієї статі, тобто чоловіків з чоловіками і жінок з жінками).
Якщо ж мова заходила про співробітників рангом нижче, то професори-чоловіки виявлялися більш схильними до співпраці, ніж професори-жінки.
Джойс Бененсон і її колеги не вперше звертають увагу на особливості соціальної поведінки у різних статей. У більш ранніх експериментах дослідники працювали з дітьми, і тоді вдалося з'ясувати, що хлопчики більш схильні до групового спілкування, тоді як дівчатка воліють парні відносини з подругами.
Такі відмінності виявляються вже в 6-місячному віці, але "неозброєним оком" це можна помітити з п'яти-шести років.
Це, втім, не означає, що жінкам співпрацювати не властиво: швидше варто говорити, що в деяких ситуаціях вони схильні до кооперації в меншій мірі, ніж чоловіки. Наприклад, коли в групі є виражена ієрархія.

www.rosbalt.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад