Вплив першого місця роботи на подальший розвиток кар'єри

Традиційно, всі вдалі старти в компаніях схожі між собою: прийшов, якийсь час орієнтувався та почав розвиватися в зазначеному напрямку. Історії ж невдалі мають два варіанти розвитку подій під час роботи: "це не моє" та "взяти й піти".

Якщо має місце перший випадок, то людина просто приймає рішення про те, що вона потрапила «не туди». Негативні враження від взаємовідносин в колективі можуть призвести навіть до загального розчарування в цій професії. Молодий недосвідчений фахівець просто вирішує: "У мене немає бажання таким займатися. Це не моє". Часто подібний висновок помилковий. Можливо, Ви просто опинилися не в тій компанії і в невдалий час. Однак у практичній діяльності процес подібного розчарування в професії має місце досить рідко. Набагато частіше за досвідом не зовсім здорових відносин у колективах і спостерігаючи шахрайство із заробітною платою люди роблять низку висновків на кшталт "Це не мій тип компанії", "Я лише найманий службовець", "Немає сенсу вкладати всі сили та старання в роботу", " Є сенс завжди мати «запасний варіант», "Занурюватися в роботу немає сенсу", "Треба брати все, що можливо отримати від такої роботи, починаючи від досвіду та закінчуючи грішми, з мінімальним рівнем втрат". Як результат - «виростають» фахівці, які постійно знаходяться «на валізах» або власники свого (нехай і малого) бізнесу.

Чимало залежить і від того, в якій фірмі, з іноземним або вітчизняним власником, розпочне свою роботу молодий фахівець. Нерідкісні випадки, коли ті, хто стартував в компаніях з іноземним власником, не відразу можуть пристосуватися до умов роботи в суто вітчизняних компаніях. Такі працівники звикають до жорсткої структурі обов’язків і прав, що склалася у корпоративній культурі, «білих» зарплат, медичного страхування та перевірок, програм навчання й нематеріальної мотивації співробітників. Різка зміна типу компанії може спровокувати свого роду «культурний шок» у молодого фахівця. Тому ті, хто почав роботу з іноземними представництвами, так і продовжують свій розвиток і кар'єрне зростання в цьому напрямку. Структурованість бізнесу в західних компаніях і чітка регламентованість процесів дозволяє стабільно працювати, навіть якщо у Вас трапляються проблеми.

Але далеко не завжди саме перше робоче місце дозволяє пов'язати себе з кар'єрним ростом саме тут. Починаючи від сезонних робіт і роботи не на повний день.

Фахівці ринку рекрутингових послуг вважають, що зазвичай до 20-23 років люди можуть часто змінювати сферу діяльності, що жодним чином не відбивається на їхній кар'єрі. Дещо інша річ - перша робота після закінчення вишу та отримання диплому про вищу освіту. Тут важливо правильно вибрати пріоритети й ту сферу, яка Вам буде цікавою хоча б кілька наступних років.

Перша робота дозволяє сформувати стійку базу для подальших пошуків себе, роботи на результат та накопичення практичного досвіду. Фахівці ринку працевлаштування справедливо зазначають, що почавши працювати років з 18, спеціаліст накопичує достатню практичну базу і рівень знань, які допоможуть йому в подальшому орієнтуватися в технологіях та тенденціях у тій сфері, в якій він працює, розвиватися і йти вперед.

Джерело: http://rabota.ria.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад