Вплив першого місця роботи на подальший розвиток кар'єри
Традиційно, всі вдалі старти в компаніях схожі між собою: прийшов, якийсь час орієнтувався та почав розвиватися в зазначеному напрямку. Історії ж невдалі мають два варіанти розвитку подій під час роботи: "це не моє" та "взяти й піти".
Якщо має місце перший випадок, то людина просто приймає рішення про те, що вона потрапила «не туди». Негативні враження від взаємовідносин в колективі можуть призвести навіть до загального розчарування в цій професії. Молодий недосвідчений фахівець просто вирішує: "У мене немає бажання таким займатися. Це не моє". Часто подібний висновок помилковий. Можливо, Ви просто опинилися не в тій компанії і в невдалий час. Однак у практичній діяльності процес подібного розчарування в професії має місце досить рідко. Набагато частіше за досвідом не зовсім здорових відносин у колективах і спостерігаючи шахрайство із заробітною платою люди роблять низку висновків на кшталт "Це не мій тип компанії", "Я лише найманий службовець", "Немає сенсу вкладати всі сили та старання в роботу", " Є сенс завжди мати «запасний варіант», "Занурюватися в роботу немає сенсу", "Треба брати все, що можливо отримати від такої роботи, починаючи від досвіду та закінчуючи грішми, з мінімальним рівнем втрат". Як результат - «виростають» фахівці, які постійно знаходяться «на валізах» або власники свого (нехай і малого) бізнесу.
Чимало залежить і від того, в якій фірмі, з іноземним або вітчизняним власником, розпочне свою роботу молодий фахівець. Нерідкісні випадки, коли ті, хто стартував в компаніях з іноземним власником, не відразу можуть пристосуватися до умов роботи в суто вітчизняних компаніях. Такі працівники звикають до жорсткої структурі обов’язків і прав, що склалася у корпоративній культурі, «білих» зарплат, медичного страхування та перевірок, програм навчання й нематеріальної мотивації співробітників. Різка зміна типу компанії може спровокувати свого роду «культурний шок» у молодого фахівця. Тому ті, хто почав роботу з іноземними представництвами, так і продовжують свій розвиток і кар'єрне зростання в цьому напрямку. Структурованість бізнесу в західних компаніях і чітка регламентованість процесів дозволяє стабільно працювати, навіть якщо у Вас трапляються проблеми.
Але далеко не завжди саме перше робоче місце дозволяє пов'язати себе з кар'єрним ростом саме тут. Починаючи від сезонних робіт і роботи не на повний день.
Фахівці ринку рекрутингових послуг вважають, що зазвичай до 20-23 років люди можуть часто змінювати сферу діяльності, що жодним чином не відбивається на їхній кар'єрі. Дещо інша річ - перша робота після закінчення вишу та отримання диплому про вищу освіту. Тут важливо правильно вибрати пріоритети й ту сферу, яка Вам буде цікавою хоча б кілька наступних років.
Перша робота дозволяє сформувати стійку базу для подальших пошуків себе, роботи на результат та накопичення практичного досвіду. Фахівці ринку працевлаштування справедливо зазначають, що почавши працювати років з 18, спеціаліст накопичує достатню практичну базу і рівень знань, які допоможуть йому в подальшому орієнтуватися в технологіях та тенденціях у тій сфері, в якій він працює, розвиватися і йти вперед.
Джерело: http://rabota.ria.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17212 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Як раніше святкували Різдво на Хмельниччині: спогади старожилів
24.12 Мешканці сіл Демківці та Біла, що на Чемеровеччині, розповідають про давні ...
Рецепти, яким сотні років: що на Поділлі подавали до різдвяного столу
24.12 Про гастрономічні різдвяні традиції розповіла дослідниця локальної кухні ...
Як працюватимуть медичні заклади Хмельницького у різдвяно-новорічні дні
24.12 Зміни торкнуться роботи двох медичних закладів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...