З інструментом працювати не хочуть, а офіси переповнені

- Після закінчення університету за спеціальністю «Маркетолог» я стала на облік у службу зайнятості. Лише через місяць мені запропонували роботу по спеціальності. Це моя перша робота. Під час навчання я не працювала, – розповідає молодий спеціаліст Наталія. – Багато моїх однокурсників також стали на облік, але досі роботи не знайшли.
Потрібні робітники
- Ситуація на ринку праці Хмельницької області характеризується постійним попитом на кваліфікованих робітників з інструментом. Це слюсарі, токарі, фрезерувальники, електрозварники, маляри, муляри, штукатури, – розповідає заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштування обласного центру зайнятості Іван Жиганов. – Залишається значний попит на водіїв, продавців, кухарів, менеджерів із збуту, трактористів, робітників на низькокваліфіковані ручні роботи у сільському господарстві, підсобних робітників. Також затребувані бухгалтери, медсестри, лікарі, інженери.
Обласна рада, виходячи з реальних потреб регіонального ринку праці, формує державне замовлення на спеціалістів у вишах.
- Сучасна молодь хоче вчити гуманітарні дисципліни, бо це легше, ніж технічні, фізико-математичні, природничого циклу. Тому держава підтримує ці напрямки і збільшує кількість місць за держзамовленням саме для цих спеціальностей. Якщо вважають, що нам необхідно, наприклад, менше юристів чи економістів, то державне замовлення зменшують. Ми не можемо обмежувати вступників, тому пропонуємо контрактну форму навчання, – розповідає головний спеціаліст відділу вищої освіти управління освіти та науки облдержадміністрації Валентина Скоропут.
Не вистачає місць
- Існує проблема перенасичення ринку праці через те, що підприємства не можуть складати перспективний план на п’ять років, щоб навчальний заклад оперативно зреагував і набрав абітурієнтів на ту спеціальність, яку потрібно. Це комерційна таємниця через жорстку конкуренцію, – каже Валентина Скоропут.
Навчальним закладам не принципово, на якому підприємстві працюватиме спеціаліст. Їм важливо дати можливість для підготовки спеціалістам, щоб вони були реалізовані, щоб не було вторинної перепідготовки на робітничі спеціальності, як зараз.
- Деякі виші практикують ярмарок вакансій і співпрацюють з потенційними роботодавцями, які хочуть мати якісного спеціаліста, шукають його у навчальних закладах, – розповідає Валентина Скоропут. – Але багато студентів працюють вже під час навчання і знають, куди вони підуть далі.
Сприяють дотаціями
- Для сприяння працевлаштуванню безробітних, випускників навчальних закладів служба зайнятості надає роботодавцям дотації на покриття видатків на заробітну плату за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, - каже Іван Жиганов. – Крім цього, служба зайнятості сприяє зайнятості випускникам вищих та професійно-технічних навчальних закладів, яким надається перше робоче місце, як працевлаштування з наданням дотації на створення першого робочого місця. Така дотація – це кошти Державного бюджету України в межах асигнувань, передбачених на ці цілі, що надаються роботодавцям для покриття видатків на заробітну плату. Вона надається у разі працевлаштування за робітничими спеціальностями.
Роботодавець, якому надали дотацію, зобов’язаний гарантувати зайнятість протягом двох років.
Протягом першого півріччя 2012 року служба зайнятості працевлаштувала 573 випускників навчальних закладів. Для соціально незахищених громадян, бронюють робочі місця. На 2012 рік по області забронювали 369 таких місць. У тому числі і для молоді, яка закінчила або припинила навчання – 287 місць.
Орієнтована на роботодавця
- Система профтехосвіти максимально інтегрована у виробництво, пов’язана з роботодавцями – замовниками робітничих кадрів, які їх моментально потребують відповідно до гнучкості ринку, – розповідає головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти та науки облдержадміністрації Ніна Арич. – Ми намагаємося максимально наблизитися до виробничника. Молодь орієнтують на професії машинобудування, маючи які вона може працювати в умовах виробництва на заводі. У області є працюючі заводи «Темп», «Новатор», машинобудівний завод у Красилові.
На деяких заводах області відкриті навчально-виробничі дільниці для підготовки токарів та верстатників широкого профілю для того, щоб якнайшвидше адаптувати нашого випускника до умов виробництва. Більшість учнів залишаються працювати підприємствах.
Співпрацюємо з службою зайнятості
- Служба зайнятості може направити до профтехучилища на професійно-технічне навчання людину будь-якого віку, яка стоїть у нього на обліку. За направленням служби зайнятості, навчання проводять безкоштовно за угодою з службою зайнятості. На тендерній основі училища перемагають ту чи іншу підготовку і формують групи, які направляють до нас на навчання за рахунок центру зайнятості. Після закінчення навчання людина отримує свідоцтво про робітничу кваліфікацію, – розповідає Ніна Арич.
Якщо у особи вже є первинна професійна освіта, то її навчають за індивідуальною формою навчання. Іноді до профтехучилища звертаються підприємства. Тоді проводять курси цільового призначення програмою до 70 годин. Якщо людина приходить просто за бажанням вчитися до профтехучилища, тоді її беруть тільки на контрактну форму навчання.



Працевлаштовують кожного четвертого у області

На обліку у Хмельницької обласної служби зайнятості протягом січня-червня 2012 року перебувало 42,6 тисяч осіб. З них 19,6 тисяч – це люди, віком до 35 років, що складає 46,4% від тих, що перебували на обліку. Протягом січня-червня 2012 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 8,9 тисяч осіб, що становить 45,4% від усіх працевлаштованих службою зайнятості.


Протягом січня-червня 2012 року з наданням дотації роботодавцю працевлаштували 630 осіб. З них 377 молодих осіб віком до 35 років, що становить 59,8% від загальної чисельності працевлаштованих на дотаційні робочі місця. Найбільш затребувані професії у сфері торгівлі, швейного виробництва та сільського господарства.



Найпопулярніші - тракторист та овочівник

Протягом першого півріччя 2012 року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості проходили підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації 4947 осіб, 90,2% з яких знайшли роботу після закінчення навчання. Протягом звітного періоду навчання найпопулярнішими професіями для потреб села були:


163 – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва


41 – овочівник та плодоовочівник


38 – слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування


23 – налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів


19 – слюсар з ремонту автомобілів


15 – електрозварювальник



Вчать майже дев’яту частину непрацевлаштованих

Протягом січня-червня 2012 року за направленням Хмельницької обласної служби зайнятості проходили підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації 4947 осіб. Це 11,6% від тих, хто перебував на обліку. З них 2415 осіб – це молодь віком до 35 років (48,8%), 681 особа мешканці сільської місцевості.

www.vsim.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад