Для роботодавця досвід роботи важливіший за освіту

Для роботодавця досвід роботи важливіший за освіту

- Випускники вузів оцінюють себе як гарних спеціалістів й не хочуть йти працювати помічниками. Але теорія – це одне, а практика – це зовсім інше, – каже голова правління громадської організації «Молодіжний центр праці» Людмила Загоруйко.
Освіта є – гаразд, але без досвіду роботи запропонують роботу у рядах обслуговуючого персоналу. Максимум, який пообіцяли за знання, – додаткові декілька гривень до зарплати.

Потрібні торговці й слюсарі

На ринку праці нині затребуваними професіями є торговельні спеціальності: менеджери з продажу, регіональні менеджери, продавці-консультанти, касири, торгові агенти, супервайзери. Так само є попит на доглядальниць і нянь.

- В основному на це приходять жінки після 45, їх влаштовуємо або до фізичних осіб робити на дому, або працювати в садочку нянею, – пояснює спеціаліст з працевлаштування Яна Гомонай. – Є попит на офіс-менеджерів та бухгалтерів.

Справжня проблема виникає із робітниками

- Слюсарі, токарі, фрезерувальники – таких людей завжди бракує, – пояснює Людмила Загоруйко. – Наразі вистачає хлопців, котрі хочуть працювати, але не мають розряду. І постає проблема: молодий, без досвіду не підходить, а радянський пенсіонер зі всіма потрібними ступенями і розрядами – вже непотрібний.

Є торгові центри, які дають запит на працевлаштування у себе людей із групою інвалідності. Це в основному касири, продавці-консультанти, помічники.
Перед святами потрібні промоутери, аніматори й різноробочі.

Найголовніше – досвід

На речовому ринку продавці використовують свої економічні, адміністративні, юридичні, психологічні вміння в організації торгівлі.

- Пам’ятаю, у старших класах вчителі жартували і казали, що нам екзамени не потрібні, все одно до батьків на базар підемо, – розповідає студентка Світлана Королик.

Але у дівчини склалася інша історія. Пропрацювавши у спорт-барі близько півроку, Світлана стверджує, що встигла надивитися на використання безкоштовних робочих рук.

- Працівниця мала обов’язково пройти двотижневий випробувальний термін. Але через постійні претензії керівництва термін подовжувався, нібито для того, щоб навчити краще обслуговувати клієнтів, – каже дівчина.

Світлана розповідає, що якщо потенційна працівниця не подобалася, то адміністрація претензіями доводила її до звільнення, і кандидатка йшла навіть без зарплати.

Що пропонують для неспеціалістів

Підшукати номер роботодавця – не проблема. Далі – зустріч, обговорення роботи.
На овочевому ринку жінка запропонувала відразу зустріч, ніяких телефонних розмов, єдине – поцікавилася віком. Без досвіду роботи, але із умінням рахувати на калькуляторі великі суми на роботу брали. Для початку на зарплату у 1200 гривень довелося б продавати борошно і крупи.

У нічний клуб запрошували танцівницю, також, що дивно, без досвіду роботи. Відносно цікавою була пропозиція від роботодавців вночі у підвалі розбирати пакунки з одягом для секонд–хенду. Обіцяли 150 гривень за ніч.


- Найбільше звертаються люди віком від 23 до 35 років, – кажуть у центрі зайнятості. – Робочих місць не збільшилося, це через те, що багато людей поважного віку не вийшло на пенсію, а молодь кожного року випускається, і їй нема куди подітися

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад