У кар'єрних перегонах українці "згорають" від переробок
В умовах нинішнього ринку праці для багатьох українських претендентів на перший план вийшла необхідність багато працювати, щоб гідно заробляти. Але найефективніші працівники прагнуть при цьому зберігати гармонію між особистим життям і роботою. Про це свідчать результати дослідження, проведеного кадровим порталом hh.ua.
За даними опитувань, більшість офісних співробітників продовжують працювати стандартний восьмигодинний робочий день (52%), кожен п'ятий іноді може собі дозволити змістити час своєї присутності в офісі. Також у кожного п'ятого - гнучкий графік роботи. При цьому майже всім респондентам трапляється працювати довше, ніж належить, або працювати у вихідний (87%). Для третини опитаних офісних працівників така ситуація - це норма життя.
«Бажання «білих комірців» працювати понаднормово, в першу чергу, пов'язано з тим, що співробітники прагнуть до кар'єрного зростання, адже підвищення обіцяє зростання заробітної плати. Згідно з дослідженнями заробітних плат і компенсацій, в Україні службовець заробляє в 15 разів менше, ніж керівник вищої ланки, в той час як у середньому по світу розрив в оплаті становить 8,4 раза. Дуже часто компанії хоч і пропонують можливість «work-life balance», проте очікують від співробітників високої продуктивності», - розповіла Ірина Вольніцкая, менеджер з розвитку бізнесу компанії Hay Group Україна.
Частота переробок, за її словами, безпосередньо залежить від рівня працівника в компанії: чим вища посада, тим частіше доводиться працювати по 9, 10 і більше годин. Так, на роботі доводиться затримуватися 83% лінійних фахівців, 88% менеджерів середньої ланки і 93% топ-менеджерів і власників бізнесу. Переробки також норма для фрілансерів: не працюють понаднормово тільки 5% таких працівників. Очевидно, що і відсоток тих, у кого понаднормова робота - норма життя, серед цих категорій значно вище середнього. Трудоголіків серед топ-менеджерів 43%, а серед власників бізнесу вже 58%.
Незважаючи на те, що трудоголіків серед топ-менеджерів більше, відсоток тих, хто вміє знаходити гармонію між особистим і робочим, однаковий і для начальників, і для підлеглих: вважає своє життя гармонійним тільки кожен третій. Найважче знаходити гармонію між роботою та особистим життям тим, у кого власний бізнес (таких лише 20%).
Від особистого життя на користь кар'єри відмовляються в 10 разів частіше, ніж від роботи заради сім'ї; 50% опитаних доводилося жертвувати своїм особистим життям, вільним часом, друзями та родиною заради роботи. А ось відмовлятися від кар'єрних перспектив заради сім'ї і близьких доводилося тільки 5-6% опитаних.
В Україні тільки 1% компаній пропонують своїм співробітникам комплексні «work-life balance» програми. Але більшість роботодавців вже зараз готові жертвувати робочою дисципліною, жорстким графіком заради більшого комфорту своїх підлеглих.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...