Свіжа кров-2012: обирають виш через престиж і за порадою батьків
Познайомився з викладачами до вступу
- Вийшло так, що до школи батьки мене віддали ще у п’ять років, і я тут сьогодні наймолодший студент, – розповідає 16-річний Дмитро Залуцький, який навчається в Хмельницькому університеті управління та права. – У школі вчився добре, тому, можливо, і вступив до кількох вузів одночасно, ще й на державну форму навчання – і до київського автодорожного, і до вінницького політеху. Але зупинив свій вибір на університеті управління та права, буду вчитися на факультеті управління та економіки, спеціальність – менеджмент і адміністрування.Щоб гарно навчатися, треба обирати гарний вуз. Четвертий рівень акредитації навчального закладу – це досить пристойно. У цьому вузі дуже класні викладачі. Я був знайомий з ними ще до вступу, адже тут на четвертому курсі навчається моя рідна сестра. Якось вона влаштувала мені екскурсію по університету, познайомила з кількома викладачами. Мені дуже сподобалося. Хоча батькам тепер буде важко нас обох тягнути, бо навчання платне. Моя мама працює агрономом в Деражні, тато – зварювальник. Але вони мене підтримали, і я їм за це вдячний.
Не хотіла їхати в інше місто
- Я поступила на економічний факультет на спеціальність «Економіка підприємства», – каже студентка Хмельницького національного університету 17-річна Діана Савченко. – Я обрала цю спеціальність, бо економіка навчає нас шукати альтернативу. А альтернатива потрібна і в житті. Не задовольнятися тим, що є, а прагнути до кращого. Так і в економіці.
Я подавала документи для вступу до Одеського національного економічного університету та Київського національного університету культури і мистецтв, але обрала Хмельницький національний університет, бо це найкращий виш у місті. Крім того, мені не хотілося їхати у інші міста.
Від навчання я очікую навчання: навчитись чогось, зрозуміти щось, взяти для себе не тільки із професії, але із життєвих позицій, познайомитися з іншими людьми. У нас в групі 35 чоловік, в основному дівчата. Тут у нас зібралась така географія – не тільки із Хмельницького, області, але й з усієї України. Я вже з багатьма познайомилася.
Я дуже гарно навчалася у школі, отримала золоту медаль і поступила на бюджетну форму навчання. Всім першокурсникам я бажаю натхнення, сили волі і навчатися, бо для чого ми тут?
Обрала спеціальність через престиж
- Я навчатимусь на спеціальності «Фінанси і кредит» однойменного факультету, – каже 17-річна Оксана Ставісюк, студентка хмельницького інституту «Україна», уродженка Полонного. – Обрала саме цю спеціальність, бо вважаю, що це на даний час престижно. Окрім цього вишу, документи до вступу я подавала ще до Хмельницького національного університету, до Львова, Києва та Кам’янця-Подільського.
Від навчання в університеті я очікую нових друзів. Я поки що познайомилася тільки з однією дівчиною. Думаю, що буде весело, буде хороший колектив, а викладачі не будуть дуже вимогливими. Коли я навчалася у школі, вела активний спосіб життя, брала участь у різноманітних заходах. В університеті планую продовжувати таке життя.
Думаю, що спочатку мені буде трохи важко звикнути до нового колективу, нових людей, іншого міста. Але я витримаю це навантаження і все буде добре. У майбутньому мрію зробити кар’єру і повністю себе забезпечувати. Першокурсникам хочу побажати витримки.
Майбутній професії навчав батько
- Для себе я вирішив, що хочу бути музикантом і поєднати з цією професією своє життя, – запевняє 16-річний Василь Коваль, який став першокурсником гуманітарно-педагогічної академії. – Створювати музику для мене – не просто заняття, хобі, це значна частина мого життя. Тому і вирішив вступити в педагогічну академію і стати вчителем музики. Така любов до прекрасного у мене неспроста, мій батько музикант, це він прищепив мені любов до музики. Саме він показав мені перші акорди, навчав мене, й я зрозумів, що це мені дається і я можу цим займатися.
Зараз я живу музикою. Грати почав з десяти років, спочатку на фортепіано, а потім захотів навчитися ще на акордеоні. Палке бажання навчатися самому, а згодом передати свої знання іншим, привело мене до гуманітарно-педагогічної академії. Раніше я вчився у Деражні.
У педакадемії значна частина студентів – це дівчата, але мене це не лякає, навпаки – це круто.
Мріє захищати людей і їхні права
- У майбутньому хочу захищати людей і їхні права, я ще з дитинства про це мріяла, – зізнається 17-річна Лілія Гапчук, яка стала студенткою Міжрегіональної Академії управління персоналом. – Тому я вступила на юридичний факультет і маю намір стати хорошим адвокатом. Я проживаю у Волочиському районі, закінчила школу і вирішила крокувати до своєї мрії, тому й подала документи у МАУП. Це тільки перша сходинка до успіху. Мій вибір підтримали батьки.
На свято я прийшла з сестрою, яка мене підбадьорює, адже трішки лячно в перший день у новому навчальному закладі. З дитинства співаю і танцюю, мене захоплюють ці заняття. В подальшому, звичайно, хочеться мати доброго чоловіка та слухняних діток. Я буду будувати свою кар’єру і хочу, щоб мій чоловік мав іншу професію, але підтримував мене у всіх починаннях. Хочу побажати усім першокурсникам натхнення і сміливості. Головне – не боятися, пересилити свій страх та бути впевненим. А також бажаю усім добре вчитися.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15221 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Рецепти, яким сотні років: що на Поділлі подавали до різдвяного столу
24.12 Про гастрономічні різдвяні традиції розповіла дослідниця локальної кухні ...
Як працюватимуть медичні заклади Хмельницького у різдвяно-новорічні дні
24.12 Зміни торкнуться роботи двох медичних закладів.
Погода на завтра – якою вона буде на Різдво
24.12 Впродовж доби температура триматиметься на рівні близько 0 градусів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...