Підприємці Хмельниччини пропонують податківцям об’єднати зусилля у боротьбі за легалізацію „тіньового” бізнесу

Розмову розпочав голова регіональної ради підприємців Олександр Сніховський, який поінформував присутніх про ті здобутки, яких досягла рада у співпраці з державними органами протягом останнього року.

Так, протягом звітного періоду підприємці спільно з обласною владою та контролюючими органами області проводили засідання за „круглим столом”, під час яких радилися з таких питань, як зростання тарифів на енергоносії для виробників, впорядкування підприємницької діяльності в галузі надання послуг „таксі”, легалізації трудових відносин на ринках області, розглядали проекти змін до податкового та митного законодавства, працювали у складі профільних груп, зокрема, з питань діяльності податкових та митних органів, як на рівні області, так і на загальнодержавному рівні при комітетах Верховної Ради, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Раді підприємців при КМУ тощо.

До своїх добрих справ регіональна рада підприємців також відносить напрацювання нормативно-правової бази, яка стосується захисту прав та розвитку підприємництва. Так, за останній рік у співпраці з держорганами радою було надано 59 пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів – Податкового кодексу, Митного кодексу, проектів законів „Про спрощену систему оподаткування та звітності”, „Про внутрішню торгівлю”, „Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва”, „Про зайнятість населення”, „Про ціни та ціноутворення”, Законів України „Про захист персональних даних”, „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування” тощо. Відзначена регіональна рада підприємців й активною та плідною роботою в складі Економічної ради при Українському союзі промисловців та підприємців, провідних підприємницьких громадських організацій (зокрема, ВГО „Фортеця”), громадських рад при ДПС у Хмельницькій області та Хмельницькій регіональній митниці.

В ході засідання представники бізнес-спільности області також мали змогу задати питання та отримати відповіді від представників податкової служби. Зокрема, начальник управління оподаткування фізичних осіб Валерій Дзюблюк поінформував присутніх про підготовлені Державною податковою службою пропозиції щодо подальшого вдосконалення податкового законодавства. Примітно, що ці пропозиції включають у себе

ряд положень, запропонованих регіональною радою підприємців Хмельниччини.

За словами податківця, зазначені зміни, які торкнуться структури і основної законодавчої та нормативно-правової бази, що регулює оподаткування, передбачені на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» в частині зменшення кількості малоефективних податків, визначення доцільності величини ставок податків, розширення об'єктів оподаткування, ревізії пільг та поліпшення системи адміністрування податків. Метою цих змін є найбільш повне використання стимулюючої функції податків та ліквідація умов існування «тіньового сектора» економіки.

„Боротьба з „тіньовим сектором” шляхом адміністративних заходів довела свою малоефективність. Єдиним дієвим способом боротьби є усунення причин та умов його існування”, - зауважив Валерій Дзюблюк.

Одну з основних причин відходу економіки в „тінь” податківці вбачають саме у надмірному податковому навантажені на бізнес, що в кінцевому рахунку призводить до неефективності діючої сьогодні системи оподаткування. У першу чергу, це стосується нарахувань на фонд оплати праці. Так, в середньому податкове навантаження на роботодавця в Україні складає до 52 відсотків. Іншими словами, для виплати 1 гривні заробітної плати роботодавець (підприємство) має заплатити в бюджет від 1,07 до 1,26 гривень в залежності від розміру зарплати і галузі діяльності. За таких умов важко говорити про ефективний розвиток бізнесу, а відтак – і про розвинуте матеріальне виробництво в країні, яке, як відомо, є основою стабільності її економіки та фінансової системи.

„Такий ступінь податкового навантаження призводить до відходу ВВП в „тінь” в частині заробітної плати. Очікується, що реальним стимулом легалізації такої заробітної плати буде розмір ефективного фіскального навантаження до 20-28,5 відсотків, що дозволить, за оцінкою ДПС, легалізувати до 150 мільярдів гривень”, – розповідає керівник податкового підрозділу.

Крім того, реанімувати стимулюючу функцію податків покликані такі зміни до податкового законодавства, запропоновані податківцями, як зменшення основних ставок податків: ПДВ – з 20% до 7-12%, ЄСВ – з 37-49% до 15%, ПДФО – з 15 -17% до 20%, 15%, 10%. Натомість для недопущення зниження поточних надходжень до бюджету передбачені відповідні компенсаторні механізми. Полягають вони у скасуванні пільг і розширенні бази оподаткування в деяких податках: ПДВ – додаткове обкладення продажів за ставкою 2,5-2,0%, ЄСВ – повернення до обкладання покупки безготівкової іноземної валюти за ставкою 3%.

А ще з метою виведення зарплати з „тіні” та усунення схем ухилення від сплати податків податківці вважають за доцільне збільшити мінімальну зарплату до 2000 гривень, змінити тарифну сітку в частині коефіцієнтів міжкваліфікаційних розрядів і зробити її обов'язковою не тільки для бюджетної сфери, але і для всіх інших платників податків, встановити

максимально допустимий ліміт у розмірі 10% для кількості працівників на підприємстві які працюють не на повну ставку тощо.

„Єдиний спосіб збільшення надходжень до бюджету – це збільшення легальної оподатковуваної бази. Не розширення наявної, бо вона вже максимально «розширена», а саме збільшення, тобто – збільшення обсягів виробництва”, – резюмував Валерій Дзюблюк.

В свою чергу члени секретаріату ради підприємців звернули увагу податківців на існування в області нелегального бізнесу, який за жодних умов не бажає виходити з „тіні”. Навіщо, мовляв, платити більше чи менше, коли є можливість взагалі нічого не платити державі. Тож задля усунення таких „тіньовиків”, які підривають основи здорової конкуренції, рада підприємців запропонувала контролюючим органам об’єднатися та активізувати свою боротьбу з „тіньовим” сектором. А також – свою цілковиту підтримку і посильну допомогу у цьому питанні.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад