Українська служба зайнятості: тут допоможуть кожному
Суб'єктивні оцінки підтверджуються статистикою. Тільки в січні - листопада 2013 року послугами державної служби зайнятості скористалися понад 1,7 млн. громадян, а всього за сприянням служби отримали роботу 773,7 тис. осіб, що на третину більше, ніж у січні - листопаді 2012-го. При цьому тривалість пошуку роботи в середньому скоротилася з 143 до 127 днів.
Фахівці кажуть, що зміни на краще – багато в чому завдяки Єдиної інформаційно-аналітичній системі служби зайнятості, що дозволяє в лічені хвилини отримувати дані про вакансії по тим чи іншим спеціальностям, а також – що втупив в дію з 1 січня Закону України "Про зайнятість населення".
Про те, як завдяки новому Закону та діяльності служби змінюється життя конкретних людей, "Комсомолка" дізнавалася з перших вуст.
Стимулювання роботодавців: необхідні співробітники плюс фінансова компенсація
Законом "Про зайнятість населення" передбачені новації, які стимулюють зберігати старі і створювати нові робочі місця. Наприклад, роботодавець протягом року отримує компенсацію єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо бере співробітника з числа соціально вразливих категорій громадян.
Цією нормою, наприклад, скористався Михайло Котиляк, керівник підприємства "Апогей-Агро" з Львівської області, що спеціалізується на вирощуванні продукції рослинництва. За останній час власник підприємства створив 10 нових робочих місць, а за допомогою в пошуку нових співробітників звернувся до районного центру зайнятості. В результаті вісім колишніх безробітних влаштувалися на роботу в "Апогей-Агро", а Михайло отримав право скористатися компенсацією єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
До цієї історії можна додати, що всього на нові робочі місця з компенсацією єдиного внеску у 2013-му (а фактично з червня по листопад, оскільки відповідний Порядок набрав чинності 30 травня) було працевлаштовано 7,6 тис. безробітних. У тому числі - 3,5 тис. осіб, що відносяться до групи неконкурентоспроможних на ринку праці.
Ваучери на навчання: відкриті нові дороги
Здавалося б, працівники з солідним стажем роботи і життєвим досвідом – мрія кожного роботодавця. Однак сьогодні тим, хто намагається знайти нову роботу за кілька років до пенсії, доводиться несолодко: у суспільстві побутує стереотип, що вони не здатні швидко адаптуватися до сучасних умов. Новий закон прийшов на допомогу і цієї категорії шукають роботу.
Тепер люди старше 45 років зі страховим стажем не менше 15 років мають право до досягнення пенсійного віку отримати ваучер на навчання. Вартість ваучера – в межах вартості навчання, але може досягати 10 прожиткових мінімумів для працездатних. Тільки в травні - листопаді такі ваучери отримали 18,7 тис. осіб.
Галина Жемела з Харкова зізнається, що завдяки таким сертифікатом на навчання у неї, що називається, відкрилося друге дихання. Жінка майже 20 років трудилася на державній службі, але при скороченні штату залишилася без роботи. У центр зайнятості йшла без особливих надій: роботодавці в оголошеннях про вакансії люблять вказувати "до 30 років" (чим, до речі, порушують закон), та й за професією вона математик, а сьогодні це не найбільш затребувана спеціальність. Але на інформаційному семінарі в центрі зайнятості дізналася, що тут можна отримати ваучер на безкоштовну освіту за спеціальністю "Розробка програмного забезпечення". Пропозиція зацікавила, і Галина негайно скористалася новою можливістю, чому тепер дуже рада.
Самозайнятість та підприємництво: виконуються мрії
Безробітних, для яких на ринку праці відсутня підходяща робота, в центрах зайнятості орієнтують на підприємництво та самозайнятість. На допомогу – не тільки одноразове отримання допомоги з безробіття (дана норма діє з 2001 року і збереглася в новому законі), а й надання різноманітних інформаційних та консультаційних послуг.
Яскравим прикладом появи нового підприємця за сприяння центру зайнятості став житель села Житники Олег Мельник, який обрав бізнес в сфері "бджільництво та продаж продуктів бджільництва". Купив маленький будинок в селі і облаштовує там пасіку, яку планує розширити до 200 вуликів. А на одноразову допомогу з безробіття придбав і заселив бджолиними сім'ями 20 вуликів, які, за розрахунками пасічника, вже наступного року дадуть прибуток. Підприємець зізнається, що відчуває себе щасливою людиною – давно мріяв про власну справу.
Або ось ще історія про здійснення мрії. Залишившись без роботи, Тетяна Корнієнко стала на облік в Артемівському міському центрі зайнятості. На "відмінно" захистила проект у Донецькому університеті, отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю і створила театр-студію "Городок чудес". Прем'єрний спектакль відбувся 31 травня – маленьким глядачам показали п'єсу "Ми в професії граємо". До речі, сценарій п'єси написаний самою Тетяною.
В цілому число безробітних, які почали власну справу за рахунок отримання одноразової допомоги по безробіттю, збільшилася з 10,5 тис. осіб у січні - листопаді 2012-го до 14,8 тис. у січні - листопаді 2013-го.
Профнавчання: дозволяє займатися улюбленою справою
Працевлаштуванню безробітних чимало сприяє і організація професійного навчання. Тільки за 11 місяців нинішнього року за направленням центрів зайнятості профнавчання пройшли 203,8 тис. безробітних, а рівень працевлаштування після закінчення навчання зріс з 81,9 до 87,6 %.
Анастасія Лучак з раннього дитинства мріяла стати перукарем. Про те, що професію можна отримати за направленням держслужби зайнятості, дівчина дізналася через інтернет.
Оформивши належні документи у Великобагачанському районному центрі зайнятості, Анастасія вирушила вчитися. А коли приватний підприємець, власниця перукарні Олена Журба звернулася до районного центру зайнятості з проханням підібрати їй кандидатуру на вакантну посаду, фахівці порекомендували взяти на роботу саме Анастасію .
Тимчасові роботи: досвід плюс додатковий дохід
Громадські та інші роботи тимчасового характеру – саме вони допомогли упорядкувати парки і вулиці Києва, привести в порядок території дитячих садів в Одеській, Миколаївській та Тернопільській областях, допомогти онкохворим у хоспісі святої Олени в Житомирській області та сім'ям інвалідів Черкащини, відремонтувати Будинок культури та дитячий оздоровчий табір "Чайка" у Сумській області, зробити багато інших важливих і корисних справ у найрізноманітніших куточках України.
У січні - листопаді 2013-го у громадських роботах брали участь 83,6 тис. безробітних, в інших роботах тимчасового характеру - 134,4 тис. Фахівці відзначають, що участь у тимчасових роботах дає можливість безробітним поліпшити своє матеріальне становище, отримати певний досвід роботи, добре зарекомендувати себе і збільшити шанси на постійне працевлаштування.
Рівень безробіття в деяких країнах Європи в першому півріччі 2013
28 % Греція
26 % Іспанія
17 % Хорватія
17 % Португалія
16 % Кіпр
14 % Словаччина
14 % Ірландія
13 % Болгарія
12 % Італія
12 % Литва
11 % В середньому по ЄС
7,5 % УКРАЇНА
Тільки цифри
Станом на 1 грудня 2013 статус безробітного мали 423,8 тис. осіб, з них 329,1 тис. отримували допомогу з безробіття. Середній розмір допомоги по безробіттю в листопаді 2013 -го склав 1117 грн.
За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, завдяки впровадженню Закону про зайнятість вже спостерігаються певні ознаки стабільності на ринку праці. "Рівень безробіття за методикою Міжнародної організації праці в першому півріччі скоротився до 7,5%. У 2012 році цей показник становив 7,8 %. Рівень зайнятості в країні хоч і не набагато, але зріс - з 59,6 до 60,2 %. На тлі країн ЄС, де середній рівень безробіття становить 11 %, ми виглядаємо досить переконливо", - зазначила міністр, нагадавши, що в стислі терміни вдалося ввести в дію всю нормативну базу для того, щоб новий Закон "Про зайнятість населення" заробив в повну силу. "Протягом року на виконання цього закону було прийнято 19 постанов уряду і 15 наказів Мінсоцполітики", - підкреслила вона.
Директор Державного центру зайнятості Лариса Сидельникова в свою чергу відзначає, що служба зайнятості стала швидше знаходити роботу людям. "З початку 2013 року в дію увійшов принципово новий Закон "Про зайнятість населення". Він розроблявся відповідно до умов сучасного ринку праці. Серед важливих новацій можна виділити - сучасні інструменти стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, посилення мотивації працівників та роботодавців до легального працевлаштування, зниження рівня молодіжного безробіття, поліпшення ситуації із зайнятістю людей зрілого віку. в результаті впровадження таких ініціатив у діяльності служби зайнятості простежується позитивна динаміка, підвищуються її ефективність і результативність", - відзначає директор ДЦЗ. Крім того, розроблено пакет нових ініціатив, реалізація якого стане новим імпульсом для розвитку малого та середнього бізнесу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...