В Україні стартував проект "Право на самостійне життя людей з особливими потребами, позитивний досвід"

В Україні стартував проект "Право на самостійне життя людей з особливими потребами, позитивний досвід"

В Україні стартував проект "Право на самостійне життя людей з особливими потребами, позитивний досвід", покликаний поліпшити життя таким людям і сприяти їхньому активному залученню до суспільних процесів. Основна мета ініціативи - запустити на місцевому та державному рівнях механізм реалізації положень статті 19 Конвенції ООН про права інвалідів "Самостійний спосіб життя та залучення до місцевого співтовариства".

Як підкреслила в інтерв'ю УКРІНФОРМу координатор проекту Людмила Шинкаренко, не всі люди з обмеженими можливостями в Україні сьогодні можуть відчути себе повноцінними громадянами суспільства. "Це такі ж громадяни, які повинні постійно ходити на роботу, вертатися додому, у родину. Нам необхідно зробити так, щоб вони не були обмежені якимсь своїм, окремим середовищем", - зазначила вона.

Розповідаючи про спрямованість проекту, Л. Шинкаренко зазначила, що він передбачає, насамперед, вивчення позитивного досвіду людей з фізичними, розумовими й іншими проблемами в подоланні їхніх загальних проблем, зокрема в їхньому самостійному житті. "Ми плануємо зібрати такий досвід по Україні, проаналізувати його та напрацювати рекомендації, що потім допоможуть людям з особливими потребами, їхнім родинам, організаціям, а також, можливо, і громадам. Паралельно будуть застосовуватися провідні методики закордонних країн у цій сфері, щоб одержати якомога більший ефект від нашої роботи", - проінформувала координатор проекту. Іншим людям це повинне допомогти, "вони можуть або використовувати цей досвід, або навіть примножити його й, що саме головне, адвокатувати своє право на самостійне життя".

Проект охоплює поки столичний регіон. До роботи в ньому залучені представники громадських організацій, окремі ініціативні активісти, викладачі та студенти київських університетів. Одним з найважливіших завдань організатори вважають одержання знань і спеціальних практичних навичок інвалідами для забезпечення внутрішньої впевненості в собі. У цьому контексті передбачається постійне спілкування на зустрічах, спеціальні тренінги, можливість участі в розробці стратегій і рекомендацій, передача знань "рівний - рівному", самостійне навчання та підвищення особистої правової грамотності.

Проект "Право на самостійне життя людей з особливими потребами, позитивний досвід" реалізується за підтримки "Tides Foundation", при сприянні Міжнародного фонду із захисту прав інвалідів "Disability Rights Fund" і впроваджується "Союзом громадських організацій інвалідів міста Києва".

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад