Кого в Україні чекає надбавка до зарплати у 2014 році

2014 року, вважають експерти, підвищення теж буде, але розраховувати на нечувані суми не доводиться - згідно з дослідженням HeadHunter, третина роботодавців планує прибавку своїм співробітникам у межах 3-10% від нинішньої зарплати. Підвищити на 15% готові лише 12%, а ще більше - всього 2% роботодавців.

Аграрії й айтішніки
Андрій Ніколов, виконавчий директор «Асоціації професіоналів з управління персоналом HR-Forum» вважає, що, швидше за все, підвищення окладів може статися знову-таки в агросекторі і пов'язаних з ним галузях - наприклад, у харчовій. До речі, згідно з цифрами HeadHunter, саме співробітники харчопрому зараз застребувані. «Все частіше пропозиції щодо дефіцитних фахівців потрапляють до ТОП-100 найбільш високих зарплат. Наприклад, зарплата інженерів і технологів зараз в середньому становить близько 11,5 тис. грн, головному технологу цукрового виробництва пропонують до 22 тис. грн, директору з виробництва продуктів - 20-30 тис. грн, технологу кондитерського виробництва - 25 тис. грн, а директору виробництва вікон - 40 тис. грн», - повідомили в HeadHunter.
Можуть чекати надбавки знову-таки айтішники та фармацевти. «Збільшення до окладів будуть, швидше за все, в рамках політики утримання власного персоналу або перекупанія фахівців у конкурентів. Цей процес характерний для «перегрітих» ринків», - пояснює експерт порталу www.rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що до щасливчиків 2014 року можна буде віднести також атомників і енергетиків. «Зовсім трохи накинуть працівникам у фінансовій сфері, є надія, що надбавки дочекаються також металурги, оскільки ця сфера зараз залишається в ціні». За його словами, поки не варто плекати надій на підвищення зарплат тим, хто працює в будівництві, торгівлі і хімвиробництві.

Премії Самим-Самим
Що стосується підвищення зарплат в цілому по Україні, то експерти вважають: підвищення в статистиці буде. «Зараз профільні міністерства вживають заходів, щоб фірми переходили від «сірих» зарплат до білих. Тобто де-факто підвищення буде, а де-юре - вони отримуватимуть ті самі гроші», - говорить Ніколов. Крім того, точкове підвищення окладів ключовим фахівцям може бути в кожній сфері. Щоб отримати підвищення зарплати, потрібно або виконати свої зобов'язання перед компанією (плани продажів тощо) на 120%, або бути просто незамінним фахівцем.
Третій варіант - ситуація «відстроченої прибавки»: коли фахівцеві додають зарплату за досягнення, зроблені раніше. Вадим Чагаровський, голова ради директорів Союзу молочних підприємств, директор Білоцерківського молочного комбінату, розповів, що на його підприємстві преміюють за впровадження нових продуктів. «Багато підприємств використовують нові технології і всіляко модернізують роботу підприємств, найчастіше шукають співробітників з досвідом і нерідко виставляють додаткові умови, наприклад, знання англійської мови», - говорить Чагаровський.
А у великій IT-компанії нам сказали, що підвищували зарплату тим фахівцям, які змогли якісно виконати найбільшу кількість замовлень.
Експерти кажуть, що в 2014-му роботодавці будуть прагнути до нематеріального преміювання працівників. Так вони скорочують прямі грошові витрати і мотивують співробітників.
«Багато роботодавців активніше впроваджують внутрішнє навчання персоналу, - говорить експерт порталу www.rabota.ua Тетяна Пашкіна. - Організовують врізноманітні емоційні заходи, майстер-класи, де одні колеги навчають інших іноземних мов, фотосправи... Тобто компанії прагнуть емоційно залучити співробітників в життя компанії, щоб не купувати їх лояльність».

vesti.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад