Для роботодавця досвід роботи важливіший за освіту
- Випускники вузів оцінюють себе як гарних спеціалістів й не хочуть йти працювати помічниками. Але теорія – це одне, а практика – це зовсім інше, – каже голова правління громадської організації «Молодіжний центр праці» Людмила Загоруйко.
Освіта є – гаразд, але без досвіду роботи запропонують роботу у рядах обслуговуючого персоналу. Максимум, який пообіцяли за знання, – додаткові декілька гривень до зарплати.
Потрібні торговці й слюсарі
На ринку праці нині затребуваними професіями є торговельні спеціальності: менеджери з продажу, регіональні менеджери, продавці-консультанти, касири, торгові агенти, супервайзери. Так само є попит на доглядальниць і нянь.
- В основному на це приходять жінки після 45, їх влаштовуємо або до фізичних осіб робити на дому, або працювати в садочку нянею, – пояснює спеціаліст з працевлаштування Яна Гомонай. – Є попит на офіс-менеджерів та бухгалтерів.
Справжня проблема виникає із робітниками
- Слюсарі, токарі, фрезерувальники – таких людей завжди бракує, – пояснює Людмила Загоруйко. – Наразі вистачає хлопців, котрі хочуть працювати, але не мають розряду. І постає проблема: молодий, без досвіду не підходить, а радянський пенсіонер зі всіма потрібними ступенями і розрядами – вже непотрібний.
Є торгові центри, які дають запит на працевлаштування у себе людей із групою інвалідності. Це в основному касири, продавці-консультанти, помічники.
Перед святами потрібні промоутери, аніматори й різноробочі.
Найголовніше – досвід
На речовому ринку продавці використовують свої економічні, адміністративні, юридичні, психологічні вміння в організації торгівлі.
- Пам’ятаю, у старших класах вчителі жартували і казали, що нам екзамени не потрібні, все одно до батьків на базар підемо, – розповідає студентка Світлана Королик.
Але у дівчини склалася інша історія. Пропрацювавши у спорт-барі близько півроку, Світлана стверджує, що встигла надивитися на використання безкоштовних робочих рук.
- Працівниця мала обов’язково пройти двотижневий випробувальний термін. Але через постійні претензії керівництва термін подовжувався, нібито для того, щоб навчити краще обслуговувати клієнтів, – каже дівчина.
Світлана розповідає, що якщо потенційна працівниця не подобалася, то адміністрація претензіями доводила її до звільнення, і кандидатка йшла навіть без зарплати.
Що пропонують для неспеціалістів
Підшукати номер роботодавця – не проблема. Далі – зустріч, обговорення роботи.
На овочевому ринку жінка запропонувала відразу зустріч, ніяких телефонних розмов, єдине – поцікавилася віком. Без досвіду роботи, але із умінням рахувати на калькуляторі великі суми на роботу брали. Для початку на зарплату у 1200 гривень довелося б продавати борошно і крупи.
У нічний клуб запрошували танцівницю, також, що дивно, без досвіду роботи. Відносно цікавою була пропозиція від роботодавців вночі у підвалі розбирати пакунки з одягом для секонд–хенду. Обіцяли 150 гривень за ніч.
- Найбільше звертаються люди віком від 23 до 35 років, – кажуть у центрі зайнятості. – Робочих місць не збільшилося, це через те, що багато людей поважного віку не вийшло на пенсію, а молодь кожного року випускається, і їй нема куди подітися
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17212 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Як раніше святкували Різдво на Хмельниччині: спогади старожилів
24.12 Мешканці сіл Демківці та Біла, що на Чемеровеччині, розповідають про давні ...
Рецепти, яким сотні років: що на Поділлі подавали до різдвяного столу
24.12 Про гастрономічні різдвяні традиції розповіла дослідниця локальної кухні ...
Як працюватимуть медичні заклади Хмельницького у різдвяно-новорічні дні
24.12 Зміни торкнуться роботи двох медичних закладів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...