Зарплата і робота: що влаштовує більше?
Рівень задоволеності і роботою, і зарплатою значно вищий у сферах консалтингу, інформаційних технологій та телекомунікацій. А не задоволені своїм доходом і працевлаштуванням працівники готельного і ресторанного бізнесу, банків, страхових компаній та сфери фінансових послуг.
Професійна активність працівника залежить від багатьох факторів, одним із яких є задоволеність працею. Мотивація впливає і на якість його роботи, і, як наслідок, на можливості кар’єрного зростання. Якщо робота задовольняє не лише фінансові потреби, але й відповідає внутрішнім потребам, тільки в тому разі людина відчуває задоволеність роботою в цілому. А це, в свою чергу, сприяє професійному розвитку й самореалізації.
У середньому за 10-бальною шкалою український офісний співробітник оцінює свій рівень задоволеності роботою на тверду шістку. А ось зарплата влаштовує тільки на 5 балів. У цьому думка і чоловіків, і жінок сходиться. Кожен 10-тий працівник абсолютно не задоволений своєю зарплатою, а кожного 5-того вона суттєво не влаштовує.
Ще раз можемо впевнено заявити: офісні працівники люблять роботу не за гроші. Більш ніж на половину оплата праці задовольняє фінансові потреби 43% опитаних, а цілком – усього лише 3% офісних співробітників. При цьому, як не крути, але задоволеність роботою в цілому серед опитаних суттєво вища. Уже 64% респондентів більш ніж на половину влаштовує їх робота, а кожен третій оцінив задоволеність роботою на 7 балів і більше.
Залежно від сфери діяльності рівень задоволеності зарплатою і роботою відрізняється. Значно більше, у порівнянні з усіма офісними співробітниками, люблять саму роботу, а не гроші, представники сфери послуг. А ось працівників у сферах торгівлі та агробізнесу навпаки, зарплата радує сильніше, а сама робота – значно менше. Більше за всіх задоволені й своєю роботою, і зарплатою офісні співробітники у сферах консалтингу, інформаційних технологій та телекомунікацій.
Не задоволені як своєю роботою, так і зарплатою працівники готельного і ресторанного бізнесу, банків, страхових компаній та сфери фінансових послуг. Хотіли би більш цікавої та високооплачуваної роботи працівники сфери виробництва, будівництва і нерухомості. Судячи з низьких оцінок, робота в цих профсферах і розмір фінансової винагороди лише частково влаштовує співробітників.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в липні 2013 року. Загалом було опитано 1 895 респондентів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
На Кам'янеччині та Ярмолинеччині попрощалися з Героями-захисниками
23.12 Воїни захищали Україну від російських загарбників…
Де у Хмельницькому 24 грудня не буде електроенергії
23.12 За деякими адресами діятимуть планові відключення через ремонтні роботи. ...
У Хмельницькому попрощалися з 73-річним добровольцем Володимиром Герасименком
23.12 До лав Збройних сил України воїн доєднався ще у 2016 році.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...