Клімат не той
У Кабміні вважають, що драматизувати ситуацію не слід, хоча визнають, що займатися бізнесом, можливо, стане легше через два роки.
Відсутність упевненості в захисті своїх капіталовкладень і нестабільність українського ринку найчастіше відлякують інвесторів від приходу в країну для відкриття або розвитку вже створеного бізнесу. Про це заявив заступник директора Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні (портфель інвестицій 4,6 млрд. євро) Грем Хатчінсон у ході обговорення з інвесторами і чиновниками поганого бізнес-клімату в Україні. Нестабільність викликана рейдерськими атаками на бізнес, що, на його думку, створює великі проблеми не лише для підприємств, але й для бюджету. А корупція і виборчий підхід при контролі над бізнесом з боку держави ставлять під загрозу залучення інвестицій.
У Держкомстаті підрахували, що обсяг прямих іноземних інвестицій у 2012 році скоротився більш ніж на $400 млн. у порівнянні з попереднім роком – до $4,13 млрд., і ця тенденція триває вже декілька років. "У судах за допомогою певної "вдячності" вирішуються спори. ЄБРР не надаватиме допомогу країні, якщо не буде розв'язана проблема корупції", – сказав пан Хатчінсон. ЄБРР пропонує поліпшити ситуацію шляхом створення інституту фінансового омбудсмена. В уряді зараз вивчають цю пропозицію.
Незважаючи на те, що Україна поліпшила в рейтингу Doing Business-2013 свою позицію на 15 пунктів, укладач рейтингу – IFC – розділяє побоювання ЄБРР. Керівник IFC в Україні Олена Волошина відзначає активізацію податкової підтримки окремих секторів економіки і технопарків. "Пільги – ліквідація здорової конкуренції, і в 2012 році було багато заяв щодо їх перегляду. Але ми так нічого і не помітили", – погоджується старший радник одного з банків Роман Шпек. Ще у середині 2012 року Президент доручив уряду провести інвентаризацію усіх преференцій, але, за словами міністра доходів і зборів Олександра Клименка, процес триває й досі. "Це дуже болюче питання, яке вимагає досконального вивчення. Ми запевняємо, що будуть переглянуті усі пільги, і коли це буде зроблено, розповімо, робота яких галузей буде переформатована", – заявляє пан Клименко. Декларації про відміну усіх пільг були відображені і в проекті урядової програми активізації економіки на 2013-2014 роки, але з підсумкової версії документу ці наміри зникли. Президент Української спілки промисловців і підприємців Анатолій Кінах вважає, що пільги – лише стимули для українського виробника, які практикують й інші країни.
Пан Кінах припускає, що на тлі позитивних тенденцій скорочення податкових ставок і кількості податків, введення електронної звітності та автоматичного відшкодування ПДВ інвестклімат не покращується лише тому, що в Україні захист права власності залишається на низькому рівні, як і ефективність правової системи в цілому, а також рівень довіри до державних інституцій. "Прямих іноземних інвестицій надійшло до $5 млрд., а обсяг запозичень щорічно зростає на $30 млрд. Інвестори не хочуть йти в країну, оскільки захистити право власності не завжди легко, тому їм легше позичати. А від цього зростає держборг", – додає пан Шпек.
Радник з економічних питань посольства США в Україні Девід Міле радить уряду зайняти сувору позицію в плані захисту інтелектуальної власності. Свою позицію виробили і в ЄС. "Чому так важлива угода про асоціацію? Україні вистачає ринків, а інструментів доступу, щоб використати свій потенціал, недостатньо. Тому асоціація – це набір правил, за умови виконанні яких економіка розвиватиметься. Ми намагаємося бути не на стороні критики, а пропонуємо інструменти", – заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський.
На думку Олександра Клименка, ситуацію з інвесткліматом не слід драматизувати. "Реформи тривають, але усьому свій час. Ще рік-два, і ми увійдемо до першої сотні країн за легкістю ведення бізнесу. Ми бачимо проблеми і працюємо над ними", – сказав міністр. Нагадаємо, через два роки в Україні повинні відбутися президентські вибори. Пан Клименко вважає, що позитивні зміни відбуваються: питання вибірковості контролю вирішене так, що для аудиту податкові органи використовують ризикоорієнтовану систему, а для врегулювання проблеми авансових платежів міністерство пропонує враховувати в них виплати по дивідендах. Незабаром буде перекрита і можливість виведення капіталу в зони зі сприятливим оподаткуванням – уряд вже передав на розгляд Верховної Ради законопроект про контроль над трансфертним ціноутворенням.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Як раніше святкували Різдво на Хмельниччині: спогади старожилів
24.12 Мешканці сіл Демківці та Біла, що на Чемеровеччині, розповідають про давні ...
Рецепти, яким сотні років: що на Поділлі подавали до різдвяного столу
24.12 Про гастрономічні різдвяні традиції розповіла дослідниця локальної кухні ...
Як працюватимуть медичні заклади Хмельницького у різдвяно-новорічні дні
24.12 Зміни торкнуться роботи двох медичних закладів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...