Кабмін приготував для українців нові умови праці
Кабмін схвалив запропоновану Мінсоцполітики концепцію законопроекту "Про зайнятість населення", і незабаром його збираються подати у Верховну Раду. Нагадаємо: цей документ, як вважають його автори, повинен навести лад на ринку праці – забезпечити молодь роботою, допомогти отримати нову професію людям старшого віку, стимулювати працедавців платити зарплату "по-білому" і т. д.
За і проти
"Молодь просить захистити їх від безкоштовної праці, а їм пропонують запис про неї в трудовій книжці. Два-три такі записи про стажування, навпаки, насторожуватимуть працедавців – якщо, мовляв, тобі відмовляють у робочому місці, значить, щось не так", – критикує проект один із нардепів-економістів. Нежиттєздатною економіст вважає і виплату п'яти мінзарплат молодим фахівцям, щоб залучати їх на село – по-перше мало, по-друге, в казні навіть на це не досить грошей (потрібно хоч би 300 млн. на перший рік), по-третє, окрім підйомних, потрібно забезпечити молодого лікаря, вчителя або культпрацівника нормальним житлом, а в глибинці його мало де зможуть надати.
А ось зменшення для працедавця соцвнесків за створення нових робочих місць нардеп підтримує, як і заборона публікувати в оголошеннях про вакансії вимоги до статі, віку і т.д. кандидата і брати рекрутинговим фірмам платню з претендентів за пошук вакансій – у світі за це платить працедавець. Спеціаліст-рекрутер Юрій Панчук погоджується, що заборона брати платню з шукачів роботи потрібна – він прибере з ринку шахраїв, що продають списки неіснуючих вакансій. А ось відміна "дискримінації" за віком і статтю нічого не дасть – таких оголошень не більше 10%, та працедавець, якому, наприклад, потрібний чоловік до 30 років, а не жінка після 40, все одно візьме чоловіка, провівши відбір серед претендентів.
До прикладу, один із нардепів Юрій вважає, що в цілому економіка країни від ухвалення закону виграє: «Не можна все зводити тільки до зменшення прибутків Пенсійного фонду, адже забезпечення молоді роботою понизить еміграцію за кордон, інваліди зможуть заробити собі на життя, – говорить пан Юрій. – Недоотримавши зараз, держава виграє через декілька років. Що стосується інших пропозицій Кабміну – вони, поза сумнівом, позитивні і сприяють правильним соціальним реформам на ринку праці. Наприклад, залік у трудовий стаж роботи при стажуванні, узаконення договорів про навчання коштом фірми, але за умови, що працівник зможе звільнитися у будь-який момент, виплативши компенсацію за навчання, можливо, частинами. Думаю, більшість у Раді ці ідеї підтримає».
З ним згоден і експерт МЦПД (Міжнародного центру перспективних досліджень) Олександр Жолудь. На його думку, безробітний все одно нічого не платить у казну, а тільки отримує від держави грошову допомогу, субсидію на квартплату. А той, що працює наповнює бюджет, навіть купивши за свою зарплату щось у магазині, – за рахунок ПДВ на товари.
Що кому дасть новий закон
Працівникам держава допоможе знайти робоче місце і змінити професію, безробітним додасть виплат, а бізнесу – зменшить податки за працевлаштування соціально незахищених.
Працівникам
Молодим:
Обов'язкова видача трудової книжки навіть тим, хто стажується ( не отримують зарплату).
Виплата "підйомних" у розмірі 5 мінзарплат (зараз 5470 грн.) молодим фахівцям, які погодяться (не менше, ніж 3 роки) відпрацювати у селі.
Літнім:
Особи старші за 45 років і, які мають трудовий стаж не менше 15 років, отримають ваучер від держави, щоб оплатити навчання новій професії.
Усім:
Людина вважатиметься безробітною (з отриманням грошової допомоги) з 1-го дня, а не з 7-го, як зараз.
Безкоштовне навчання робочим професіям із гарантованим працевлаштуванням (зараз безкоштовно навчають, але не працевлаштовують), безкоштовні консультації при відкритті власного бізнесу.
Узаконення контрактів на навчання працівника за рахунок працедавця з наступним відробітком (2-3 роки) – зараз вони є, але не мають юридичної сили.
Можливість для працівника-самоучки скласти іспит й отримати "кірочку", що підтверджує володіння робочою професією (токар, зварювальник, слюсар, муляр, маляр і т.д.).
Рекрутерам
Заборонять розміщувати в оголошеннях про вакансії вимоги до віку, статі, національності, віросповідання і т.д.
Заборонять кадровим агентствам брати гроші з тих, що звернулися до них за працевлаштуванням – послуги "хедхантерів" (від англ. headhunting — полювання за головами, де head — голова і hunting — полювання — це один із напрямків пошуку та підбору персоналу ключових і рідкісних як за спеціальністю, так і за рівним професіоналізму спеціалістів) сплатить працедавець. Це прибере з ринку шахраїв, які торгують уявними вакансіями.
Працедавцям
Компенсація єдиного соцвнеску (41,2% нарахувань на зарплату працівника):
На 100% протягом 2 років – при прийомі на нове робоче місце молоді (перше робоче місце), безробітних старших за 50 років, інвалідів, батьків-одинаків і що виховують дитину-інваліда.
На 50% при створенні високооплачуваних робочих місць (не нижче 3 мінзарплат, або більше 3300 грн. на місяць).
Для СПД-шників – на 50% від мінстрахвнеску впродовж року за створення нових робочих місць для безробітних.
Бюджету
Усі податки на прибутки фізособи, що працюють на новостворених робочих місцях, залишаються в місцевих бюджетах (до району включно). Вважається, що це стимулюватиме місцеву владу працевлаштовувати жителів свого села, міста.
http://www.hrliga.com/
Підготувала Олена ТАРАСЕВИЧ
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 17212 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Як раніше святкували Різдво на Хмельниччині: спогади старожилів
24.12 Мешканці сіл Демківці та Біла, що на Чемеровеччині, розповідають про давні ...
Рецепти, яким сотні років: що на Поділлі подавали до різдвяного столу
24.12 Про гастрономічні різдвяні традиції розповіла дослідниця локальної кухні ...
Як працюватимуть медичні заклади Хмельницького у різдвяно-новорічні дні
24.12 Зміни торкнуться роботи двох медичних закладів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...